Jens Stoltenberg ve čtvrtek opět podpořil Ukrajinu v jejím boji s Ruskem, které sousední zemi napadlo koncem loňského února. Generální tajemník počítá s aliančním asistenčním programem pro Kyjev, řekl to po jednání s portugalským premiérem Antoniem Costou.
Stoltenberg dnes opět zdůraznil, že NATO bude stát po boku Ukrajiny, jak dlouho to bude potřeba. Poznamenal také, že důvěřuje schopnostem ukrajinských jednotek vzít si okupované území zpět.
K podpoře Kyjeva ze strany spojenců politický lídr aliance řekl, že se vyvíjí v rámci jednotlivých fází konfliktu. Podle zveřejněného vyjádření uvítal nově oznámené dodávky řízených střel i zájem o umožnění výcviku ukrajinských pilotů na západních stíhačkách.
Blížící se summit v litevském Vilniusu bude podle generálního tajemníka NATO demonstrací silné podpory Ukrajině. Pomoci k tomu má víceletý asistenční program, který válčící zemi umožní přechod k "doktrínám, vybavení a výcviku NATO".
Prezident Petr Pavel ve čtvrtek zveřejnil aktuální lékařskou zprávu, podle které nemá žádné zdravotní potíže. Ošetřující lékař konstatoval, že Pavel je zdravotně plně způsobilý k vykonávání jedné z nejvyšších politických funkcí v zemi.
Napětí mezi Jaromírem Soukupem a Agátou Hanychovou se rozhodně nevytrácí. V červnu proběhlo další soudní stání, kde byl osobně přítomen pouze podnikatel. Soukup se ale nepotřebuje vidět s bývalou partnerkou z očí do očí. Slovně útočit totiž umí i přes internet.
Světovou popmusic zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 75 let zemřela legendární velšská zpěvačka Bonnie Tyler. Naposledy vydechla v nemocnici v Portugalsku, kde byla hospitalizována kvůli zdravotním problémům, s nimiž se potýkala v závěru života.
Hasiči od čtvrtečního dopoledne zasahují u požáru výškové budovy ve Zlíně. Hoří jedna z budov v bývalém areálu Svitu, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu. Podle záchranných složek se očekávají značné materiální škody.
I po sedmi letech se řeší neslavný rozhovor bývalého prince Andrewa pro pořad Newsnight. BBC se rozhodla zjistit, zda syn zesnulé královny Alžběty II. mluvil v interview pravdu. Nově získané informace naznačují, že nikoliv.
Charlotte Gottová sice úspěšně zahájila sólovou pěveckou kariéru, ale v létě stále tráví čas tím, co rádi dělají i její vrstevníci. Fanouškům se tak v neděli opět přihlásila z jednoho ze svých výletů do zahraničí.
Počasí v Česku má vliv i na sucho. Experti očekávají, že v následujících dnech, kdy se počítá s oteplením a úbytkem srážek, se situaci v zemi opět zhorší. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ondřej Brzobohatý se po oznámení rozpadu dalšího manželství držel raději v ústraní. To ale není možné dělat věčně, proto se v uplynulých dnech konečně ukázal na veřejnosti. Populární hudebník a syn legendárního herce měl ale jeden zásadní požadavek.
Ruští sportovci zřejmě budou mít možnost se zúčastnit již příštích olympijských her ve Spojených státech amerických. Mezinárodní olympijský výbor totiž přerušil suspendaci Moskvy, která vešla v platnost v souvislosti s její invazí na sousední Ukrajinu.
Jiřina Bohdalová je v mnoha ohledech nedotknutelnou osobností, ale nastávají situace, kdy ani ona není ušetřena. Jedna taková situace nastala dokonce před televizními kamerami. Popsala ji jiná známá Češka, která u toho také byla.
Policejní manévry zažili lidé ve středu v jihočeských Strakonicích. Strážci zákona tam rozběhli pátrání po ženě, která měla na souseda vytáhnou zbraň. Podezřelou osobu se podařilo zadržet, nebezpečí už nikomu nehrozí.
Strach měli lidé v uplynulých týdnech o Pavla Vítka, jenž skončil v péči lékařů kvůli vážným problémům se srdcem. Nyní už je ale zřejmé, že všechno dobře dopadlo, protože zpěvák se opět objevuje na veřejnosti.