Nový generální ředitel automobilky Škoda Auto označil za svůj hlavní cíl nechat za sebou problémy s dodávkami a s nedostatkem polovodičů, a zkrátit klientům čekací dobu na nové auto. Klaus Zellmer, který v čele dceřiné firmy německého Volkswagenu střídá Thomase Schäfera, to dnes řekl při nástupu do funkce.
"Krok za krokem chceme nechat za sebou nedostatek polovodičů a úzká hrdla v dodávkách a udělat vše pro to, aby naši zákazníci dostali svou škodovku co nejdříve,“ uvedl Zellmer, kterého cituje agentura DPA.
Škoda se potýká s nedostatkem polovodičů, který zpomalil dodávky nových automobilů na trh. Stejně jako u mnoha jiných výrobců automobilů se navíc vyskytly problémy kvůli dalším chybějícím dílům. Po začátku ruského útoku na Ukrajinu dostávala firma také méně kabelových svazků od ukrajinských dodavatelů.
Zellmera, jenž byl naposledy obchodním ředitelem hlavní značky VW ve Wolfsburgu, tak v čele automobilky Škoda čeká řada náročných úkolů. Na jaře firma uvedla, že v letošním roce počítá s výraznou zátěží s ohledem na válku na Ukrajině a složitou odbytovou situaci.
Rusko bylo pro Škodu Auto loni po Německu druhým nejdůležitějším prodejním trhem. Skutečnost, že dodávky aut na ruský trh koncern pozastavil, bude mít důsledky, píše DPA. Aktuálně stojí i výroba Volkswagenu v Rusku. O možném konečném stažení ze země firma zatím nerozhodla.
Zellmer je vystudovaný podnikový ekonom a dlouho působil ve firmě Porsche, která je další dceřinou společností skupiny Volkswagen. Jeho předchůdce Schäfer se stěhuje do Wolfsburgu, kde bude řídit kmenovou značku osobních vozů VW a bude zodpovědný i za celkové řízení takzvané Volumengruppe, kam spadá Volkswagen, Škoda, Seat/Cupra a lehké užitkové vozy. Schäferův předchůdce Ralf Brandstätter se stane členem představenstva skupiny pro Čínu.
Jihočeští kriminalisté pokročili s případem nedělního násilného úmrtí ženy v centru Českých Budějovic. Podle závěrů vyšetřování se jedná o vraždu, ze které byl obviněn muž, jemuž hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.
Bývalý britský princ Andrew už přišel o řadu poct a privilegií, ale královská rodina vedená jeho bratrem ho ještě nehodila zcela přes palubu. Nejnovější informace ostrovních médií jsou toho důkazem. Andrewovo jméno totiž nechybí na důležitém seznamu.
Legendární pražské divadlo Sklep zasáhla o víkendu smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel člen souboru Jan Boháč. Podle dostupných informací přišel o život při tragické nehodě na kole, kterou vyšetřuje jihočeská policie.
Pondělí přineslo výraznou změnu počasí v Česku. Po dlouhé době zapršelo víceméně na celém území republiky, potvrdili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na vyřešení problému se suchem to však ani zdaleka nestačilo.
David Prachař není jediným známým hercem, který v posledních dnech vstoupil do manželství. Černobílými fotografiemi ze svatby se již před uplynulým víkendem pochlubil Hynek Čermák, jehož manželka se opět jmenuje Veronika.
V jihofrancouzském přístavním městě a na sousedním ostrově ve Velké Británii se konalo poslední rozloučení se světoznámou velšskou zpěvačkou Bonnie Tyler, která zemřela v červenci ve věku 75 let. Rodačka z Walesu, vlastním jménem Gaynor Hopkins, podlehla pooperačním komplikacím v nemocnici v Portugalsku, kde byla předtím hospitalizována kvůli akutnímu zákroku v oblasti střev. Zpěvačka s charakteristickým chraplavým hlasem se proslavila hity jako Total Eclipse of the Heart nebo Holding Out For A Hero.
Známý finský kytarista Timo Tolkki, který žije po boku Dominiky Gottové, se na sociálních sítích podělil o kulinářský zážitek z domova. Na stůl servíroval netradiční pokrm zvaný kuře s pečeným banánem, ovšem výsledná podoba jídla vyvolává spíše obavy než kulinářské nadšení.
Nejmladší syn britského následníka trůnu, princ Louis, si díky svému bezstarostnému vystupování na veřejnosti získal srdce mnoha příznivců královské rodiny. Jeho matka, princezna Catherine, v minulosti poodhalila střípek z jejich soukromí a prozradila, jaká je chlapcova oblíbená píseň. Přestože jeho rodiče rádi poslouchají moderní popovou hudbu, volba malého prince je o poznání tradičnější.
Více než měsíc po její smrti se dnes ve Velké Británii uskutečnilo poslední rozloučení s ikonickou velšskou zpěvačkou Bonnie Tyler. Naposledy vydechla v červenci v nemocnici v Portugalsku, kde byla hospitalizována kvůli zdravotním problémům. Bylo jí 75 let.
Lela Vémola se ocitla v nezáviděníhodné situaci, kterou se snaží řešit. Dokonce se rozhodla pro zdánlivě zoufalý krok, aby zajistila peníze pro sebe a děti. Naplánovala bazar, kde se mají prodávat některé cenné věci. Zároveň vyvstal problém se zajištěním auta.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i během léta. Jednou už se objevila informace, že se Berenika Šrettrová, dcera herce a baviče Michala Suchánka, stala maminkou. Nyní to oficiálně potvrdila sama herečka.
Meteorologové dnes upřesnili výstrahu před pondělními silnými bouřkami, které mají doprovázet kroupy a přívalové srážky. Beze změny zůstává varování před rizikem vzniku a šíření požárů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).