Rusové ve čtvrtek prohlásili, že pachatelé teroristického útoku v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy dostali finanční podporu z Ukrajiny, přičemž mělo dojít k zadržení osoby podezřelé z toho, že pomáhala s financováním teroristů. Bílý dům označil vyjádření ruských představitelů za nesmyslnou propagandu.
Ruský vyšetřovací výbor podle prokremelské státní agentury TASS uvedl, že disponuje informacemi, podle nichž pachatelé získali významné finanční prostředky z Ukrajiny. Následně je měli použít k přípravě teroristického útoku. Úřady zároveň oznámily zadržení osoby podezřelé z napomáhání financování teroristů. Soud u ní nařídil vazbu.
Kyjev opakovaně jakékoliv zapojení do organizace teroristického činu z minulého týdne odmítl. K odpovědnosti za útok se přihlásila teroristická organizace Islámský stát, přičemž západní tajné služby považují její prohlášení za důvěryhodné.
Bílý dům na čtvrteční tvrzení ruských činitelů reagoval prostřednictvím bezpečnostního mluvčího Johna Kirbyho. Ten výroky ostře odsoudil s tím, že jde o nesmyslnou propagandu Kremlu, uvedla DW. Američané trvají na tom, že za útok jsou zcela zodpovědní radikální islamisté.
Útok v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy se odehrál minulý týden v pátek. Podle poslední aktualizované bilance ho nepřežilo 143 lidí. Dalších 360 osob utrpělo zranění. Jedenáct podezřelých bylo zadrženo, včetně čtyř střelců.
Legendární rychlobruslařka Martina Sáblíková potvrdila, že se na zimních olympijských hrách již nepředstaví. Nabízela se sice ještě její účast v závodě na 1500 metrů, ale trojnásobná olympijská vítězka v něm bude raději držet palce partnerce Nikole Zdráhalové.
Velký strach si lidé dělali v uplynulých týdnech o Pavla Trávníčka. Nejvíce se strachovala rodina, která jako jediná poskytuje informace o aktuálním zdravotním stavu legendárního herce. Jak na tom Trávníček po operaci srdce je?
Statisíce lidí dnes budou držet palce českým hokejistům, kteří nastoupí do zápasu, jenž rozhodne o jejich případném pokračování v olympijském turnaji. David Pastrňák a spol. nastoupí od 16:40 k utkání předkola play-off s Dánskem.
Česko se dnes rozloučilo s legendární herečkou Janou Brejchovou, která zemřela v předminulém týdnu ve věku 86 let. Pieta se konala v pražské Lucerně, lidé mohli dorazit až do brzkých odpoledních hodin.
Valentýnské napadení na ubytovně v Žamberku v Pardubickém kraji skončilo vraždou. Do konfliktu se dostala dvojice mužů, starší z nich zemřel. Mladšího zadržela policie, v tuto chvíli mu hrozí až 18 let za mřížemi.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje. Dvojnásobným otcem se stal nejslavnější český rybář Jakub Vágner. Radostnou novinkou se pochlubil v neděli na instagramovém profilu, kde se pochlubil i fotografií miminka.
Z Hollywoodu přišla v pondělí smutná zpráva. Ve věku 95 let zemřel legendární americký herec Robert Duvall, držitel Oscara, jehož nejvíce proslavila role v Kmotrovi. O Duvallově úmrtí informovala britská BBC.
Z meteorologické zimy zbývají poslední dva týdny, takže meteorologové už začínají tušit, jak bude vypadat začátek jara. Odpověď nabídli v pravidelném měsíčním výhledu, který v pondělí zveřejnili na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nemocnost akutními respiračními infekcemi zůstává v Česku na relativně vysoké úrovni. Uvedl to Státní zdravotní ústav (SZÚ) v pravidelné pondělní zprávě. V uplynulých dnech ale došlo k nepatrnému poklesu.
Valentýn je za námi. I proto si zřejmě současná partnerka herce a komika Štěpána Kozuba řekla, že se k němu konečně veřejně přihlásí. Učinila tak prostřednictvím instagramového příspěvku, který obsahuje dojemné vyznání lásky.
Slovensko eviduje první útok medvěda na člověka v letošním roce. K události došlo o víkendu nedaleko Ružomberoku. Šelma nepřežila, jeden z napadené dvojice mužů ji v sebeobraně zastřelil. Druhý člověk utrpěl zranění a skončil v nemocnici. O případu informovala TV JOJ.
StarDance se na televizní obrazovky vrátí až na podzim, ale už v únoru je potvrzena jedna důležitá změna ve složení poroty. Česká televize ve čtvrtek v reakci na spekulace oznámila návrat Zdeňka Chlopčíka.