Děje se to, co meteorologové avizovali. Nad Českem se během velikonočních svátků vznáší saharský prach. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) téměř jistě ovlivní sobotní maximální teploty. Ty mají podle předpovědi dosahovat až 24 stupňů.
Ústav na sociální síti X v sobotu ráno uvedl, že už během noci se do Česka začalo dostávat od jihozápadu velké množství saharského prachu. Obloha se tak na některých místech může zdát výrazně zamlžená.
"Prach také patrně způsobil i (větší) tvorbu vysoké oblačnosti (zejména v závětří Alp), se kterou žádný z numerických modelů nepočítal. Takto velké množství prachu zcela jistě výrazně ovlivní i dnešní maximální teploty," napsali meteorologové.
Prach detekují i ve vlastní síti ceilometrů, která pomocí laserového paprsku měří vertikální odrazivost v atmosféře. Například na snímku z Ostravy-Mošnova je vidět zvýšená vrstva odrazivosti ve výšce kolem dvou kilometrů.
"Na jihozápadě Čech se prach vyskytuje ještě níže a ovlivňuje dokonce i přízemní koncentrace prachu," dodali meteorologové.
Vydavatelská společnost Eight Mile Style, která vlastní práva na některé z nejznámějších skladeb rapera Eminema, zažalovala technologického giganta Meta kvůli údajnému neoprávněnému používání jeho hudby. Společnost podala žalobu u federálního soudu v Michiganu a tvrdí, že Meta bez příslušné licence uchovávala, kopírovala a šířila Eminemovy skladby na svých platformách, zejména na Facebooku a Instagramu.
Dvanáct let po těžkém úrazu mozku, který utrpěl během lyžování, zůstává zdravotní stav Michaela Schumachera veřejnosti prakticky neznámý. Nyní však jeho bývalý týmový šéf z éry Benettonu, Flavio Briatore, poskytl vzácný a zároveň tragický pohled na to, jak dnes žije jedna z největších legend formule 1.
Herec Jason Biggs (46), známý především díky komediální sérii Prci, prci, prcičky, promluvil o svém boji s těžkou závislostí, která ho v mládí málem zničila. Sláva, peníze i láska přišly velmi brzy – už ve 22 letech měl všechno, o čem snil. Ale jak sám dnes přiznává, nedokázal si s tím poradit. Propadl alkoholu i kokainu a ocitl se na úplném dně.
Americký herec Richard Gere se při galavečeru předávání Goyových cen ve španělské Granadě ostře vyjádřil na adresu prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Podle Gerea je Amerika v „temném období“ a současného prezidenta označil za „násilníka“ a „hrubiána“.
Boxerský večer organizace Clash přinesl nečekané rozuzlení. V sobotu 7. června pozdě večer se do ringu opět postavil mediální magnát Jaromír Soukup (56), jenž se rozhodl poměřit síly s o téměř 30 let mladším soupeřem – influencerem Markem Valáškem (27), známým pod přezdívkou Datel. Duel, který od začátku provázela silná očekávání, skončil pro Soukupa bolestivou prohrou – rozhodčí zápas ukončil ve třetím kole po jeho pádu na zem.
Herec a moderátor Jakub Prachař (41) prolomil mlčení a poskytl exkluzivní vyjádření k incidentu, který se odehrál během letu z Prahy do Abú Zabí. V hlasové zprávě zaslané z Emirátů redakci Blesku připustil, že v letadle skutečně došlo k potyčce, přiznal chybu a vyjádřil omluvu muži, kterého fyzicky napadl.
Příští týden se budou denní maxima pohybovat nad hranicí 20 stupňů, uvádí ČHMÚ.cz.
Katy Perry šokovala Sydney: počas koncertu visela hlavou dolů, show však dokončila jako profesionálka
Fanoušky bizarních zápasů čeká další nečekané střetnutí. Na dvanáctém galavečeru Clash s podtitulem Revenge, který se dnes koná v bratislavské TIPOS Areně, se proti sobě postaví dva naprosto odlišní soupeři – podnikatel a bývalý mediální magnát Jaromír Soukup (56) a kontroverzní youtuber Marek „Datel“ Valášek (27). Zápas slibuje konfrontaci nejen dvou generací, ale také dvou naprosto rozdílných světů.
Více než pět let již uplynulo od smrti nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Slavík měl celkem čtyři dcery, které se teoreticky mohly ucházet o dědictví. Nejstarší z nich, Dominika, se nároku vzdala výměnou za jednorázovou výplatu. A trochu toho lituje.
Legendární britský zpěvák Sir Rod Stewart (80) byl nucen zrušit šest koncertů ze svého amerického turné poté, co onemocněl chřipkou. Informaci oznámil v pátek večer na svém Instagramu s tím, že se cítí „zdrcený“ a fanouškům se omluvil za komplikace. Komplikace přichází jen několik týdnů před tím, než má vystoupit v prestižním Legends slotu na hlavním pódiu festivalu Glastonbury.
Raperka Cardi B znovu poutá pozornost – tentokrát však nikoli svou hudbou, ale milostným životem. Po bouřlivém rozchodu s manželem Offsetem, se kterým má tři děti, se zdá, že ve svém životě otočila list. Na svém Instagramu zveřejnila sérii fotografií a videí, na nichž je vidět po boku hvězdy amerického fotbalu Stefona Diggse.