Sobotní požár panelového domu v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku způsobil člověk, podle vyšetřovatele hasičů se nedá se určit, zda úmyslně.
ČTK to dnes řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Policisté pokračují ve vyšetřování. Při požáru se šest lidí nadýchalo kouře, hasiči evakuovali 25 obyvatel. Škoda dosáhla 750.000 korun.
Podle závěru vyšetřovatele požárů oheň vznikl zapálením, jehož původ nelze určit. Není možné zjistit, zda to bylo úmyslné, nebo neúmyslné,“ uvedla Fliegerová. Podle policejního mluvčího Pavla Truxy byla vyloučena technická závada. Policie bude případ nadále vyšetřovat a prověřovat, zda nebyl spáchán trestný čin obecného ohrožení.
V panelovém domu na sídlišti V Zátiší hořelo v sobotu kolem 18:30. Kvůli tomu, že šlo o výškovou budovu obývanou větším počtem lidí, na místo postupně zamířilo více jednotek hasičů. Obyvatelům, kteří se nemohli kvůli silnému kouři opustit byty, pomohli dostat se ven a oheň měli v 18:40 pod kontrolou.
Šest lidí převzali do péče záchranáři, z nich dva lidé byli převezeni k dalšímu ošetření na interní oddělení do kralupské nemocnice. Před 22:00 skončilo odvětrávání domu a byla dokončena jeho kontrola, poté se do něj mohli vrátit obyvatelé.
Varování meteorologů před nebezpečím požárů se brzy naplnilo. Hasiči z Ústeckého kraje zasahují v sobotu odpoledne u požáru lesa v národním parku České Švýcarsko, kde v roce 2022 došlo k nejrozsáhlejšímu lesnímu požáru v historii České republiky. Platí zvláštní stupeň poplachu.
První květnový víkend letošního roku patří Jiřině Bohdalové, která zítra oslaví půlkulaté 95. narozeniny. Na televizní obrazovce se však diváci mohou na legendu naší kinematografie těšit už dnes. Česká televize prozradila, co přichystala.
Duben se nezadržitelně blíží ke konci. Letos byl také měsícem, kdy Dagmar Patrasová oslavila kulaté 70. narozeniny. Její rodina si zároveň připomněla loňský odchod Aničky Slováčkové. Není tak divu, že Patrasová ve svém narozeninovém přání zohlednila i smutnou událost.
Víkend přináší kromě prvních letních dnů letošního roku i meteorologickou výstrahu. Kvůli suchu a poměrně vysokým teplotám totiž v části země panuje riziko vzniku a šíření požárů. Platí proto varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Není sebemenších pochyb o tom, že mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou stále panuje napětí. Leckdo se proto domníval, že každá z nich využije jakékoliv chyby té druhé k útoku. Byl takový odhad správný?
První z dvojice květnových svátků, tedy Svátek práce, je letos minulostí. Obchody během úvodního květnového dne fungovaly bez jakýchkoliv omezení, což ale nebude platit příští pátek.
Druhým dnem už si dnes můžete poslechnout první sólovou pecku Charlotte Gottové. Velkým kamarádem jejího otce Karla Gotta byl Michal David, který ví, jak se skládají hity. Co oblíbený hitmaker říká na písničku In Too Deep?
O Vilmě Cibulkové nebylo nějaký čas slyšet. V kontaktu s uznávanou herečkou není ani jedna z jejích někdejších kamarádek a kolegyň, která se tak opět vrátila k tomu, co se kolem Cibulkové odehrávalo už v loňském roce.
Jsou před námi v Česku první dva letní dny letošního roku, kdy odpolední teploty překročí 25 stupňů. Potvrzuje to víkendová předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Motorista Filip Turek si na přelomu dubna a května opět řekl pozornost. Na internetu se opět řeší jeho řidičské schopnosti, protože se objevilo nové video. Sám poslanec si z toho ale hlavu nedělá. Raději pokračuje ve výpadech proti prezidentovi Petru Pavlovi.
Oslavy pátečního Svátku práce se ani letos neobejdou bez konání nejrůznějších akcí. V Praze museli na jedné zasahovat policisté. Na Smíchově totiž došlo k potyčce, po které strážci zákona zadrželi několik osob.
StarDance si v poslední době brali do úst i vysoce postavení politici, konkrétně ministr kultury Oto Klempíř a premiér Andrej Babiš. Někteří diváci už se začínali obávat o budoucnost show na obrazovce České televize. Podle nově uzavřených smluv ale nejsou obavy na místě.