Rusko uvalilo sankce na 200 amerických občanů

Rusko, Kreml
Rusko, Kreml, foto: Pixabay
ČTK 11. listopadu 2022 20:18
Sdílej:

Rusko uvalilo sankce na 200 amerických občanů, kteří nyní nesmí vstoupit do Ruska. Sankce se týkají i blízkých příbuzných amerického prezidenta Joea Bidena. Informovalo o tom dnes ruské ministerstvo zahraničí.

Cestu do Ruska si nyní nebudou moci dopřát například Bidenovi sourozenci Valerie Bidenová Owensová, James Brian Biden a Francis William Biden. Moskva tak reaguje na sankce, které vůči Rusům zavedl Washington. Na ruský seznam nežádoucích osob byla dopsána i mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová.

Už v červnu Moskva zavedla sankce například proti Bidenově manželce a dceři. Tehdy uvedla, že sankcionovaní Američané jsou "zodpovědní za formování rusofobního kurzu".

Západ - včetně Spojených států, Kanady nebo Evropské unie - zavedl proti Rusku v reakci na jeho vojenskou agresi na Ukrajině několik sérií hospodářských a osobních sankcí.

Témata:
Stalo se
Počasí
Letní počasí, ilustrační foto

Počasí až do začátku června. Teploty v Česku přece jen porostou

Až do konce května se neočekává výraznější oteplení, vyplývá z aktuálního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejtepleji bude během sledovaného období na začátku června. Denní maxima vyšplhají v průměru na 23 stupňů. 

Sport
Ilustrační fotografie.

Češi zvítězili na MS i potřetí. Demolici domácích Dánů řídil Pastrňák

Přesně 24 hodin po úvodním buly předchozího zápasu nastoupila česká hokejová reprezentaci do dalšího utkání na mistrovství světa. Trenéři sáhli ke třem změnám v sestavě, v nichž dvě byly vynucené zdravotním stavem. Na výkonu se to ale výrazně nepodepsalo. Národní tým po bezbrankové první třetině vstřelil sedm gólů a nad Dánskem zvítězil 7:2. 

České celebrity
Veronika Arichteva

Maminka jí zůstává. Veronika Arichteva na Den matek nezapomněla

Veronika Arichteva má na prvním místě rodinu, která se v posledních dnech vyrovnává s úmrtím jejího tatínka Pavla Nového, známého producenta. Stále má ale maminku, kterou se rozhodla ukázat fanouškům u příležitosti Dne matek. 

Domácí
Nový papež Lev XIV. se poprvé ukázal světu.

Česko přivítá papeže? Pavlův telegram leccos naznačuje

Česko oficiálně pogratulovalo novému papeži Lvu XIV. ke zvolení. Pražský hrad informoval, že prezident Petr Pavel dnes odeslal do Vatikánu telegram. Hlava státu zároveň pozvala nástupce zesnulého papeže Františka k budoucí návštěvě Česka.