Šmejc mění nejužší vedení PPF

Jiří Šmejc, který se stal v polovině června ředitelem skupiny PPF, mění nejužší vedení firmy. Novým investičním ředitelem skupiny se stal Didier Stoessel, který zároveň vede mediální skupinu CME. Francouzský manažer je také členem nově ustaveného investičního výboru PPF, což je v podstatě nejvyšší řídicí orgán skupiny.

PPF

Vedle Šmejce a Stoessela je v něm finanční ředitelka Kateřina Jirásková, generální ředitel Home Creditu Jean-Pascal Duvieusart, vedoucí telekomunikační divize Baleš Šarma, ředitel PPF banky Petr Jirásko a Ondřej Frydrych, který je s PPF propojený dlouhá léta. Jako pozorovatel funguje ve výboru Ladislav Bartoníček, donedávna ředitel celé skupiny. Informuje o tom web Hospodářských novin (HN).

"Nové uspořádání vrcholového vedení skupiny PPF navazuje na nástup Jiřího Šmejce do funkce CEO. Tato struktura byla vytvořena s cílem podpořit naplnění vize rozvoje, kterou vytyčil spolu s akcionáři skupiny," uvedl ředitel korporátní komunikace PPF Leoš Rousek. Změny představilo vedení zaměstnancům na začátku září na akci PPF Days v Karlových Varech.

Nově ustavený investiční výbor PPF je podle HN nyní sestavený ve formátu 7+1 - sedm exekutivních rolí a jeden observer, tedy pozorovatel, kterým je Bartoníček. Bývalý generální ředitel postupně zmizel ze všech výkonných funkcí a jeho role je nyní "dozorová" - vedle Šmejce a Daniela Křetínského je členem poradního výboru rodiny zesnulého zakladatele PPF Petra Kellnera, píše web.

Nejužší vedení PPF v investičním výboru nově doplnil Ondřej Frydrych. Dvaapadesátiletý manažer, který pochází z Liberce a vysokou školu studoval v Irsku a Spojených státech, je s byznysem PPF propojený už dlouhá léta. Poté co pracoval na manažerských pozicích v americkém Kodaku a tuzemské Adastře, byl v roce 2014 jmenován generálním ředitelem řetězce Eldorado. Druhá největší síť prodejen elektrospotřebičů v Rusku dříve patřila do Kellnerova impéria. O dva roky později Frydrych přestoupil do skupiny Home Credit, kterou jeden čas vedl i jako výkonný ředitel a působí v ní dodnes. Se Šmejcem pracuje podle HN už téměř deset let.

Šmejc si také podle serveru do centrály PPF přivádí do nižších pater řídicí struktury mladé manažery. Čtyřicetiletý Jan Růžička, který bude mít v PPF na starosti mimo jiné mezinárodní vztahy s vládními představiteli, více než devět let působil na ministerstvu zdravotnictví a poslední čtyři roky strávil v Hongkongu v Home Credit International. Postup čeká i třicetiletého Adama Koláře, který pro Šmejce pracuje od roku 2018. Momentálně vede jeho resort na ostrově Velaa na Maledivách, od října se přesune do PPF Gate, kde bude připravovat podklady a analýzy.

Výrazné personální změny se v posledních dnech odehrály i v dalších částech PPF. V Sotio Biotech, což je biotechnologická společnost vyvíjející léky proti nádorovým onemocněním, je novou finanční ředitelkou Robyn Hunterová. Útvar výzkumu a preklinického vývoje zase vede Martin Steegmaier, jenž dříve šéfoval oddělení výzkumu onkologických léčiv společnosti Boehringer Ingelheim a působil i na Stanfordově univerzitě.

Investiční skupina PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství. Do skupiny patří spolu se splátkovou společností Home Credit a Air Bank také telekomunikační firmy Cetin a O2, mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), nemovitostní skupina PPF Real Estate Holding, strojírenská Škoda Group nebo provozovatel mýta v ČR CzechToll.

Témata: ppf group

Související:

Nejnovější