Šíření covidu v Česku zrychlilo, 100.000 nakažených přibylo za 12 dní

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2), foto: Adam Mráček / INCORP images
Pavel Dratva , ČTK 16. listopadu 2021 09:48
Sdílej:

V ČR se od začátku koronavirové epidemie loni v březnu nakazilo přes 1,9 milionu lidí. Od loňského září tempo růstu nákazy covidem-19 rychle stoupalo, počty prokázaných případů rostly o více než 10.000 za den a byly i dny s více než 15.000 případy.

Rekordních 17.778 případů nákazy odhalily testy letos 6. ledna, ale i poté byly dny s více než 15.000 případy. Nákaza výrazně oslabila od letošního dubna a nyní opět značně roste, v aktuální vlně je zatím rekordních 14.557 nových případů z 9. listopadu.

Celkový počet 100.000 případů byl překročen loni 8. října, hranice půl milionu nakažených 24. listopadu a milion lidí s covidem letos 2. února. Dalších 100.000 přibylo za 13 dní, nárůst se tedy lehce zpomalil, poté ale opět zrychlil - na přelomu února a března přibylo dvakrát po sobě 100.000 nakažených dokonce za osm dní.

Hranice 1,5 milionu nakažených byla překročena 25. března, pak ale tempo začalo klesat až do letošního září. Předposledních 100.000 lidí s covidem přibylo za 26 dnů (předtím to trvalo téměř za půl roku), nyní se počet nakažených zvýšil o dalších 100.000 za 12 dní.

Stalo se
Počasí
Letní počasí, ilustrační foto

Poslední závan léta. Předpověď na další dny mluví jasně

Počasí se aktuálně nese v podzimním duchu, ale léto ještě neřeklo poslední slovo. Dnes a zítra ještě může zapršet, pak se ale v Česku vyjasní a oteplí. Maximální teploty budou dokonce atakovat třicítku, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Společnost
Dominik Duka

Kardinál Duka vysvětlil, jak to bylo s mší za Charlieho Kirka

Celým světem v minulém týdnu otřásla vražda aktivisty Charlieho Kirka. Zpráva rezonovala i v Česku, kde padlo rozhodnutí o konání zádušní mše. Sloužil ji kardinál Dominik Duka, akce se nicméně stala terčem kritiky. Podle Duky bylo důležité upozornit, že lidé se k sobě nemohou takhle chovat. 

Světové celebrity
Katharine Worsley (vévodkyně z Kentu)

Pohřeb vévodkyně Katharine se zapsal do moderní historie královské rodiny

Britská královská rodina se v úterý rozloučila se zesnulou vévodkyní z Kentu Katharine. Prvního katolického pohřbu v moderní historii monarchie se zúčastnil král Karel III. a další členové rodiny, informovala BBC. Chyběla zdravotně indisponovaná královna Camilla. 

České celebrity
Jaromír Jágr

Jágr bude mít partnerku jen pro sebe. Nova udělala zásadní rozhodnutí

Hokejoví fanoušci zatím čekají, zda Jaromír Jágr bude hrát i v novém extraligovém ročníku. Zatím se totiž na ledě neobjevil. Do práce podle nejnovějších informací nenastoupila ani jeho partnerka Dominika Branišová, kterou zaměstnávala televize Nova.