Ruský ministr obrany Sergej Šojgu navštívil vojáky Východního vojenského okruhu nasazené na Ukrajině, uvedlo dnes v prohlášení Šojguovo ministerstvo. Kde přesně jednotky navštívil, úřad neupřesnil.
"Armádní generál Sergej Šojgu provedl inspekci velitelství Východního vojenského okruhu při práci v zóně speciální vojenské operace," napsalo ministerstvo obrany v prohlášení. Speciální vojenskou operací Moskva oficiálně nazývá své válečné tažení na ukrajinském území.
Rustam Muradov, který od loňského října velí Východnímu vojenskému okruhu, podal Šojguovi hlášení o současné situaci na bojišti, napsala agentura TASS. Ministr podle ní vojákům poděkoval za to, že "odvážně plní úkoly", a předal jim státní vyznamenání.
Rusko loni 24. února zaútočilo na Ukrajinu, kde od té doby neustávají tvrdé boje. Ruské síly nyní bojují s ukrajinskými jednotkami u východoukrajinského Bachmutu a tvrdí, že převzaly kontrolu nad nedalekým Soledarem. To Ukrajina popírá. Rusové zároveň pravidelně útočí na ukrajinská města a ukrajinskou energetickou infrastrukturu.
Polské bezpečnostní složky obvinily Kolumbijce ze spáchání dvou žhářských útoků v Polsku na rozkaz ruských tajných služeb v loňském roce. Informovala o tom stanice TVP, podle které jde o muže, jenž si v Česku odpykává osmiletý trest odnětí svobody za podobný útok na autobusové depo na pražském Klíčově.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i v posledních týdnech, o což se postarala i Michaela Ochotská. Její těhotenství je dokonce již tak daleko, že se rozhodla odhalit, zda čeká kluka, anebo holčičku.
Ukrajinská tajná služba zatkla příslušníka armádního letectva, který je podezřelý ze špionáže pro Rusko. Na případ upozornilo Politico. Podle vyšetřovatelů měl poskytovat lokace a letové plány stíhaček, které Ukrajině dodali západní spojenci.
Aprílové počasí si v létě asi nikdo nepřeje, v Česku je však v posledních dnech realitou. Maxima jsou někdy až o téměř tři stupně nižší, než je průměr pro tuto roční dobu. Změna přitom podle meteorologů není na obzoru.
Ostravou ve čtvrtek otřásla velmi smutná zpráva. Ve věku 60 let zemřela Soňa Javůrková, dlouholetá ředitelka místní Janáčkovy konzervatoře.
Princ William a jeho žena Kate se jednoho dne přesunou do Buckinghamského paláce, ale k tomu dojde až po smrti současného krále Karla III. Podle aktuálních informací deníku Daily Mail však princ a princezna z Walesu uvažují o stěhování už teď. Nabízí se i nechvalně proslulé místo, kde se psaly britské dějiny.
Americký prezident Donald Trump se slovně pustil do křížku s Dmitrijem Medveděvem, předchůdcem současného ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle Trumpa si má Medveděv dávat pozor na jazyk. Bývalý ruský prezident si předtím rýpl do amerických ultimát Rusku.
Příběh německé biatlonové šampionky Laury Dahlmeirové, po které se pátralo v pákistánských horách, má tragický konec. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ve středu informoval, že ve věku 31 let zemřela.
Ruské vzdušné údery proti ukrajinským městům pokračují. V noci na čtvrtek se terčem útoku stalo hlavní město Kyjev, kde přišlo o život nejméně šest lidí. Mezi oběťmi je i šestiletý chlapec. Přes 50 dalších osob utrpělo zranění, informovala BBC.
Česko se příští týden rozloučí s legendárním hercem Jiřím Krampolem, který zemřel v sobotu večer ve věku 87 let. Podnikatel Tomáš Zajíc, jenž z veškerých tahanic vyšel jako organizátor smutečního obřadu, ve středu večer odhalil, kdy a kde se uskuteční pohřeb zesnulého herce.
Počasí do konce týdne letní teploty nepřinese. Podle ČHMÚ.cz jen stěží vystoupají na 26 stupňů a meteorologové očekávají spíše déšť.
Tým prince Harryho se důrazně ohradil proti spekulacím, že by se vévoda ze Sussexu obával možného vyhoštění z Velké Británie ve chvíli, kdy se jeho bratr princ William stane králem. Tvrdá reakce přichází poté, co známý autor Tom Bower v rozhovoru pro britský Mirror uvedl, že Harry je „vážně znepokojen“ představou, že po smrti svého otce, krále Karla III., bude zcela zbaven jakéhokoliv postavení ve Spojeném království.