Zájem o zájezdy na silvestra se podle cestovních kanceláří (CK) a agentur, které ČTK oslovila, vrací na předkrizovou úroveň. Lidé už si na opatření související s pandemií koronaviru zvykli, pobyty kvůli nim neruší. Naopak mnozí raději odjíždějí za hranice, aby unikli restrikcím v tuzemsku. Velký zájem je tradičně o pobyty v Egyptě, dále na Maledivách ve Spojených arabských emirátech (SAE) nebo Dominikánské republice.
Cestovní agentura Invia má podle své mluvčí Andrey Řezníčkové na vánoční a silvestrovské termíny prodaných tisíce zájezdů. Čísla podle ní zatím nejsou na hodnotách roku 2019, ale blíží se k nim. Zatímco dříve bylo podle Řezníčkové obvyklé, že se poptávka zhruba rovnoměrně dělila mezi klienty, kteří vyráželi za teplem a ty kteří chtěli závěr roku strávit na horách, momentálně převládá zájem vycestovat k moři či oceánu, uvedla. Nejvíce lidí míří do Egypta. Z exotických destinací sleduje Invia podle Řezníčkové velké nárůsty u Dominikánské republiky, silná poptávka je podle ní i po SAE, Kanárských ostrovech, Zanzibaru a Maledivách.
I CK Blue Style eviduje největší zájem o silvestrovské pobyty v Egyptě. "Prodej zimních pobytů v této destinaci jsme tento rok spustili již v půlce července a ty nejatraktivnější termíny, tedy 26. prosince až 2. ledna, byly prakticky ihned pryč, a to zde máme v tomto období dvojnásobné kapacity oproti loňsku. Kapacitu se každopádně snažíme stále navyšovat tak, abychom zvýšenou poptávku klientů uspokojili," řekla mluvčí CK Ilona Topolová. Vánoce a silvestr u moře si navíc lidé podle ní letos užijí i s galavečery, které se loni kvůli pandemii koronaviru nekonaly. Další poptávanou destinací jsou podle Topolové Maledivy, které jsou ale zcela vyprodané.
Prodeje zájezdů do exotiky v nejbližším období jsou podle mluvčích CK Fischer a Exim Tours Jana Bezděka a Petra Kostky srovnatelné s předkrizovým rokem 2019. "Zájmu přispívá i to, že jsme výrazně upravili podmínky, aby měli klienti jistotu, že nepřijdou o svoje peníze," uvedl Bezděk. Vysoká poptávka je podle něj v současné době po vánočních a silvestrovských pobytech v SAE, Ománu, Zanzibaru, na Kapverdských ostrovech, oblíbený je také Egypt. "Evidujeme velké množství zákazníků, kteří v předcovidové době cestovali na vlastní pěst a teď díky jistotě a servisu využívají cestovní kancelář jako svého partnera pro dovolenou bez starostí," dodal Kostka.
Uplynul ve čtvrtek měsíc od chvíle, co se v Praze uskutečnilo poslední rozloučení s Aničkou Slováčkovou, statečnou bojovnicí, která v pouhých 29 letech podlehla zákeřné rakovině. K jejím oporám z řad přátel patřil i Milan Peroutka. Známý zpěvák se teď rozhodl poskytnout odpověď na citlivou otázku.
Zpěvák Justin Bieber, jeden z nejúspěšnějších popových interpretů posledních dvou dekád, se podle nového dokumentu TMZ Investigates: What Happened to Justin Bieber? ocitl v roce 2022 na pokraji finančního kolapsu. Právě kvůli této situaci měl tehdy prodat celý svůj hudební katalog investiční společnosti Hipgnosis Songs Capital za zhruba 200 milionů dolarů.
Česká hokejová reprezentace pokračuje v parádních výkonech na mistrovství světa v Dánsku. V zápase proti Německu předvedli svěřenci Radima Rulíka další dominantní představení, které završili jednoznačným vítězstvím 5:0. Češi si zajistili klíčové body do tabulky a znovu ukázali, že to s útokem na medaile myslí vážně.
Americký prezident Donald Trump pokračuje ve svých útocích na slavného rockera Bruce Springsteena. Tentokrát do všeho zatáhl i poraženou soupeřku z loňských prezidentských voleb Kamalu Harrisovou či další slavné osobnosti.
Mirka Dopitu a Jaromíra Soukupa jsme svého času mohli vnímat jako soky v souboji o přízeň Agáty Hanychové. Uspěl první jmenovaný, který se tak momentálně může veřejně povyšovat nad toho druhého.
Velmi smutnou zprávu v pondělí oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ve věku 48 let tragicky zahynul meteorolog Jan Šrámek, jehož mohli znát i televizní diváci z České televize.
Legendární Ladislav Kerndl oslavil v minulém týdnu kulaté 80. narozeniny a jeho neméně slavná dcera Tereza se postarala o to, aby se na jubileum nezapomnělo.
Česko dnes čeká předposlední zápas ve skupinové fázi letošního mistrovství světa s vědomím, že by do dějiště šampionátu přece jen mohla dorazit ještě jedna posila ze zámořské NHL. V noci totiž opustil Stanley Cup tým s českým hokejistou v kádru.
Jiří Krampol oslaví za necelé dva měsíce 87. narozeniny, ale pokročilý věk nevnímá jako jedinou příčinu častých zdravotních potíží, které ho trápí. Někdejší velký sportovec se domnívá, že zásadní roli sehrála jedna konkrétní věc.
Jiří Bartoška prožil většinu života za dob společného československého státu, takže není divu, že zpráva o jeho smrti v minulém týdnu zasáhla i sousední Slovensko. Vzpomínku na hereckého kolegu a prezidenta karlovarského filmového festivalu připojila i Magda Vášáryová.
Bývalému americkému prezidentovi Joeu Bidenovi byla diagnostikována agresivní forma rakoviny prostaty s metastázemi v kostech. Informovala o tom BBC s odvoláním na prohlášení jeho kanceláře.
Agáta Hanychová tvrdí, že dostala kudlu do zad, ale nechce říct, kdo ji měl zradit. Jen jedno je jisté. Spolehnout se prý může jen na členy rodiny. Fanoušci se proto domnívají, že kamarádku zklamala Ornella Koktová. Co se mělo stát?