Rusko znovu zaútočilo na Ukrajinu pomocí raketových útoků a bezpilotních dronů

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto, foto: mil.ru
Libor Novák 28. ledna 2024 09:08
Sdílej:

Rusko znovu zaútočilo na Ukrajinu pomocí raketových útoků a bezpilotních dronů. Podle serveru Ukrajinska pravda se soustředilo na útoky na východě a jihu Ukrajiny.

"Nepřátelské drony zaútočily na regionální centrum," gubernátor Záporožské oblasti Jurij Malaško uvedl v sobotu pozdě večer na sociální síti Telegram s tím, že byl zasažen objekt infrastruktury.

Úřady také informovaly o raketových útocích ve středoukrajinském regionu Poltava, kde byl zasažen průmyslový objekt ve městě Kremenčuk, a následně vypukl požár, oznámil guvernér Poltavské oblasti Filip Pronin. Později sdělil, že incident nezpůsobil žádné oběti.

K obnovení útoků došlo také v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny, ale podrobnosti o rozsahu škod nejsou k dispozici.

"Nepřítel odpálil osm útočných UAV Shahed-136/131 z jihovýchodu (město Primorsko-Achtarsk), dvě rakety Iskander-M na Poltavskou oblast z ruské Voroněžské oblasti a tři rakety protivzdušné obrany S-300 na Část Doněcké oblasti kontrolované ukrajinskou vládou z dočasně okupovaného území oblasti v noci z 27. na 28. ledna 2024," uvedlo ukrajinské letectvo.

Stalo se
Zahraničí
Volodymyr Zelenskyj na tiskové konferenci

Zelenskyj bude opět přesvědčovat Trumpa. Politiky čeká jednání na Floridě

Trumpova soukromá rezidence Mar-a-lago se dnes stane centrem diplomatického úsilí kolem Ukrajiny. Její prezident Volodymyr Zelenskyj dorazí na jednání s americkým protějškem. Očekává se, že oba politici povedou diskuze o bezpečnostních zárukách či územních otázkách.

Světové celebrity
Brigitte Bardotová

Zemřela legenda a ikona. Brigitte Bardotová rozesmutnila svět filmu

Světovou kinematografií otřásla po Vánocích smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřela legendární francouzská filmová herečka a zpěvačka Brigitte Bardotová. Za dvě dekády úspěšné kariéry natočila desítky filmů, se šoubyznysem se překvapivě rozloučila už před čtyřicítkou. 

České celebrity
Karlos Vémola

Žádné drogy. Obviněného Vémoly se zastali jeho blízcí spolupracovníci

Karlos Vémola by poslední plnohodnotný týden letošního roku, který se právě chýlí ke konci, nejradši vymazal z paměti. Zadržela a obvinila ho totiž policie. MMA zápasník trvá na své nevině, což potvrdil již v pátečním prohlášení. V sobotu se pak jeho tým ozval znovu. 

Domácí
Andrej Babiš

Příjemný šok. Babiš se pochlubil, že si telefonoval s Trumpem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pátek pochlubil, že mu během Vánoc zavolal americký prezident Donald Trump. Hovor se podle předsedy české vlády připravoval několik dní. Oba politici řešili válku na Ukrajině či současnou situaci v Evropě.