Spojené státy a další země nepoleví v podpoře Ukrajiny a Rusko ve své válce proti sousední zemi nikdy nezvítězí. S takovým vzkazem dnes vystoupil americký prezident Joe Biden, který téměř rok po ruské invazi při projevu ve Varšavě vyzdvihoval odvahu Ukrajinců a jednotu Severoatlantické aliance. Rusům vzkázal, že Západ se je nesnaží ovládnout.
"Nikdo by o tom neměl pochybovat. Naše podpora Ukrajiny nepoleví. NATO nebude rozděleno a my nepodlehneme únavě... Ukrajina pro Rusko nikdy nebude vítězstvím. Nikdy," prohlásil Biden na pódiu v zahradách Královského zámku v polské metropoli.
Podle šéfa Bílého domu se před rokem svět připravoval na pád Kyjeva, po roce války ovšem ukrajinské hlavní město zůstává svobodné, zatímco NATO je "více sjednocené než kdy dřív".
Biden v řeči popisoval "zvěrstva" páchaná ruskými jednotkami na Ukrajině, od nichž "nikdo nemůže odvrátit zrak". Rusové podle něj útočí na civilisty a kradou ukrajinské děti ve snaze ukrást zemi budoucnost. Biden se podobně jako při loňském projevu ve Varšavě obrátil i přímo na Rusy se vzkazem, že Západ před ruskou invazí nechystal útok na jejich vlast a nesnaží se Rusko ovládnout.
Před Bidenem vystoupil na pódiu polský prezident Andrzej Duda, který vyzval lídry všech zemí Evropy a NATO, aby vytrvali v podpoře Ukrajiny a dodávali napadené zemi vojenskou pomoc. "Neváhejte, nemějte strach," prohlásil Duda před několika stovkami diváků. Ukrajina podle něj musí válku vyhrát a Rusko musí být potrestáno za "imperiální ambice".
Tropický víkend je tady. Podle ČHMÚ.cz teploty přesáhnou hranici 30 stupňů.
Organizace Sentebale, kterou spoluzaložil princ Harry, se dostala do středu mediální bouře. Vedení charitativní organizace oznámilo, že dočasně deaktivovalo možnost komentování na své oficiální stránce na sociální síti X (dříve Twitter), a to kvůli údajné cílené online šikaně, která zasáhla nejen organizaci, ale především její současnou předsedkyni Dr. Sophie Chandauku.
Tragický incident zastínil čtvrteční polo turnaj ve Windsoru. Známý indický miliardář a blízký přítel prince Williama, Sunjay Kapur, náhle zemřel poté, co při zápase zřejmě spolkl včelu. Podle britských médií došlo k fatálnímu anafylaktickému šoku. Kapurovi bylo 53 let.
Bude to za rok čtvrtstoletí, co je Dominika Gottová provdaná za finského hudebníka Tima Tolkkiho. Dvojice nemá děti a s ohledem na věk už je mít ani nebude. Z návštěvy jejich domácnosti se ostatně dají vypozorovat některé charakteristiky jejich vztahu.
Jiřina Bohdalová umí být na své herecké kolegy náročná, ze své pozice si to snad i může dovolit. Respekt k ní chová i Milan Kňažko, jenž byl na divadelních prknech při její neplánované derniéře. Co prozradil o spolupráci s českou legendou?
Víkendové počasí bude letní, v neděli mají maxima překonat i tropickou třicítku. Vodáky tak jistě napadne, že by mohli vyrazit na některou z českých řek. Sjízdné vodní toky najdou v Čechách i na Moravě, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Izraelské letecké útoky na území Íránu pokračují, přičemž cílem jsou podle státních íránských médií několikanásobné lokality včetně strategicky významných oblastí, píše CNN.
Jaromír Soukup slaví po porážce v ringu s influencerem Markem "Datlem" Valáškem i jedno dílčí vítězství v soudním sporu s expartnerkou Agátou Hanychovou. Snažila se uspět s předběžným opatřením, ale narazila.
Jaromír Jágr se velké pocty ve Spojených státech amerických dočkal už loni, kdy mu vyvěsili dres pod strop haly týmu Pittsburgh Penguins. Tehdy legendární hokejista dojemně promluvil, což se Američané rozhodli ocenit netradičním způsobem.
Po poslancích se už i senátoři shodli na tom, jaké návrhy na udělení státních vyznamenání předloží prezidentovi Petru Pavlovi. Hlava státu předá metály jako každý rok na konci října. Již z návrhů se dá vytušit, že ani tentokrát nebudou mezi vyznamenanými chybět známé osobnosti ze šoubyznysu.
Nejméně jednu z profi tanečnic čeká v rámci podzimní StarDance Tour pořádná šichta. Dnes byl totiž odhalen další pár, jehož součástí je Adriana Mašková. Organizátoři už dříve potvrdili, že bude tančit s Janem Cinou. Nyní je jasné, že si některý z tanců střihne i s jiným partnerem.
Světovou hudbu rozesmutnila v tomto týdnu jedna velmi smutná zpráva. Ve věku 82 let zemřel Brian Wilson, jeden ze zakladatelů legendárních Beach Boys.