Slovensko po zlepšení epidemické situace od příštího týdne zruší zákaz nočního vycházení. Některá omezení v souvislosti s koronavirovou nákazou zůstanou v platnosti, mezi nimi i zákaz shromažďování více než šesti osob mimo členů jedné domácnosti. ČTK o tom dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví.
Ministerstvo školství dříve během dne oznámilo, že v pondělí se do škol vrátí žáci základních a středních škol. Slovensko zatím nezaznamenalo rychlé šíření koronavirové varianty omikron, která v některých státech přispěla k vysokým přírůstkům nakažených.
Nouzový stav a zákaz vycházení s výjimkami zavedl kabinet premiéra Eduarda Hegera loni v listopadu kvůli přetíženým nemocnicím. Od poloviny prosince pak omezení volného pohybu osob platí už jen večer a v noci.
Další epidemická opatření, která se týkají například podmínek vstupu zákazníků do některých prodejen, dále restaurací, provozů služeb, ubytovacích zařízení, lyžařských středisek či cestování ve veřejné dopravě na dálkových linkách, zůstanou podle ministerstva zdravotnictví v platnosti. To znamená, že například do restaurací či řady prodejen, s výjimkou obchodů kromě jiného s potravinami, bude vstup povolen pouze zákazníkům, kteří jsou očkovaní proti covidu-19 nebo kteří toto onemocnění prodělali. Hosté ubytovacích zařízení budou nadále navíc potřebovat i potvrzení o negativním výsledku testu na koronavirus.
Po prodloužených prázdninách se na začátku příštího týdne otevřou základní i střední školy. Nošení roušek bude povinné i pro nejmenší žáky. Úřady také rodičům doporučily, aby své potomky otestovali na koronavirus ještě před nástupem do školy a v testování pokračovali dvakrát týdně.
Ve slovenských nemocnicích bylo v pondělí hospitalizováno 2267 lidí s covidem-19. Na začátku prosince, kdy Slovensko zaznamenalo vrchol nynější třetí vlny koronavirové infekce, zdravotnická zařízení v zemi hlásila přes 3600 covidových pacientů.
Žádné překvapení se nekoná. Předsedou vládního hnutí ANO bude i nadále premiér Andrej Babiš, zvolilo jej 196 z 209 hlasujících delegátů. Babiš se nyní hodlá soustředit na vládní angažmá, lidem chce podle svých slov zlepšovat životy.
Rozhodnutí soudu ve sporu bývalých manželů Ondřeje Brzobohatého a Taťány Kuchařové není tak jednostranné, jak se zprvu mohlo zdát. Modelka má sice hudebníkovi zaplatit, ale omlouvat se bude i on. Pokud se tedy proti verdiktu neodvolá.
Prezident Petr Pavel naznačil, že bude znovu kandidovat do funkce prezidenta. Navázal by tak na své předchůdce Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana, protože všichni působili na Pražském hradě po dobu dvou funkčních období. Příští prezidentské volby se uskuteční přesně za dva roky v lednu 2028.
Babyboom v českém šoubyznyse bude pokračovat i letos. Fanoušci už několik dní vědí, že v očekávání je herečka a zpěvačka Bára Poláková. Jak reagovala na vzkazy od příznivců?
Česko zasáhla jen krátce před začátkem letošních olympijských her smutná zpráva. Odešel totiž jeden z našich olympijských vítězů. Ve věku 68 let zemřel vzpěrač Ota Zaremba, držitel zlaté medaile z Moskvy 1980.
Meteorologové v sobotu ráno opět upozornili na nebezpečí ledovky v části Česka. Trvá také smogová situace. Vyplývá to z informací na sociálních sítích Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i v novém kalendářním roce a už kolují spekulace o dalším možném těhotenství. Čelí jim zpěvačka Monika Bagárová, která už má dceru z předchozího vztahu. Dočká se holčička mladšího sourozence?
Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako princ Andrew, by mohl brzy vyměnit britské sychravé počasí za slunný exil v Bahrajnu. Podle královského životopisce Andreje Lownieho, autora knihy Entitled: The Rise and Fall of the House of York, se o tomto kroku v diplomatických kruzích vážně uvažuje. Pro Andrewa by přesun na ostrov v Perském zálivu znamenal únik před neustálým drobnohledem britských médií i veřejnosti.
Victoria Beckham prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Kromě pokračujícího a velmi veřejného sporu se svým nejstarším synem Brooklynem nyní čelí zradě od člověka, kterého roky považovala za blízkého přítele. Známý DJ Fat Tony, ikona londýnské klubové scény, se totiž rozhodl přiživit na posměšcích, které se na adresu bývalé členky Spice Girls valí ze všech stran.
Britský princ Harry u Vrchního soudu v Londýně ostře zaútočil na vydavatele deníku Daily Mail. V emotivním svědectví obvinil společnost Associated Newspapers Ltd (ANL) z toho, že se ho svými praktikami snažila dohnat „k drogám a alkoholu“. Podle vévody ze Sussexu vydavatelství svou obsesí sledovat každý jeho krok udělalo ze života jeho manželky Meghan „naprosté utrpení“.
Americká viceprezidentská rodina se rozrůstá. JD Vance a jeho manželka Usha v úterý prostřednictvím společného příspěvku na sociální síti Instagram oznámili, že očekávají čtvrtého potomka. Pár zároveň prozradil, že se jejich rodina v červenci rozroste o chlapce.
Ondřej Brzobohatý se konečně dočkal rozhodnutí ve svém sporu s bývalou manželkou Taťánou Kuchařovou. A jistě ho těší, že soud rozhodl v jeho prospěch. Modelka by se měla hudebníkovi omluvit a zaplatit mu značnou sumu. Rozsudek ale zatím není pravomocný.