Příští týden by se měla uskutečnit mimořádná schůze k žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu v souvislosti s uprchlickou vlnou z Ukrajiny. Vyplývá to z jednání se zástupci koalice, řekla dnes novinářům předsedkyně poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO Alena Schillerová. Vláda chce o případné žádosti o prodloužení stavu nouze rozhodnout na příštím zasedání ve středu.
Kabinet nouzový stav vyhlásil na 30 dnů od pátku 4. března, následně Sněmovna odsouhlasila prodloužení do úterý 31. května. Vládní představitelé už dříve zdůrazňovali, že nouzový stav na rozdíl od jeho trvání při koronavirové krizi neomezuje české obyvatele. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ve středu novinářům řekl, že prodloužení o 30 dnů věcnou podstatu má, o delší lhůtu žádat nechce.
"Bylo se mnou jednáno, že by příští týden měla být mimořádná schůze na toto téma. Chceme znát důvody, protože nouzový stav byl na naprosto bezprecedentních 58 dní," řekla Schillerová. Až poté, co kabinet sdělí důvody, se ANO rozhodne, jak bude případně ve Sněmovně hlasovat.
Podle Rakušana je nouzový stav důležitý zejména kvůli ubytovávání uprchlíků. "Řada ubytování, kde v současné době uprchlíci jsou, neodpovídá normám, za jakých za normálních okolností ubytováváme lidi. Ty nemovitosti jsou mnohokrát adaptované a v podstatě bez nějakých kolaudací a podobně. My tento typ nouzového ubytování zatím potřebujeme," řekl ve středu vicepremiér.
Česká republika dosud vydala lidem, kteří uprchli z Ukrajiny před ruskou invazí, 338.830 víz dočasné ochrany. Cizinecké policii se za zhruba tři měsíce trvání ukrajinsko-ruského konfliktu přihlásilo 235.550 běženců. Hlásit se nemusí děti mladší 15 let, kteří podle posledních údajů tvoří zhruba třetinu uprchlíků. Mezi dospělými Ukrajinci s dočasnou ochranou jsou asi tři čtvrtiny žen. Úřady zatím nemají informace o tom, kolik uprchlíků zůstává na českém území. Někteří se vracejí na Ukrajinu, nebo se přesouvají do dalších zemí.
Ornella Koktová v dokumentu, jenž se stal předmětem sporů s Agátou Hanychovou, otevírá i nepříjemné kapitoly. Ve vzpomínkách se tak vrátila k momentu, kdy jí po narození jednoho z potomků šlo doslova o život.
Taťána Kuchařová se nedávno pustila do dalšího soudního sporu, jehož aktérem tentokrát není Ondřej Brzobohatý. Proti modelce stojí jiný muž, který si v těchto dnech neodpustil zajímavý vzkaz určený někdejší Miss World.
Není žádným tajemstvím, že Veronika Žilková moc neumí sedět doma na zadku. Tentokrát se jí to ale svým způsobem vymstilo. Vyrazila si totiž na lyže, kde se podle vlastních slov srazila se snowboardistou. Část těla známé herečky to nepříjemně odnesla.
Velikonoce letos přicházejí na řadu hned na začátku dubna. Ani tentokrát se nic nemění na tom, že obchody nebudou ze zákona otevřené po celé období svátků. Kdy si lidé nenakoupí?
Dominika Gottová o sobě konečně dala vědět. Podle svých slov se má dobře, v jejím životě se nic zásadního nezměnilo. Přesto se potýká s jednou věcí, která ji momentálně trápí.
Návrat amerického rappera Kanyeho Westa na britská pódia vyvolal vlnu kontroverzí a ostré kritiky. Umělec, který si nyní říká Ye, byl oznámen jako hlavní hvězda všech tří večerů letošního ročníku festivalu Wireless v londýnském Finsbury Parku. Pro Westa půjde o první vystoupení ve Velké Británii po více než deseti letech, ovšem místo jednoznačného nadšení provází tuto zprávu spíše hněv a zklamání části veřejnosti.
Závěr března se pro Taylor Swift nesl ve znamení velkých triumfů, romantických gest i mistrně zvládnutého úniku před stíny minulosti. Zpěvačka, která má za sebou mimořádně nabitý týden, se v sobotu objevila na exkluzivním koncertě Paula McCartneyho v losangeleském divadle Fonda. Večer plný hvězd, kde Taylor vřele konverzovala například s Olivií Rodrigo, měl však jeden háček – mezi hosty se nacházel i její bývalý partner John Mayer.
Britský královský pár se v nadcházejících týdnech stáhne z veřejného života. Princ William a princezna Kate se po velmi nabitém období rozhodli zvolnit pracovní tempo a omezit své oficiální povinnosti na minimum. Důvod je prostý a čistě rodinný – jejich tři děti, dvanáctiletý George, desetiletá Charlotte a sedmiletý Louis, mají velikonoční prázdniny.
Potvrdila se další z mediálních spekulací. V připravované řadě StarDance bude divákům na očích také Sara Sandeva, herečka a snoubenka Jakuba Prachaře. Od středy tak známe již trojici účastníků.
U euforie českých fotbalistů, kterým se po 20 letech podařilo postoupit na světový šampionát, nechyběla ani Dara Rolins. Právě ona nabídla fanouškům jedinečný pohled do kabiny, kde se oslavovalo po úspěšném penaltovém rozstřelu proti Dánsku.
Je to potvrzeno! Petra Kvitová jen několik hodin poté, co do médií unikla informace o narození dvojčat, oficiálně oznámila, že je nyní trojnásobnou maminkou. Na sociální síti ukázala první fotku novorozených dětí a prozradila jejich jména.
Školou povinné děti se krátce před velikonočními prázdninami dozvěděli, že probíhající školní rok skončí dříve, než se původně předpokládalo. Výuka skončí v pátek 26. června, informovalo ministerstvo školství v úterý.