Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v souvislosti s korupční kauzou v pražském dopravním podniku prověřuje obdržené dary. Plánuje, že vrátí všechny dary spojené s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patrně patří mezi trojici obviněných s uvalenou vazbou. Do této trojice patří i již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). Spojitost s Redlem zatím našlo hnutí u daru 300.000 korun z roku 2020, uvedlo dnes v tiskové zprávě.
Soud v pátek v souvislosti s kauzou korupce v pražském dopravním podniku poslal do vazby Hlubučka a další dva obviněné. Patrně jde o podnikatele Zakaríu Nemraha a Redla, který byl podle policejních dokumentů hlavou celé skupiny. Policie tvrdí, že organizovaná skupina desítky obviněných systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.
Starostové dnes uvedli, že v souvislosti s kauzou opětovně prověřují všechny obdržené dary. Využívají při tom systém Cribis a internetový projekt Hlídačstátu.cz. "Tato kombinovaná prověrka dnes zjistila dar ve výši 300.000 korun z roku 2020 od soukromé osoby, která spoluvlastní firmu s jinou soukromou osobou, která má trvalé bydliště na stejné adrese jako Michal Redl," uvedli Starostové. Dary spojené s Redlem hnutí vrátí.
Starostové prověřovali všechny dary i začátkem letošního roku. Reagovali tak na zprávy médií, že hnutí dostalo peníze od firem ovládaných společnostmi z Kypru a další od společnosti s trestně stíhaným spolumajitelem. Předseda hnutí Vít Rakušan tehdy uvedl, že financování STAN není v rozporu se zákonem, ale zákonnost z hlediska veřejnosti nestačí. Hnutí proto oznámilo, že vrátí zhruba 3,42 milionu korun od právnických osob a nadále bude přijímat dary jen od fyzických osob.
Ukrajinu před blížícím se čtvrtým výročím začátku plnohodnotné ruské invaze svírá mrazivé počasí, zatímco energetiky trpí následkem ruských útoků. Kromě obyčejných Čechů se proto rozhodla pomoci i rodina Kellnerových.
V Norsku začal ostře sledovaný soudní proces se synem korunní princezny Mariusem Borgem Høibym, který je obviněn z více než tří desítek trestných činů. Čtyři ženy měl podle obžaloby znásilnit. Kauza se k soudu dostává jen krátce poté, co se jméno jeho matky Mette-Marit objevilo v tzv. Epstein Files.
Severočeská policie se zabývá otřesným případem možného týraní zvířat na Litoměřicku. Čin si měli podezřelí dokonce natáčet, s videozáznamem události strážci zákona pracují. Policie zároveň vyzvala veřejnost, aby nebrala spravedlnost do vlastních rukou.
Velkým tématem je od nástupu Babišovy vlády budoucnost veřejnoprávní České televize. Od středy je jasné, že její součástí nebude moderátorka Barbora Kroužková. Už na konci loňského roku se diváci dozvěděli, že nemá pokračovat v hlavní zpravodajské relaci Události. Nyní vyšlo najevo, že televizi opustí úplně.
Už před prosincovou smrtí Patrika Hezuckého osiřel jeho milovaný a vysněný dům ve středních Čechách. Vdova Nikola poté přiznávala, že návrat domů je pro ni emočně mimořádně složitý. Nakonec ho ale se synem Oliverem zvládla.
S nebezpečím ledovky je v Česku nutné počítat i zítra. Vyplývá to z nového znění výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové prodloužili platnost varování do čtvrtečního rána a rozšířili jej o oblasti severní Moravy, Slezska a části severních a severovýchodních Čech.
Kanadou otřásla jen krátce před začátkem zimních olympijských her hokejová tragédie. Trojice nadaných mladíků zemřela při tragické automobilové nehodě, která se stala cestou na trénink. Jednomu z chlapců ještě nebylo ani osmnáct let.
V kariéře Lucie Výborné nastává v tomto týdnu zásadní předěl. Fanoušci sympatické moderátorky se dočkali první epizody jejího nového podcastu. A že jich je. Vždyť někteří příznivci se dokonce rozhodli Výborné napsat, když v pátek skončila na vlnách Českého rozhlasu.
Laďka Něrgešová v pondělí oslavila kulaté 50. narozeniny a při té příležitosti došlo i na bilancování. Lidé by asi čekali, že za nejtěžší životní chvíle označí momenty, kdy se dozvěděla o vážných zdravotních problémech. To ale není pravda.
Předávání cen Grammy se v Los Angeles proměnilo v emotivní poctu rockové legendě Ozzymu Osbourneovi, který zemřel v loňském roce ve věku 76 let. Na pódiu se sešla hvězdná sestava hudebníků, aby uctila památku rodáka z Birminghamu, což vehnalo slzy do očí nejen jeho rodině, ale i zaplněnému sálu. Sharon Osbourneovou na slavnostním večeru doprovodil syn Jack a dcery Kelly a Aimee.
Dcera rappera Snoop Dogga, Cori Broadus, oznámila tragickou zprávu o úmrtí své dcery Codi. Holčička zemřela pouhých deset měsíců poté, co se v únoru 2025 narodila předčasně. Cori sdílela na svém Instagramu černobílou fotografii z nemocnice, kde své miminko chová, a doplnila ji vzkazem, že ztratila lásku svého života.
Policie v přímořském městě Bude objevila tělo muže, o kterém se předpokládá, že jde o partnera vnučky sira Micka Jaggera. Sedmatřicetiletý Alexander Key byl pohřešován od 24. ledna. Naposledy byl spatřen v místním podniku v oblasti Boscastle, než zmizel beze stopy.