Rusko začalo evakuovat pracovníky všech svých zastupitelských úřadů na Ukrajině

Ukrajina, Kyjev
Ukrajina, Kyjev, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 23. února 2022 14:09
Sdílej:

Rusko začalo evakuovat pracovníky všech svých zastupitelských úřadů na Ukrajině, informuje agentura TASS s odvoláním na ambasádu v Kyjevě. Její představitel zároveň agentuře potvrdil informaci z ukrajinských médií, že pracovníci diplomatické mise začali pálit dokumenty.

"Evakuace personálu již začala," sdělil zdroj z ambasády. Rusko má velvyslanectví v Kyjevě a generální konzuláty v Charkově, Oděse a Lvově.

Zprávu, že zaměstnanci diplomatické mise pálili dokumenty, okomentoval ruský diplomatický pracovník poznámkou, že se jedná o plánovaný postup. "V případech, jako je tento, existuje soubor opatření, která musí být dodržena, a to i z bezpečnostních důvodů," vysvětlil.

Ruské ministerstvo zahraničních věcí už dříve oznámilo, že pracovníky ruských zastupitelských úřadů na Ukrajině evakuuje, aby ochránilo jejich životy a zajistilo jejich bezpečnost, upřesnil TASS.

Rusko tento týden formálně uznalo nezávislost dvou republik, které na východě Ukrajiny dříve vyhlásili proruští separatisté. Ruský prezident Vladimir Putin nedlouho poté nařídil ruské armádě zahájit na jejich území "mírovou" misi. Moskva tvrdí, že je v ohrožení bezpečnost obyvatel těchto území a společně se separatisty organizuje jejich evakuaci do Ruska. Kyjev tyto výroky označuje za dezinformace. Západní země na Rusko kvůli jeho postupu uvalují sankce.

Témata:
Stalo se
Domácí
Ilustrační foto

Obchody o Velikonocích. Problém budete mít jenom jednou

Velikonoce letos přicházejí na řadu hned na začátku dubna. Ani tentokrát se nic nemění na tom, že obchody nebudou ze zákona otevřené po celé období svátků. Kdy si lidé nenakoupí?

České celebrity
Dominika Gottová

Dominika Gottová se po čase opět projevila. Řeší jednu nepříjemnost

Dominika Gottová o sobě konečně dala vědět. Podle svých slov se má dobře, v jejím životě se nic zásadního nezměnilo. Přesto se potýká s jednou věcí, která ji momentálně trápí. 

Světové celebrity
Kanye West

Kanye West po 10 letech ohlásil návrat na pódia

Návrat amerického rappera Kanyeho Westa na britská pódia vyvolal vlnu kontroverzí a ostré kritiky. Umělec, který si nyní říká Ye, byl oznámen jako hlavní hvězda všech tří večerů letošního ročníku festivalu Wireless v londýnském Finsbury Parku. Pro Westa půjde o první vystoupení ve Velké Británii po více než deseti letech, ovšem místo jednoznačného nadšení provází tuto zprávu spíše hněv a zklamání části veřejnosti.

Světové celebrity
Taylor Swift

Taylor Swift se musela nečekaně vypořádat s expartnerem

Závěr března se pro Taylor Swift nesl ve znamení velkých triumfů, romantických gest i mistrně zvládnutého úniku před stíny minulosti. Zpěvačka, která má za sebou mimořádně nabitý týden, se v sobotu objevila na exkluzivním koncertě Paula McCartneyho v losangeleském divadle Fonda. Večer plný hvězd, kde Taylor vřele konverzovala například s Olivií Rodrigo, měl však jeden háček – mezi hosty se nacházel i její bývalý partner John Mayer.