Slovenská vládní koalice se nakonec dohodla na kompromisu ohledně sporného návrhu zákona, který měl přinést výhody lidem očkovaným proti covidu-19. Ministr práce Milan Krajniak podle serveru Pravda.sk uvedl, že nové znění nebude nijak diskriminovat neočkované, protože ti budou moci při zhoršení epidemické situace využívat testování zdarma.
Před budovou slovenského parlamentu pokračoval i dnes protest proti chystaným opatřením, který začal už v pátek. Podle slovenských médií střežili vstup do budovy těžkooděnci, v pátek se dav pokusil dostat dovnitř.
Právě hlasité protesty byly zřejmě důvodem, proč se k zákonu otočila zády koaliční strana Jsme rodina Borise Kollára, čímž vládní koalice přišla o většinu. Strana odmítla novelu podpořit, protože byla proti dělení lidí na kategorie očkovaných a neočkovaných. Zákon by totiž dal hlavnímu hygienikovi možnost zvýhodňovat očkované při uplatňovaní protiepidemických opatření. Očkovaní by měli při zhoršení epidemické situace mírnější pravidla, mohli by například na hromadné akce. Nenaočkovaní by k tomu potřebovali negativní test na covid-19, který se však aktuálně platí.
Po dohodě o bezplatných testech ale dnes Krajniak řekl, že strana zákon v hlasování podpoří. Návrh je v prvním čtení a podle serveru Sme.sk by se mělo hlasovat po skončení debaty.
Ti, kdo přišli protestovat, vyzývají policisty, aby se k nim přidali, ozývalo se pískání a volání "hanba" a "nevzdáme se". Někteří lidé přišli se státními vlajkami.
Na Slovensku zemřelo po nákaze covidem-19 na 14.000 lidí a země patří v Evropské unii ke státům s malým počtem naočkovaných. Alespoň jednu dávku vakcíny dostalo kolem 40 procent občanů, obě dávky přes 35 procent lidí.
Pavel Trávníček v úvodu letošního roku vyděsil fanoušky, když skončil v péči lékařů. Nyní se konečně ozval a přiznal, že to s ním bylo opravdu vážné. Navzdory tomu už má plány na následující měsíce či roky.
Spekulace z posledních dní se ukázaly jako pravdivé. Karlos Vémola se dočkal propuštění z vazby po zaplacení kauce. Podle dostupných informací bylo nutné zaplatit částku přesahující 10 milionů korun.
Charlotte Gottová si sice snaží uchránit soukromí, ale jako dcera nejslavnějšího českého zpěváka si musí zvykat na život pod drobnohledem. Projevuje se to i tak, že se řeší, co si bere na sebe.
Českou hereckou obec zasáhla na začátku probíhajícího lednového týdne smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel herec, moderátor či dabér Mojmír Maděrič.
Tragická střelba otřásla v úvodu nového týdne Chřibskou na Děčínsku. Při útoku na městském úřadě přišel o život jeden člověk, mezi šesticí zraněných má být místní starosta. Útočník si zřejmě vzal život sám, předtím se dostal do přestřelky s přivolanými policisty. I v řadách policie došlo ke zraněním.
Větrné počasí bude v Česku pokračovat až do půlky pracovního týdne. Vyplývá to z aktuálního znění výstrahy na silný vítr, jejíž platnost Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) prodloužil do středečního rána. Vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti až 80 kilometrů za hodinu.
Prezident Petr Pavel v minulém týdnu překvapil nečekanou návštěvou Ukrajiny, ale v posledních dnech si podle všeho našel čas i na příjemnější aktivity. Jak se pochlubil na sociální síti, zavítal do jednoho z nejpopulárnějších českých divadel.
Policie zasahuje v pondělí dopoledne na městském úřadě ve Chřibské na Děčínsku. Došlo tam ke střelbě. Na místě už momentálně nehrozí další nebezpečí, pachatel byl zneškodněn. Kromě útočníka zemřela nejméně jedna další osoba. Šest lidí pak utrpělo zranění.
Dvojnásobným tatínkem je Karel Šíp, jehož synové jsou nevlastními bratry, které dělí poměrně mnoho let. Mladší ze synů byl dokonce na začátku této dekády ještě teenagerem. Jak se Honzovi vlastně vede? Známý moderátor prozradil podrobnosti.
Zimní olympiáda už klepe na dveře, přičemž hokejový turnaj mužů bude tentokrát obzvlášť sledovaný. Po letech se totiž opět střetnou národní týmy v nejvyšší možné síle. Česko nebude chybět a chybět by neměl ani Jakub Voráček. Potvrzený je jeho televizní comeback.
Na jihu Španělska se srazily dva vysokorychlostní vlaky. K neštěstí došlo nedaleko města Adamuz v provincii Córdoba na frekventované trase mezi Madridem a Andalusií. Podle serveru SkyNews je mrtvých už nejméně 21 a 25 lidí bylo vážně zraněno, celkový počet zraněných ale podle španělských médií přesáhl sto.
Případy obětí miliardáře Jeffreyho Epsteina odkrývají další děsivý rozměr jeho manipulační sítě. Nová svědectví ukazují, že finančník zneužíval touhu mladých žen po vzdělání, aby je vmanévroval do své sítě zneužívání. Sliby stipendií a zajištění přijetí na prestižní univerzity, jako jsou Columbia nebo NYU, sloužily jako účinná návnada i nástroj k vytvoření naprosté závislosti.