Rusko dnes ráno provedlo další rozsáhlý letecký útok na Ukrajinu, přičemž exploze zasáhly řadu míst, včetně Kyjeva, Charkova a Mykolajiva, informují ukrajinská média.
Zatím není jasné, kolik střel nebo útočících dronů se podařilo ukrajinské armádě zneškodnit. Některé části metropole zůstaly bez elektřiny poté, co sestřelená ruská raketa poškodila elektrické vedení, uvedl starosta Vitalij Kličko.
Ukrajinští úředníci informují o několika zraněných. Krátce před 08:00 SEČ byl vyhlášen letecký poplach po celé zemi.
Sirény varující před hrozbou vzdušného útoku se ozvaly po celé Ukrajině brzy ráno poté, co v ruské Murmanské oblasti vzlétly letouny Tu-95. Ukrajinské letectvo upozornilo na hrozbu střel z těchto letadel. Později byla hlášena aktivita ukrajinské protivzdušné obrany a exploze na východě a jihu země.
Média v Charkově informovala o explozích způsobených raketovým útokem, zatímco v Mykolajivě útočily ruské drony Šáhed. Později však byly hlášeny exploze také v Kyjevské a Čerkaské oblasti ve střední Ukrajině, uvedl RBK-Ukrajina.
V Kyjevě se exploze ozvaly ve dvou vlnách, podruhé kolem 07:40 místního času (06:40 SEČ). Šéf Lvovské oblasti na západě země poté informoval o explozích ve městě Drohobyč.
Nejméně jedna osoba přišla v noci na středu během ruských raketových útoků o život. Oznámil to starosta Mykolajiva Olexandr Senkevyč. V tomto městě na jihu Ukrajiny ruské rakety poškodily nejméně 20 obytných budov.
Starosta Kyjeva Vitalij Kličko uvedl, že kvůli útokům raketami se zastavily dodávky elektřiny v části města. V Charkově na severovýchodě země ruské útoky poškodily neobytnou infrastrukturu, oznámil gubernátor Charkovské oblasti Oleh Sinehubov.
Britská policie vydala zásadní prohlášení týkající se obvinění z nevhodného chování Andrewa Mountbattena-Windsora. Policie potvrdila, že ve spolupráci s prokuraturou (Crown Prosecution Service) provede posouzení informací, které naznačují možné zneužití pravomoci veřejného činitele. Cílem tohoto postupu je zjistit, zda existuje podezření ze spáchání trestného činu a zda bude nutné zahájit plnohodnotné vyšetřování.
Popová ikona Britney Spears prodala práva k celému svému hudebnímu katalogu. Podle informací, které získala stanice BBC, se čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka dohodla na prodeji s nezávislým hudebním vydavatelstvím Primary Wave. K uzavření transakce mělo dojít 30. prosince za částku pohybující se kolem 200 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně 4,7 miliardy korun.
Zpěvačka Shakira vyděsila své fanoušky během sobotního koncertu v San Salvadoru, když přímo uprostřed vystoupení utrpěla dramatický pád. Kolumbijská hvězda právě zpívala svůj hit Si Te Vas a běžela po pódiu, když si nešťastně podvrtla kotník a zřítila se k zemi. Při pádu dopadla na loket a strhla s sebou i stojan na mikrofon.
Na Nově nedávno vyvrcholila poslední řada Bachelora. Ještě během února odstartuje nový Survivor, takže je nejvyšší čas se seznámit se všemi účastníky letošní série. Jejich jména už jsou totiž známá.
Expremiér Petr Fiala (ODS) ve středu reagoval na spekulace o možné kandidatuře ve volbách do Senátu či prezidentských volbách. Fiala oznámil, že bude pokračovat jako politik v Poslanecké sněmovně.
Smutná zpráva zasáhla Bena Cristovaa, který je jednou z největších hvězd české hudební scény. Kořeny má ale díky otci v Africe. S tatínkem už se ale neuvidí. Fanouškům totiž prozradil, že táta přišel o život při dopravní nehodě.
Kriminalisté kvalifikovali úterní napadení v Chrudimi jako vraždu. Jeden z účastníků incidentu totiž v nemocnici podlehl svým zraněním, druhá osoba skončila v poutech. Policie odhalila, že jedním z aktérů je nezletilá osoba.
Česko v uplynulém týdnu zasáhla smutná zpráva. Zemřela legendární herečka Jana Brejchová, bylo jí 86 let. Lidé se s ní budou moci rozloučit během příštího týdne. Rodina už totiž rozhodla o podobě posledního rozloučení.
Český šoubyznys oběhla v minulém týdnu zpráva o rozchodu Lukáše Langmajera a Jitky Boho. Modelka se jako první vyjádřila ke konci vztahu, ale ani herec se nedržel úplně zpátky. Jeho první reakce však byla poměrně svérázná.
Tragická střelba se v úterý odehrála v malém městě Tumbler Ridge v kanadském státě Britská Kolumbie. Sedm lidí zemřelo v budově střední školy, další dva lidé přišli o život na jiném místě. Po smrti je i útočník. O události informovala americká stanice NBC News.
Meteorologická zima pokračuje až do konce února, ale sníh se z nížin vytratil již v posledních dnech. Na horách se ale místy drží desítky centimetrů sněhové pokrývky. Další nadílky se na některých místech v Česku dočkáme snad o víkendu.
Českým zdravotnictvím v úterý otřásl nevídaný případ. Olomoučtí krajští kriminalisté prověřují podezření z provádění neindikovaných implantací defibrilátorů ICD v olomoucké fakultní nemocnici. Nikdo zatím nebyl obviněn, v případu ale hrozí až dvanáctileté tresty odnětí svobody.