Pražští policisté dnes ráno na Štěrboholské spojce stříleli na ujíždějící hledané auto, jehož řidič prorazil jejich zátaras a ohrožoval je. Na výzvy k zastavení nereagoval, po střelbě naboural do dalších dvou aut a policisté jej zadrželi. Nyní vyšetřují okolnosti nehody a to, proč zadržený cizinec ujížděl.
ČTK to řekl policejní mluvčí Richard Hrdina. Při střelbě nebyl podle něj nikdo zraněn.
Mluvčí uvedl, že policisté v ranních hodinách dostali informaci, že po Štěrboholské spojce ve směru na Černý Most ujíždí auto, které je vedeno v pátrání jako ukradené. Udělali zátaras, který ale řidič projel, nedbal ani na výzvy k zastavení a zaútočil svých autem na policisty. Policisté následně proti autu několikrát vystřelili směrem na pneumatiky, popsal událost mluvčí. Doplnil, že auto následně způsobilo nehodu, po které policisté řidiče zadrželi.
Zadržený cizinec skončil na policejní služebně.
Bylo to v listopadu rovných 20 let, co se na obrazovce České televize poprvé objevila talk show Všechnopárty. Její hlavní postavou je samozřejmě Karel Šíp, který věří, že bude pokračovat i příští rok. Moderátor a bavič ostatně říká, že ho výroba populárního pořadu stále baví.
Letošní Vánoce už jsou na dohled, máme za sebou první adventní neděli. Meteorologové již o víkendu nastínili, jaká je pravděpodobnost toho, že v Česku bude o svátcích ležet sníh i v nížinách. V nejnovějším měsíčním výhledu pak naznačili, jaké počasí se kolem Štědrého dne očekává.
I prosinec má oslavence v řadách celebrit. V úterý slaví moderátor Libor Bouček, jenž letos dosáhl půlkulatin. Při této příležitosti dal jasně najevo, že nejdůležitější je pro něj v současnosti rodina.
Na Pražském hradě v úterý pokračovaly schůzky prezidenta Petra Pavla s kandidáty na členy příští vlády. Hlava státu se poté souhrnně vyjádřila ke všem dosavadním rozhovorům. Dnes mluvil Pavel s Lubomírem Metnarem, Zuzanou Schwarz Bařtipánovou a Ivanem Bednárikem.
Slovenským hokejem v úterý otřásla špatná zpráva. Dvacetiletý mládežnický reprezentant Roman Kukumberg mladší měl vážnou dopravní nehodu, po které leží v nemocnici v umělém spánku. K události už se vyjádřila i policie.
V listopadu se Česko dozvědělo jména nových či staronových vítězů ankety Český slavík. Dojemným okamžikem slavnostního večera byla pocta zesnulé Anně Slováčkové. Součástí čísla nebyl její otec Felix Slováček. Už se ale podělil o názor na vystoupení.
Začal prosinec a ruku v ruce s ním i meteorologická zima. Podle meteorologů se během měsíce očekávají nejvyšší teploty kolem šesti stupňů nad nulou. O Vánocích se budou teploty držet kolem nuly. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Českou divadelní obec zasáhla smutná zpráva. V pondělí ve věku 83 let zemřel Jan Dušek. Informovala o tom Divadelní fakulta Akademie múzických umění. Podle vysoké školy byl Dušek jedním z nejvýraznějších českých scénografů.
Karlos Vémola a jeho slovenská manželka se v posledních dnech stali předmětem nepříjemných spekulací. Skloňují se dokonce slova jako rozvod. Na klidu jim jistě nepřidá ani to, že se v jejich soukromí začaly šťourat Agáta Hanychová a Ornella Koktová.
Dvěma případy vraždy se v uplynulém týdnu začali zabývat v Olomouckém kraji. Policie v pondělí zveřejnila podrobnosti k tragédii v Přerově, kde byl nalezen zastřelený muž. Obviněným v případu je recidivista, motivem jeho činu byly finanční spory s obětí.
Dva týdny už se Patrik Hezucký nachází v nemocnici. V uplynulých dnech se sice spekulovalo, že by před posledním listopadovým víkendem mohl být propuštěn do domácího léčení, ale tak se zatím nestalo. Návštěvy jeho parťáků tak zřejmě budou pokračovat.
Radek Filipi, který je známý především jako partner Lucie Bílé, se musel podrobit náhlé a vážné operaci. Slavná zpěvačka přiznala, že si o svého přítele dělala velký strach. Naštěstí byl Filipi v péči opravdových odborníků.