Schillerová přiznala, že fotografové ministerstva fotili i její osobní fotky

Alena Schillerová
Alena Schillerová, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
Pavel Dratva , ČTK 30. ledna 2022 15:41
Sdílej:

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) řekla, že se její osobnější snímky a videa, které pořídili pracovníci ministerstva financí a které nesouvisely s ministerskou agendou, pravidelně fakturovaly hnutí ANO. To za ně platilo.

Exministryně a nyní šéfka poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO to dnes uvedla v pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM). Reagovala tak na zjištění serveru Seznam Zprávy, že ministerstvo pod jejím vedením za platy profesionálního fotografa a kameramana zaplatilo od září 2020 do konce loňského listopadu 1,93 milionu bez odvodů. Kolik ANO na zmíněných fakturách uhradilo, ČTK zjišťuje.

Podle serveru profesionální fotograf David Šedivý pořizoval snímky Schillerové zejména na instagram. Na ministerstvo nastoupil loni v lednu. Kameraman Jakub Konečný měl na starosti hlavně videa na facebook. Do úřadu přišel v září 2020. 

Schillerová uvedla, že kameraman i fotograf byli zaměstnanci tiskového odboru. "To sloužilo prezentaci ministerstva financí. Pokud tam byly (fotky a videa) osobnějšího rázu, nebo se to netýkalo agendy ministerstva financí, tak oni fakturovali hnutí. A fakturovali pravidelné částky. A hnutí jim za to platilo," řekla Schillerová.

Uvedla, že se jako ministryně financí a vicepremiérka snažila přiblížit složitou problematiku jako rozpočet, kompenzační bonus či státní záruky a zaměstnanci pracovali i na "multimediálním obrazu" ministerstva. "Uznávám jednu věc, že tam byla celá řada mých fotek spíš osobnějšího rázu, já jsem taková, že když něco dělám, tak to dělám na 150 procent. Někdy to přeženu, to uznávám," řekla Schillerová.

Bývalá ministryně financí je na sociálních sítích velmi aktivní. Někteří vládní politici ji jako někdejší správkyni státní pokladny kritizovali za to, že využívala práci fotografa a kameramana za peníze daňových poplatníků k osobní prezentaci. Schillerová se v pátek vyjádřila, že takové pozice jsou v dnešní době běžné v institucích a úřadech, které berou vztah s veřejností vážně.

Stalo se
České celebrity
Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová pohořela u Ústavního soudu. Šlo o zabavený obraz

Jiřina Bohdalová nepochodila u Ústavního soudu, kde si stěžovala na zajištění obrazu, který zakoupila za půldruhého milionu. Následně se ukázalo, že jde o padělek. Dílo bude i nadále v soudní úschově, informovala o tom Česká televize. 

Zahraničí
Ilustrační fotografie.

Švýcaři stále vyšetřují tragický požár v baru. Jeden z vlastníků jde do vazby

Jeden z vlastníků baru ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana, kde došlo k tragickému požáru během silvestrovských oslav, byl zadržen a umístěn do vazby. Informoval o tom web DW. Smutnou událost nepřežily desítky lidí. 

České celebrity
Pavel Trávníček

Pavel Trávníček se znovu narodil. Po operaci zůstává na JIP

Konec obav o Pavla Trávníčka to sice ještě není, ale rodina prince z legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku se konečně vyjádřila k jeho zdravotnímu stavu. Lékaři zachránili život slavného herce, prozradila jeho manželka na sociální síti. 

Světové celebrity
princezna Eugenie

Princezny Beatrice a Eugenie si během svátků definitivně vybraly stranu

Princezny Beatrice a Eugenie vyslaly během vánočních svátků v Sandringhamu jasný vzkaz o své loajalitě ke královské koruně. Přestože jejich rodiče, princ Andrew a Sarah Ferguson, strávili svátky v soukromí ve Windsoru, obě sestry se plně zapojily do oficiálního programu monarchie. Jejich postoj k rodinným povinnostem a instituci jako takové nyní shrnul blízký rodinný přítel v sedmi slovech: „Pro monarchii žijí a dýchají každým dnem.“