Škoda po úterním požáru hospody Na Srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře, je po upřesnění zhruba 20 milionů korun. Nadále jde ale o předběžný údaj, řekla dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.
V úterý hasiči uvedli, že škoda je předběžně vyčíslena na 15 milionů korun. Příčina vzniku rozsáhlého požáru, který dřevěnou budovu z podstatné části zničil, nadále není známá.
Zjišťování příčiny potrvá podle mluvčí delší dobu. "Včera (v úterý) se odebíraly vzorky na expertizy, musí projít zkoumáním. Závěr bude otázkou několika týdnů," řekla Javoříková.
Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. Na místo byl v úterý povolán psovod se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, také specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz z Frýdku-Místku. Podle policejní mluvčí Mileny Šabatové vyšetřovatelé pracují s možnostmi, že požár vznikl z nedbalosti, kvůli technické závadě nebo že byl založen úmyslně. V době vzniku požáru podle vyšetřovatelů v objektu nikdo nebyl.
Požár likvidovalo osm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Nikdo při něm podle Javoříkové neutrpěl zranění.
Oznámení o požáru přijali hasiči v úterý krátce po 02:30. V době jejich příjezdu hořela celá střecha objektu. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Požár dostali pod kontrolu zhruba po hodině. Následně měřili teploty konstrukcí, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska hoření.
Česko se o uplynulém víkendu rozloučilo s kardinálem Dominikem Dukou. Ve svatovítské katedrále na Pražském hradě v sobotu nechyběla ani herečka Jiřina Bohdalová. Jak bude legenda kinematografie na duchovního vzpomínat?
Česko má za sebou poslední prodloužený víkend letošního roku, který si nepochybně užili i školou povinné děti. Ještě jedno delší volno je ale v kalendářním roce 2026 čeká. Přijde v jeho samém závěru.
Jednou z událostí v českém šoubyznyse letos byl rozchod Hynka Čermáka s manželkou Veronikou Mackovou. Charismatický herec nyní naznačil, že jedním z důvodů rozpadu manželství mohla být i jeho herecká práce.
Předseda ANO Andrej Babiš je nadále jediným kandidátem hnutí na premiéra, řekl místopředseda zmíněného subjektu Karel Havlíček. Reagoval tak na pondělní vyjádření prezidenta Petra Pavla. Hlava státu trvá na tom, aby Babiš vysvětlil veřejnosti, jak vyřeší svůj střet zájmů.
Není tajemstvím, že Dara Rolins se podrobila estetickému zákroku, s jehož výsledkem ještě není spokojená. To zaujalo Ornellu Koktovou, které se to zdá být zvláštní. Dokonce poukázala na případy žen ze zahraničí, u nichž si všechno sedlo výrazně rychleji.
Meteorologové vidí v nejnovějším dlouhodobém výhledu až do poloviny prosince. Vývoj počasí v Česku by se neměl vymykat očekáváním. Předpokládá se další pokles teplot, takže sněžit by mohlo i v nižších polohách.
V Česku se předávají ocenění i u příležitosti listopadového státního svátku. Šest osobností obdrželo od ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (za Spolu) Medaili Za zásluhy o diplomacii. Ministerstvo o tom informovalo na webu.
Dara Rolins má za sebou bratislavské koncerty, kde nemohl chybět ani její partner Pavel Nedvěd. Někdejší vrcholový sportovec nešetřil superlativy na adresu své milé. Takovou show prý u nás dokáže udělat jen ona.
Prezident Petr Pavel připustil, že může hnutí ANO požádat o jiného kandidáta na premiéra kvůli trvajícímu střetu zájmů předsedy hnutí Andreje Babiše. Pavel nadále trvá na tom, aby Babiš veřejně předložil řešení problému, který brání jeho jmenování do čela vlády.
Agáta Hanychová a Pavel Novotný si nedávno vyměnili vzkazy přes média, ale napětí mezi nimi tím ani zdaleka nepominulo. Důkazem jsou nejnovější slova influencerky, která dala jasně najevo, že si za tím, co řekla poprvé, stojí.
Americký prezident Donald Trump vyzval republikány, aby dále nebránili zveřejnění tzv. Epstein Files. Podle Trumpa totiž není co skrývat. Šéf Bílého domu si zároveň přeje, aby se opět začalo řešit to, co je pro Spojené státy americké opravdu důležité.
Markéta Konvičková sice svádí boj se zdravotními problémy, přesto se ale snaží žít normálním životem a plnit si sny. Jeden ze svých snů si splnila v těchto dnech, kdy navštívila Havajské ostrovy, které jsou součástí Spojených států amerických.