Dění v Rusku dominuje páteční teroristický útok v koncertní síni u Moskvy, ovšem i v noci na sobotu pokračoval konflikt se sousední Ukrajinou. Nejméně dva mrtvé a několik zraněných si vyžádaly noční ukrajinské dronové útoky.
Útokům dronů čelila příhraniční Bělgorodská oblast, jejíž gubernátor Vjačeslav Gladkov podle France24 konstatoval, že se probudil do složitého rána. Ukrajinci podle Gladkova zasáhli bytový dům v Bělgorodu, kde se zřítily tři balkony. Jeden z nájemníků podlehl zraněním, která při útoku utrpěl. Další osoba zemřela při jiném incidentu mimo město.
Cílem ukrajinských bezpilotních stojů se staly také ropné rafinérie. Jedno takové zařízení v Samarské oblasti se po zásahu ocitlo v plamenech. Tento útok se obešel bez obětí na životech.
Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že protivzdušná obrana během noci na sobotu zneškodnila celkem 12 ukrajinských dronů nad Brjanskou, Bělgorodskou a Voroněžskou oblastí, které všechny hraničí s Ukrajinou.
Královna Alžběta II. měla před svou smrtí v září 2022 jedno velké poslední přání. Podle nové biografie Roberta Hardmana s názvem Elizabeth II: In Private. In Public. The Inside Story si panovnice vroucně přála strávit léto na zámku Balmoral se všemi svými pravnoučaty, a to včetně dětí prince Harryho a Meghan Markle.
Americký rapper Kanye West, v současnosti vystupující pod jménem Ye, měl být hlavní hvězdou letošního ročníku londýnského festivalu Wireless. Podle dostupných informací webu Mirror mu pořadatelé za tři vystoupení nabídli závratných 11 milionů liber (přibližně 15 milionů dolarů). Celá akce však skončila fiaskem, když britské ministerstvo vnitra v pondělí rapperovi zamítlo vstup do země s odůvodněním, že jeho přítomnost by nebyla v zájmu veřejného blaha.
Manžel britské glamour modelky Katie Price, podnikatel Lee Andrews, opět rozvířil vody mediálního světa svým nejnovějším ambiciózním prohlášením. Tentokrát tvrdí, že podal nabídku na odkoupení většinového podílu v prestižním fotbalovém klubu Chelsea FC. Klub z anglické Premier League v současnosti vlastní konsorcium BlueCo pod vedením amerického miliardáře Todda Boehlyho, které jej v roce 2022 pořídilo za rekordních 4,25 miliardy liber.
Víkend, který právě začíná, sice nebude tak teplý jako předchozí velikonoční, ale předpověď alespoň slibuje výrazně lepší počasí než v pátek. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
V Česku i na Slovensku je ostře sledovanou kauzou rozpad manželství Karlose Vémoly a jeho ženy Lely. Dvojice ho oznámila před Velikonocemi, takže jde stále o čerstvou záležitost. Pravdou ale je, že se k dramatu delší dobu schylovalo.
I v dubnu by hnutí ANO jasně vyhrálo v případných sněmovních volbách, ale ve Sněmovně by mělo o jednoho partnera méně. Poslanecká křesla by si rozdělilo jen pět uskupení, Motoristé by neuspěli. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS pro web novinky.cz.
Politické diskuze na internetu jsou někdy velmi vášnivé. Slavný režisér Jan Hřebejk se rozhodl zastat prezidenta Petra Pavla, když naznačil, že vlastně neexistuje důvod ho kritizovat. Otřel se při té příležitosti o poslance Filipa Turka (Motoristé), který si to nenechal líbit.
Výjimečného dárku k narozeninám se dočkala Michaela Kuklová. Sice ji známe především jako herečku, ale středeční oslavenkyně je ve volném čase nadšenou malířkou. A právě k tomuto jejímu koníčku se dárek váže.
Hodně se napsalo o přítomnosti Leonarda DiCapria v Česku, kde se slavný herec ocitl kvůli natáčení nového filmu. Lidé se na sociálních sítích snažili jiným namluvit, jak ho potkali. Teď už by takovým nikdo věřit neměl. Natáčení u nás totiž vyvrcholilo.
Po hvězdných účastnících a porotě přichází čas profesionálních tanečníků. StarDance v pátek odhalila jméno prvního z nich, ale zatím neprozradila, s kým bude dotyčná osoba tančit na parketu před televizními kamerami.
Ve věku 75 let zemřel známý polárník Miroslav Jakeš. Tělo dobrodruha se našlo v ledovcové trhlině na Špicberkách, oznámil to úřad zdejšího guvernéra. Jakeš se proslavil například tím, že v roce 1993 jako první český občan dosáhl na lyžích severního pólu.
Jsou lidé, kteří neradi přiznávají, že se mýlí. Agátě Hanychové se v jednom ohledu stalo, že nedělala správnou věc. Otcové jejích dětí ji na to přitom upozorňovali. V čem jim nakonec musela dát za pravdu?