V uvažované výměně vězňů se Spojenými státy žádá ruská tajná služba FSB o propuštění ruského občana Vadima Krasikova, který byl odsouzen v Německu k doživotí za vraždu Čečence s gruzínským občanstvím. Informovala o tom v pátek stanice CNN. Požadavek je podle amerických představitelů obtížně splnitelný mimo jiné proto, že Krasikov je v Německu ve vězení. Představitelé americké administrativy považují požadavek FSB za pokus nechat ztroskotat jednání o propuštění dvou Američanů vězněných v Rusku.
Washington podle médií jedná s Moskvou o propuštění dvou Američanů, kteří jsou v ruském vězení. Jde o basketbalistku Brittney Grinerovou a bývalého vojáka Paula Whelana. Podle Washingtonu jsou oba vězněni v Rusku protiprávně. Spojené státy jsou ochotny výměnou za jejich propuštění předat Moskvě obchodníka se zbraněmi Viktora Buta, který si odpykává trest v USA. O dohodě jednali v pátek šéf americké diplomacie Antony Blinken a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
Podle CNN ale ruská tajná služba FSB vznesla požadavek, aby do výměny byl zahrnut i Krasikov. Ten byl loni v prosinci odsouzen v Německu k doživotí za vraždu Čečence s gruzínským občanstvím Zelimchana Changošviliho, kterého zabil u parku Kleiner Tiergarten v centru Berlína. Likvidaci muže v roce 2019 podle soudu nařídila Moskva, protože Changošvili bojoval v čečenské válce proti ruské armádě. Rusko ale odmítlo, že stálo za vraždou.
Američtí představitelé neoficiálně jednali v Berlíně o možnosti propuštění Krasikova, řekl stanici CNN zdroj v Německu. Podle Washingtonu je ale požadavek obtížně splnitelný, protože se Krasikov nachází v německém vězení. Němečtí představitelé se navíc domnívají, že Washington nebere vážně požadavek zahrnout Krasikova do výměny vězňů. Mluvčí americké Národní bezpečnostní rady Adrienne Watsonová označila požadavek Ruska za "pokus ve špatné víře se vyhnout dohodě (o propuštění vězňů)".
Moskva podle CNN chce, aby výměnou za Američany byli propuštěni dva lidé, a to i v případě, že by nešlo o Krasikova.
Deník The New York Times (NYT) nedávno Buta označil za jednoho z nejproslulejších obchodníků se zbraněmi všech dob. V roce 2011 byl v USA But odsouzen, když se chytil do léčky amerických agentů. Jeho příběh posloužil jako námět pro hollywoodský trhák Obchodník se smrtí z roku 2005.
Britská královská rodina má možná nové hvězdy a zdá se, že Harry s Meghan už nejsou pro její budoucnost nezbytní. Zatímco se v kuloárech proslýchá, že by manželé ze Sussexu po letech strávených v USA možná stáli o návrat do palácových struktur, realita v Británii se mezitím dramaticky změnila. To, co v roce 2017 začalo jako hollywoodská pohádka o americké herečce a britském princi, se rychle proměnilo v sérii sporů a mediálních útoků, které pár od rodiny vzdálily.
Svět showbyznysu a motorsportu zasáhla zpráva o novém hvězdném páru. Americká televizní celebrita Kim Kardashian a britský pilot formule 1 Lewis Hamilton oficiálně potvrdili svůj vztah prostřednictvím sociálních sítí. Udělali tak stylově v japonském Tokiu, kde Hamilton předvedl své řidičské umění v ikonickém červeném Ferrari F40.
Návrat kontroverzního rappera Kanyeho Westa, vystupujícího pod jménem Ye, rozděluje veřejnost i hudební průmysl na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco v americkém Los Angeles minulý týden triumfoval a jeho dvě show na stadionu SoFi vydělaly astronomických 33 milionů dolarů, ve Velké Británii narazil na nekompromisní odpor úřadů, který vyústil v úplný zákaz vstupu do země.
Nejsledovanější pár současnosti, zpěvačka Taylor Swift a hvězda amerického fotbalu Travis Kelce, už zná termín i místo své svatby. Podle informací serveru Page Six již byly rozeslány pozvánky typu „save-the-date“, které hosty informují o tom, že velký den se uskuteční 3. července přímo v New Yorku.
Žena označovaná jako „ketaminová královna“, která stála za dodávkami drog pro herce Matthewa Perryho, poprvé veřejně promluvila. Jasveen Sangha, která ze svého domu v Los Angeles vedla rozsáhlý obchod s narkotiky, vyjádřila rodině hvězdy seriálu Přátelé lítost. Její omluva přichází ve stejnou dobu, kdy hercova matka zveřejnila srdceryvné prohlášení o nenahraditelné ztrátě.
Na pražském Výstavišti se dnes odehrál slavnostní večer, během kterého byly předány prestižní hudební ceny Anděl. Celý ceremoniál mohli diváci sledovat v přímém přenosu České televize. O vítězích v celkem patnácti kategoriích rozhodovali svými hlasy odborníci sdružení v České hudební akademii.
Ve věku 87 let zemřel britský herec John Nolan, který byl známý nejen svými rolemi v hollywoodských velkofilmech, ale také jako strýc slavného režisérského bratrského dua Christophera a Jonathana Nolanových. Herecký veterán, který se narodil v květnu 1938, skonal v sobotu 11. dubna.
Hollywoodský herec Ben Affleck udělal nečekané a velkorysé gesto vůči své bývalé manželce Jennifer Lopez. Podle dokumentů o majetkovém vypořádání jí bezplatně přenechal svůj podíl na jejich společném sídle v Beverly Hills, jehož hodnota se odhaduje na 60 milionů dolarů. Tento krok potvrzují i zdroje blízké páru, podle kterých Affleck převedl svou část nemovitosti na zpěvačku jako součást finální úpravy jejich dohod.
Nová biografie o královské rodině přináší překvapivé tvrzení týkající se vztahu prince Williama a jeho strýce Andrewa. Přestože je následník trůnu dlouhodobě považován za jednoho z největších zastánců tvrdého postupu vůči zdiskreditovanému vévodovi z Yorku, kniha naznačuje, že v soukromí zvolil jiný přístup.
Právní bitva mezi princem Harrym a charitativní organizací Sentebale, kterou v roce 2006 sám spoluzakládal, nabírá na intenzitě. Vévoda ze Sussexu prostřednictvím svého mluvčího ostře reagoval na žalobu pro pomluvu, kterou na něj a bývalého správce nadace Marka Dyera organizace podala. Celý spor označil za naprosto absurdní a obvinění za urážlivá.
Jennifer Lopez se po více než dvaceti letech od dob své největší slávy v žánru romantických komedií vrací ke kořenům. Šestapadesátiletá hvězda na svém Instagramu oznámila, že je oficiálně „zpět ve své rom-com éře“, a to v souvislosti s blížícím se uvedením nového snímku s názvem Office Romance.
Britský princ Harry čelí žalobě pro pomluvu, kterou na něj podala charitativní organizace Sentebale. Jde o překvapivý a ostrý zvrat ve vztazích mezi vévodou ze Sussexu a nadací, kterou v roce 2006 sám spoluzakládal na pomoc dětem v Africe. Žaloba, podaná u londýnského nejvyššího soudu, míří nejen na prince, ale také na Marka Dyera, bývalého svěřeneckého správce organizace.