Americký provozovatel kaváren Starbucks nyní zkoumá možnosti prodeje svých aktivit v Británii, kde čelí stále tvrdší konkurenci a měnícím se zvyklostem zákazníků. Formální proces prodeje ale firma zatím nezahájila, uvedl dnes web zpravodajské televize BBC.
Největší kavárenský řetězec na světě citelně zasáhlo omezení pohybu v reakci na pandemii nemoci covid-19. V květnu společnost uvedla, že se zaměří na posílení svého hlavního podnikání ve Spojených státech. U mezinárodních aktivit vyhodnocuje strategické možnosti.
Starbucks už si podle listu The Times najal firmu Houlihan Lokey, aby prozkoumala možnosti budoucího podnikání v Británii.
Americký řetězec se stejně jako jeho rivalové potýká s rostoucími náklady a musí se přizpůsobit měnícím se zvyklostem zákazníků, jak mnoho lidí pracuje částečně z domova. V Británii také čelí silné konkurenci od řetězců, jako je Costa, Pret A Manger a Tim Hortons, a také od tisíců nezávislých provozovatelů. V Británii je více než 25.000 kaváren, které se nacházejí na všech hlavních ulicích či v obchodních centrech mimo města, ale také řada provozoven, kde si je možné objednat kávu z auta.
Starbucks má v Británii kolem 1000 kaváren, z toho 70 procent jich funguje formou franšízy. Zbytek vlastní firma. Za finanční rok do loňského října firma v Británii zvýšila tržby o 35 procent na 328 milionů liber (9,5 miliardy Kč). Vykázala tak zisk 13,3 milionu liber proti ztrátě 40,9 milionu liber v předchozím roce, kdy byla nucena kvůli pandemii zavřít.
V květnu Starbucks oznámil, že kvůli válce na Ukrajině po 15 letech opouští Rusko. Měla tam 130 kaváren.
V Česku panuje v závěru dubna příjemné jarní počasí. Proto vás možná překvapí, že meteorologové v úterý přispěchali s varováním. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude v následujících dnech hrozit pomrznutí ovocných stromů a zemědělských plodin.
Leoš Mareš to za dlouhé roky dotáhl na jednoho z nejúspěšnějších českých moderátorů, ačkoliv v začátcích rozhodně neměl na růžích ustláno. Podle kolegy a tehdejšího nadřízeného se dopouštěl jednoho průšvihu za druhým.
Dobré zprávy přicházejí od bývalého premiéra Mirka Topolánka, který svádí boj s vážnou nemocí. Někdejší politik se nechal slyšet, že zřejmě přežije. Topolánek nicméně přiznal, že mu zdravotní problémy zásadně komplikují normální život.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i na konci dubna. Partnerka Miraie Navrátila v pondělí oznámila, že frontman populární kapely Mirai se stane otcem. Pár se totiž těší na prvního potomka.
Jiřina Bohdalová se už za několik dní dožije 95 let. Takové štěstí neměla její mladší sestra Jaruška, která letos zemřela. Slavnou herečku pochopitelně odchod sourozence zasáhl. Jak se s takovou ztrátou vyrovnává?
Poslední dny zbývají z letošního dubna, už v pátek se rozběhne květen. Není tak divu, že meteorologové už tuší, jak v Česku bude po většinu následujícího měsíce. Prozradili to v nejnovějším měsíčním výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Charlotte Gottová je teprve na začátku kariéry, kdy spousta lidí vlastně neví, co chce a čeho chce dosáhnout. Dcera Karla Gotta ale dává najevo, že má jasno. Co je pro ni momentálně důležité?
Sportovní obojživelnice Ester Ledecká má za sebou sezonu, jejíž vrchol se nevydařil úplně podle představ. Ze zimních olympijských her v Itálii si tentokrát nepřivezla žádnou medaili. Není proto divu, že pro další ročník soutěží na lyžích i snowboardu plánuje zásadní změny.
Karel Šíp patří k dlouhodobě nejvýraznějším tvářím České televize, ale může se to změnit opravdu ze dne na den. Smlouva, kterou má totiž moderátor uzavřenou, mluví jasně. Co v dokumentu podle nejnovějších zjištění stojí?
Tragická nehoda se na závěr uplynulého víkendu stala na Uherskohradišťsku. Spolujezdkyně z osobního automobilu nepřežila jeho náraz do stromu. Další mladou ženu přepravil vrtulník s vážným zraněním do nemocnice. Případ vyšetřuje policie.
Dagmar Patrasová je členkou jedné z nejhvězdnějších rodin českého šoubyznysu. V dubnu už letos smutnila, ale dnes má aspoň malý důvod slavit. Na pondělí 27. dubna totiž připadají její kulaté sedmdesáté narozeniny.
Jak na tom je Jiří Adamec? V poslední době se to řešilo opakovaně a teď se to možná bude řešit znovu. Slavný režisér se totiž objevil na nové fotografii, kterou však nezveřejnil žádný ze členů jeho rodiny. Pochlubila se jí známá herečka, která s Adamcem spolupracovala.