Šmejc mění nejužší vedení PPF

Jiří Šmejc, který se stal v polovině června ředitelem skupiny PPF, mění nejužší vedení firmy. Novým investičním ředitelem skupiny se stal Didier Stoessel, který zároveň vede mediální skupinu CME. Francouzský manažer je také členem nově ustaveného investičního výboru PPF, což je v podstatě nejvyšší řídicí orgán skupiny.

PPF

Vedle Šmejce a Stoessela je v něm finanční ředitelka Kateřina Jirásková, generální ředitel Home Creditu Jean-Pascal Duvieusart, vedoucí telekomunikační divize Baleš Šarma, ředitel PPF banky Petr Jirásko a Ondřej Frydrych, který je s PPF propojený dlouhá léta. Jako pozorovatel funguje ve výboru Ladislav Bartoníček, donedávna ředitel celé skupiny. Informuje o tom web Hospodářských novin (HN).

"Nové uspořádání vrcholového vedení skupiny PPF navazuje na nástup Jiřího Šmejce do funkce CEO. Tato struktura byla vytvořena s cílem podpořit naplnění vize rozvoje, kterou vytyčil spolu s akcionáři skupiny," uvedl ředitel korporátní komunikace PPF Leoš Rousek. Změny představilo vedení zaměstnancům na začátku září na akci PPF Days v Karlových Varech.

Nově ustavený investiční výbor PPF je podle HN nyní sestavený ve formátu 7+1 - sedm exekutivních rolí a jeden observer, tedy pozorovatel, kterým je Bartoníček. Bývalý generální ředitel postupně zmizel ze všech výkonných funkcí a jeho role je nyní "dozorová" - vedle Šmejce a Daniela Křetínského je členem poradního výboru rodiny zesnulého zakladatele PPF Petra Kellnera, píše web.

Nejužší vedení PPF v investičním výboru nově doplnil Ondřej Frydrych. Dvaapadesátiletý manažer, který pochází z Liberce a vysokou školu studoval v Irsku a Spojených státech, je s byznysem PPF propojený už dlouhá léta. Poté co pracoval na manažerských pozicích v americkém Kodaku a tuzemské Adastře, byl v roce 2014 jmenován generálním ředitelem řetězce Eldorado. Druhá největší síť prodejen elektrospotřebičů v Rusku dříve patřila do Kellnerova impéria. O dva roky později Frydrych přestoupil do skupiny Home Credit, kterou jeden čas vedl i jako výkonný ředitel a působí v ní dodnes. Se Šmejcem pracuje podle HN už téměř deset let.

Šmejc si také podle serveru do centrály PPF přivádí do nižších pater řídicí struktury mladé manažery. Čtyřicetiletý Jan Růžička, který bude mít v PPF na starosti mimo jiné mezinárodní vztahy s vládními představiteli, více než devět let působil na ministerstvu zdravotnictví a poslední čtyři roky strávil v Hongkongu v Home Credit International. Postup čeká i třicetiletého Adama Koláře, který pro Šmejce pracuje od roku 2018. Momentálně vede jeho resort na ostrově Velaa na Maledivách, od října se přesune do PPF Gate, kde bude připravovat podklady a analýzy.

Výrazné personální změny se v posledních dnech odehrály i v dalších částech PPF. V Sotio Biotech, což je biotechnologická společnost vyvíjející léky proti nádorovým onemocněním, je novou finanční ředitelkou Robyn Hunterová. Útvar výzkumu a preklinického vývoje zase vede Martin Steegmaier, jenž dříve šéfoval oddělení výzkumu onkologických léčiv společnosti Boehringer Ingelheim a působil i na Stanfordově univerzitě.

Investiční skupina PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství. Do skupiny patří spolu se splátkovou společností Home Credit a Air Bank také telekomunikační firmy Cetin a O2, mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), nemovitostní skupina PPF Real Estate Holding, strojírenská Škoda Group nebo provozovatel mýta v ČR CzechToll.

Témata: ppf group

Obchodní bilance v říjnu podeváté v řadě skončila schodkem

07.12.2022 15:05 Aktualizováno Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem 26,8 miliardy korun, který byl meziročně o deset…

HDP letos podle komory vzroste o 2,4 procenta, příští rok bude stagnovat

07.12.2022 12:32 Česká ekonomika letos přes vysoké náklady na energie vzroste o 2,4 procenta. Příští rok bude…

Eurostat: Ekonomika EU rostla ve třetím čtvrtletí proti odhadům rychleji

07.12.2022 11:30 Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí vzrostla podle sezonně přepočtených údajů o 0,4…

Stavebnictví se vrátilo k růstu, průmyslová výroba oproti září klesla

07.12.2022 09:59 Stavební výroba v Česku se v říjnu vrátila k růstu, meziročně reálně vzrostla o jedno procento a…

Firma Donalda Trumpa byla u soudu shledána vinnou z daňového podvodu

06.12.2022 22:58 Firma bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, The Trump Organization, byla dnes u soudu v…

Klienti ČEZ už dostávají nové zálohy, část je má i přes zdražení stejné

06.12.2022 14:12 Zákazníci největšího dodavatele elektřiny v Česku společnosti ČEZ už dostávají nové zálohy za…

Maloobchodní tržby nadále klesají, v říjnu o více než 9 procent

06.12.2022 10:12 Aktualizováno Tržby v maloobchodě v Česku meziročně klesají už půl roku. V říjnu pokles zrychlil na 9,4 procenta…

Firmy s tržbami do dvou milionů korun mají čas na odhlášení z odvodů DPH…

05.12.2022 16:22 Firmy s tržbami do dvou milionů korun, které od nového roku už nebudou podléhat odvodům daně z…

Reálná mzda klesla v Česku o 9,8 procenta, nominálně rostla na 39.858 Kč

05.12.2022 10:12 Reálná mzda v Česku po zahrnutí inflace klesla ve třetím čtvrtletí meziročně o 9,8 procenta, stejně…

Tržby obchodníků během druhého adventního víkendu vzrostly proti začátku…

04.12.2022 17:22 Tržby obchodníků o druhém adventním víkendu vzrostly proti začátku adventu zhruba o deset až 15…

Související:

Nejnovější