Ruský ministr obrany Sergej Šojgu navštívil ruské jednotky bojující na Ukrajině. V prohlášení zveřejněném na síti Telegram ministerstvo obrany uvedlo, že si Šojgu prohlédl jedno z velitelských stanovišť a od tamního velitele Rustama Muradova si vyslechl zprávu o aktuální situaci a krocích armády. Rusové nazývají invazi na Ukrajinu speciální vojenskou operací.
Ministr si "prohlédl předsunuté velitelské stanoviště jedné z formací skupiny vojsk "Vostok" ve směru na jih Doněcké oblasti", napsala ruská agentura TASS. Šojgu vojákům poděkoval za hrdinství a obětavost a předal jim státní vyznamenání, řády a medaile.
Nejvyšší vojenští velitelé navštěvují frontovou linii na Ukrajině jen sporadicky. Šojgu, který je ministrem obrany od roku 2012, se stal poslední dobou terčem tvrdé kritiky za své vystupování v době války, která trvá už více než rok. Například zakladatel Wagnerovy žoldnéřské skupiny oligarcha Jevgenij Prigožin ho v únoru obvinil ze zrady. Ministerstvo obrany kritizoval i za nedostatek munice a zbraní, za taktické omyly na bojišti a za to, že si ministerstvo přivlastňuje úspěchy jeho žoldnéřů.
Rusko loni 24. února zaútočilo na Ukrajinu, kde od té doby neustávají tvrdé boje. Ruské síly nyní bojují s ukrajinskými jednotkami zejména u východoukrajinského Bachmutu. Ruská armáda ale zároveň pravidelně útočí i na další ukrajinská města a ukrajinskou energetickou infrastrukturu.
Počasí bylo v posledních dnech na březen poměrně teplé. Nadcházející víkend by to měl změnit, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Místy může dokonce napadnout až sedm centimetrů nového sněhu.
Prakticky od loňského léta se řeší dědictví po legendárním Jiřím Krampolovi, ale až v poslední době se objevily informace o možném rozuzlení. Člověk, který měl k herci a baviči blízko, nyní potvrdil, že se vyskytly nové a zásadní skutečnosti.
Seriál moderátorských odchodů z České televize pokračuje. Po víkendovém konci Václava Moravce, jenž veřejnoprávní instituci opouští po více než 20 letech, se s diváky definitivně rozloučila Barbora Kroužková. O jejím plánovaném odchodu se již nějaký čas vědělo.
Babyboom v českém šoubyznyse i v březnu směle pokračuje. Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová ve čtvrtek odpoledne oznámila fanouškům, že je podruhé těhotná. Gratulace se jen hrnou.
Do Velikonoc ještě zbývá téměř měsíc, ale první z tuzemských obchodních řetězců už se rozhodl zákazníkům vyjasnit, jak bude mít během svátků na začátku dubna otevřeno. Obchody se totiž musí podřizovat platnému zákonu.
Výměna vzkazů mezi Ornellou Koktovou a Agátou Hanychovou po pondělním odchodu prvně jmenované z jejich úspěšného podcastu pokračuje. Koktová v úterý ucítila potřebu uvést některé věci na pravou míru. Zveřejnila proto další třaskavé prohlášení.
Prezident Petr Pavel a premiér Andrej Babiš (ANO) se příští týden setkají na Pražském hradě, informovali spolupracovníci hlavy státu. Politici spolu budou řešit například státní rozpočet či zahraniční cesty.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje. Radostnou novinkou se ve středu pochlubila herečka a dabérka Ivana Korolová. Od konce února je dvojnásobnou maminkou. Na svět přivedla chlapečka, který dostal poměrně neobvyklé jméno.
Britská monarchie nemůže být překvapena tím, že kvůli kauze bývalého prince Andrewa čelí protestům. Král, jeho žena i syn s manželkou se v těchto dnech dostali do konfrontace s protestujícími, které zajímá, co věděli o Andrewově chování.
Česko mělo prezidenty, kteří měli ke kultuře rozhodně blíž než Miloš Zeman. Stačí si vzpomenout na Václava Havla. Ovšem i Zeman má své oblíbence. V uplynulých dnech dorazila do Praha jeho oblíbená zpěvačka. Bývalý prezident byl v hledišti.
Česká televize ve středu oznámila, čím v nedělním programovém schématu nahradí Otázky Václava Moravce. Během nadcházejícího víkendu odvysílá politickou diskusi Debata ČT – rozpočet 2026. Politici budou debatovat o státním rozpočtu.
Policie v Los Angeles identifikovala ženu, která v neděli odpoledne střílela na sídlo zpěvačky Rihanny v Beverly Hills. Útočnicí je pětatřicetiletá Ivanna Ortiz, která byla zadržena krátce po činu. V současné době se nachází v detekčním centru metropolitní policie a byla obviněna z pokusu o vraždu. Kauce pro její propuštění byla stanovena na velmi vysokou částku přesahující 10 milionů dolarů.