Rusko pokračuje v posilování své vojenské přítomnosti u hranic s Ukrajinou, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na satelitní snímky bezpečnostní společnosti Janes. Moskva tak udržuje tlak, zatímco se připravuje na bezpečnostní jednání s USA začátkem příštího roku, napsala agentura.
Hromadění ruských vojsk a techniky u ukrajinských hranic znepokojuje Kyjev i Západ, které ho vnímají jako možnou předzvěst ruského vpádu na Ukrajinu. Moskva tvrdí, že má obavy o vlastní bezpečnost kvůli možnému rozšiřování Severoatlantické aliance směrem na východ a že pouze přesouvá vojáky na svém vlastním území. Kyjev udává, že u hranic s Ukrajinou se shromáždilo 122.000 ruských vojáků.
Podle satelitních snímků přesunulo Rusko od listopadu k hranicím tanky, dělostřeleckou techniku i systémy protivzdušné obrany. Fotografie sice zachycují jen omezený počet vojáků, Rusko by je ale mohlo v případě potřeby k hranicím rychle přesunout vlaky či letadly, uvedla firma Janes.
Podle mapy, která byla vytvořena na základě satelitních snímků, Rusko hromadilo síly u ukrajinských hranic ve dvou fázích, a to od března do dubna a od října do prosince. Hlavní body, kde se síly soustřeďují, se nacházejí na anektovaném poloostrově Krym, tedy u jižních hranic s Ukrajinou, i podél severní části rusko-ukrajinských hranic.
Lucii Vondráčkové už se po boku vystřídalo několik sportovců. Naposledy to byl zápasník Zdeněk Polívka, ale i vztah s ním už je nějaký čas minulostí. Osobní život herečky a zpěvačky se stejně řeší. Co Vondráčková vzkazuje lidem, kteří to dělají?
Třetím dnem v řadě za sebou varují meteorologové před povodňovými jevy. Podle nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se na některých místech očekávají další vzestupy hladin vodních toků.
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v pondělí ráno boural v Praze. Při nehodě se vůz se členem vlády srazil s jiným vozidlem. Klempíř, který jel do budovy ministerstva, se podle stranických kolegů po havárii necítí nejlépe.
Značné napětí zavládlo tento týden mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou, když druhá jmenovaná oznámila rozvod a odhalila nový projekt ve formě dokumentu. Hanychové vadí zejména to druhé.
NASA v sobotu potvrdila další odklad první mise s lidskou posádkou k Měsíci za posledních padesát let. Důvodem je technický problém s raketou. Do vesmíru tak zamíří nejdříve v dubnu, informoval web DW.
Poslední dny meteorologické zimy připadají do týdne, který právě začíná. Podle meteorologů přinese hodně oblačnosti a také srážek. Změna nastane od středy, lidé se mohou těšit na většinou slunečné a bezesrážkové počasí.
Agenti v noci na neděli zastřelili mladého muže, který vstoupil do areálu soukromé rezidence amerického prezidenta Donalda Trumpa na Floridě. Šéf Bílého domu na místě nebyl, nacházel se ve Washingtonu. Na vyšetřování případu se podílí i FBI.
Karlos Vémola nezažil právě nejlepší úvod roku. Nějaký čas si pobyl ve vazbě, ocitl se také v péči lékařů. Rekonvalescence po operačním zákroku pokračovala i po jeho propuštění na svobodu. Nyní už se ale věci začínají obracet k lepšímu.
Na závěr 25. her zimní olympiády se již tradičně pod pěti kruhy v zimním provedení konalo velké hokejové finále. Došlo v něm k očekávanému zámořskému souboji mezi Kanadou a USA, což se čekalo především díky účasti hráčů z kanadsko-americké NHL na těchto hrách. Celý turnaj nabídl skvělý hokej, možná ten nejlepší za posledních 12 let, a finále nezůstalo v tomto ohledu pozadu. Byl to zápas vyrovnaný natolik, že ho muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se trefil Jack Hughes a potvrdil tak, že v tomto utkání byly Spojené státy přeci jenom o špetku lepší. Po posledním světovém šampionátu tak tedy vyhrávají i olympiádu a potvrzují svoji nadvládu nad světovým hokejem.
Britská vláda uvažuje o odstranění bývalého prince Andrewa z linie nástupnictví na trůn, aby se za žádných okolností nemohl stát králem. Ministr obrany Luke Pollard řekl, že je správné to udělat, a to bez ohledu na závěry probíhajícího policejního vyšetřování.
Bratislava v pondělí zastaví dodávky elektřiny na Ukrajinu, pokud ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj neobnoví dodávky ropy na Slovensko. Na sociální síti to oznámil slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD).
V českém šoubyznyse se letos budou slavit kulatiny několika výrazných osobností. Jednou z nich je Dáda Patrasová, o které se naposledy psalo, když marodila s chřipkou. Nyní se o manželce zmínil Felix Slováček. Co prozradil?