Českem se v noci prohnaly bouřky, před nimiž s předstihem varovali meteorologové. Vítr dosahoval rychlosti 80 kilometrů za hodinu a kácel k zemi stromy. Na některých místech napršelo až 15 milimetrů. Bouřky zřejmě udeří také dnes.
Meteorologové ráno informovali, že konvektivní systém přešel přes české území. "Sice zeslábl, ale přinesl škody větrem (zejména v Jihočeském kraji a Pošumaví) a výjimečně i nárazy kolem 80 km/h. Přinesl ale také do Čech většinou mezi 5 a 15 milimetry srážek," napsali.
#KonvektivniSkupina Konvektivní systém přešel naše území. Aktuálně se vyskytují už jen lokální 🌩️v Beskydech. Systém sice zeslábl, ale přinesl škody větrem (zejm. v JČ kraji a Pošumaví) a výjimečně i nárazy kolem 80 km/h. Přinesl ale také do Čech většinou mezi 5 a 15 mm 💦. pic.twitter.com/vc2iVR7eNj
— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) July 12, 2023Například středočeští hasiči vyjížděli v kraji ke dvaceti popadaným stromům, které blokovaly komunikace. "Nejvíce událostí, a to po čtyřech, jsme zaznamenali na Berounsku, Kutnohorsku a Praze-západ. Tři události jsme řešili na Rakovnicku," uvedli na twitteru.
ČHMÚ už během úterního odpoledne avizoval, že bouřky udeří také dnes. "Čekáme je odpoledne a večer a budou opět hrozit i supercely s možností větších krup a nárazů větru," napsali meteorologové s tím, že situace budou během středy upřesňovat a reagovat výstrahou.
Bolek Polívka si nakonec ani letošní ročník karlovarského filmového festivalu, který vyvrcholil o víkendu, nenechal ujít. V souvislosti s ním se ale tentokrát nepsalo o hereckých výkonech. Řešila se jeho návštěva hotelového baru. Co k tomu řekl sám Polívka?
Pravidelným televizním divákům úspěšné show asi není nutné zdůrazňovat, jak náročná je StarDance. Jedním z účastníků podzimní řady bude Tomáš Matonoha, jenž neváhal a požádal o radu kolegyni, která se zúčastnila jedné z předchozích sérií.
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Karlovarský festival má patřit především filmovým hvězdám, ale každoročně je také událostí, kterou si nenechávají ujít osobnosti českého šoubyznysu. Jinak tomu nebylo ani letos. A takový Felix Slováček teď má doma co vysvětlovat.
Monika Absolonová je už několik let nezadaná, což vede k domněnce, že o nápadníky nemá nouzi. Přesto se neví o tom, že by si někdo ukradl její srdce pro sebe. Sama zpěvačka nyní prozradila, jak to momentálně má s láskou.
Meteorologové v pátek připomněli platné varování před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Nadále také upozorňují na nebezpečí požárů na jižní Moravě. Vyplývá to ze sdělení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ještě více než dva měsíce nás dělí od začátku další řady StarDance, ale mnozí lidé spjatí s touto televizní show už vědí, že tentokrát budou na parketu chybět. Patří k nim i úřadující vítězka, která přiznala jisté zklamání ze své absence.
Karlos Vémola v posledních dnech opět plní stránky médií. A zdaleka nejde jen o jeho avizovaný návrat do klece. Řeší se totiž další románek známého zápasníka. Dokonce už se objevily informace o identitě tajemné ženy, se kterou byl viděn.
Pražští policisté ve čtvrtek večer zasahovali na jedné z ubytoven, kde došlo k útoku. Jeden z napadených zemřel, další utrpěl zranění. Po smrti je také útočník, jehož zneškodnili zasahující policisté. Případem se tak zabývá i policejní inspekce.
V Česku se dnes očekávají další silné bouřky, platí proto příslušná výstraha. Podle meteorologů mohly první bouře udeřit už nad ránem. Naprosto vyloučen není ani výskyt supercel.
Z českého šoubyznysu nepřicházejí neustále jen dobré zprávy. Smůla se lepí na paty například Ondřeji Brzobohatému, jenž nedávno oznámil rozpad dalšího manželství. Tentokrát se rozvádí s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Ve svém okolí má nicméně jednu ženu, která se ho vždycky zastane.
Poslaneckou sněmovnou otřásá další poměrně nečekaná kauza. Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) je podle nejnovějších informací podezřelý z domácího násilí, takže byl policisty vykázán z vlastního domu. Případ se nadále prověřuje.