Slovensko ve středu druhý den po sobě zaznamenalo nový rekord v přírůstku počtu úmrtí na covid-19 v nynější třetí vlně koronavirové nákazy. Onemocnění v pětimilionové zemi podlehlo dalších 109 lidí, informovaly dnes slovenské úřady. Počet nových odhalených případů infekce naopak znovu klesl a ubylo i covidových pacientů v přetížených nemocnicích.
Trojciferné denní počty úmrtí na covid-19 hlásí Slovensko od začátku tohoto týdne. Podobnému nepříznivému vývoji čelila země už v únoru a v březnu, kdy v přírůstku úmrtí na zmíněné onemocnění v přepočtu na obyvatele byla na prvním místě na světě.
Laboratorní vyšetření potvrdila další pokles nových odhalených případů koronavirové infekce. Za středu to bylo 5394 nakažených, což oproti minulému týdnu představuje propad o více než třetinu. Během nynější třetí vlny koronavirové infekce dříve laboratoře za jeden den opakovaně zjistily i přes 10.000 infikovaných.
V nemocnicích bylo ve středu 3107 pacientů s covidem-19. To je nejméně od druhé poloviny listopadu, kdy vláda v reakci na přetížená zdravotnická zařízení vyhlásila nouzový stav a zavedla nové restrikce. Až 84 procent covidových pacientů ve slovenských nemocnicích není vůbec očkováno proti covidu-19 nebo má jen první dávku vakcíny. Slovensko v očkování výrazně zaostává za průměrem EU.
Minulý týden slovenská vláda restrikce částečně uvolnila zejména pro obyvatele, kteří jsou plně očkování proti covidu-19 nebo toto onemocnění prodělali. Od pátku bude zákaz vycházení s výjimkami platit už pouze večer a v noci.
Trend ve vývoji počasí se po chladném minulém týdnu obrací. Meteorologové očekávají, že po většinu srpna bude panovat nadprůměrné teplo. Srážek bude spíše méně, než bývá zvykem. Vyplývá to z nového měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Marek Eben se poprvé proslavil jako herec, ale dnes je více vnímán jako moderátor. V životě jednoho ze slavných kolegů má ještě úplně jinou roli. Kdo považuje Ebena za svého strážného anděla?
Stát se bude podílet na pohřbu výtvarníka Milana Knížáka, bývalého šéfa Národní galerie či rektora Akademie výtvarných umění. Po pondělním jednání to vlády to oznámil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).
Tropy už se tento týden nevyhnou ani Česku. Maximální teploty budou atakovat čtyřicítku, potvrzuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Lidé se opět musí připravit na extrémní tepelnou zátěž.
Agáta Hanychová ví, že s Jakubem Prachařem bude spojována už navždy. Není proto divu, že Čechy v těchto červencových dnech zajímá, co říká na Prachařovu svatbu s hereckou kolegyní Sarou Sandevou. Co Hanychová popřála novomanželům?
Lucie Vondráčková si udělala jméno sama za sebe, ale příslušnosti ke slavné rodině se samozřejmě nezbaví. Snad všichni v Česku znají jejího tatínka Jiřího i tetu Helenu. Málo se ale mluví o tom, jaké kořeny má herečka a zpěvačka díky své mamince.
Česko v červenci oslavilo nedožité 87. narozeniny Karla Gotta, ale zároveň se objevily informace, které nás navracejí do ledna, kdy kulatiny oslavila zpěvákova manželka Ivana Gottová. Vdova si tehdy oblékla šaty, které mnoho lidí zaujaly. Kdo za nimi stál?
Anonym v pondělí pohrozil bombovými útoky v budovách po celém Česku. Policejní kontroly probíhají za běžného provozu, relevance výhrůžky byla vyhodnocena jako nízká. Hrozba se podle dostupných informací týká stovek míst.
ADONXS po nekonečném Rituálu opět přepíná do angličtiny a představuje novou skladbu Cherry On Your Cake. Energický letní singl je plný slunce, potu, spontánních dobrodružství a samozřejmě sladkého závanu třešní.
Manželství Karlose Vémoly a Lely Ceterové se rozpadlo už před nějakým časem, přesto se vztahy mezi bývalými partnery nezdály být nějak dramatické. Až nyní se zápasníkovi podařilo přilít olej do ohně. Dokonce už se mluví o soudu.
Začíná týden na přelomu července a srpna, od kterého se zejména očekává návrat tropického počasí. Dnešek tomu ale ještě nasvědčovat nebude. Místy se totiž má hodit i deštník, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Je to dnes přesně rok, co odešel legendární herec a komik Jiří Krampol. Mnozí fanoušci se zřejmě s jeho úmrtím dodnes nevyrovnali, ale sám bavič podle jednoho z přátel už v závěru života tušil, že mu čas neúprosně dochází.