Střelbu v osadě Boňkov na Přerovsku nepřežil v sobotu pár seniorů a jejich patnáctiletý vnuk

Vražedný útok v osadě Boňkov na Přerovsku nepřežil v sobotu podle kriminalistů pár seniorů a jejich patnáctiletý vnuk. Jeho matka byla zraněna a skončila v nemocnici, řekl dnes novinářům šéf odboru obecné kriminality krajské policie Jan Lisický.

Policie ČR, ilustrační foto

Kriminalisté z vraždy podezírají jejího partnera, jehož tělo našli policisté později, spáchal sebevraždu. Případ kriminalisté vyšetřují jako trojnásobnou vraždu a pokus o vraždu. Šlo o cizince, který byl v minulosti stíhán pro majetkovou trestnou činnost a nedovolené ozbrojování.

Policie dnes uvedla, že oznámení o události přijala v sobotu krátce před půl devátou večer. Do osmi minut na místo dorazila hlídka, její členové v rodinném domě objevili tři osoby bez známek života.

"Policisté místo uzavřeli, na místo přivolali krajské kriminalisty a rozjelo se rozsáhlé pátrání po nebezpečném pachateli. Za pomoci policejního vrtulníku s termokamerou se podařilo nedaleko místa činu zaměřit osobu v lese. Policisté na označeném místě pak našli hledaného muže bez známek života," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Útok přežila pouze sedmačtyřicetiletá žena, kterou policisté našli v nedaleké restauraci. Se zraněními byla převezena do nemocnice, kriminalistům ale sdělila základní informace k pachateli a k události.

Podle zjištění policie došlo nejprve k hádce mezi zraněnou ženou a padesátiletým mužem. "Žena utekla před útočníkem do prvního patra, kde se společně s ostatními členy rodiny schovala do pokoje. Muž mezitím odešel před dům, kde si vzal ze svého vozidla útočnou pušku (samopal vzor 58) a s ní se vrátil do domu. Vyšel do prvního patra, kde v pokoji zastřelil tři osoby, sedmasedmdesátiletou ženu, jejího sedmasedmdesátiletého přítele a patnáctiletého chlapce," popsal mluvčí.

Střelec zasáhl i svou přítelkyni, která však utekla a přivolala pomoc. Útočník následně odešel z domu a spáchal sebevraždu. "Motivem činu byla zřejmě žárlivost. Zdali byl útočník pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky zjistíme až z výsledků nařízené soudní pitvy," dodal Hejtman. Samopal držel pachatel nelegálně, šlo pravděpodobně o vojenskou zbraň pocházející ze Slovenska, která byla vyřazena.

Policie obvinila muže v souvislosti s úmrtím dítěte v Mostě

28.05.2023 19:13 Policie viní jednatřicetiletého muže z pokusu o vraždu a usmrcení z nedbalosti v souvislosti se…

Policie: V Mostě zemřelo předškolní dítě, zřejmě je obětí incidentu mezi…

28.05.2023 10:33 Kriminalisté se od sobotního večera zabývají úmrtím dítěte v Mostě. Policie v neděli upřesnila, že…

Policie prověřuje podezřelé úmrtí dítěte v Mostě

27.05.2023 21:01 Policisté z Ústeckého kraje se od sobotního večera zabývají úmrtím dítěte v severočeském Mostě. O…

Loňský požár v Českém Švýcarsku objasnila policie, muži hrozí 15 let

26.05.2023 13:07 Policie tvrdí, že objasnila případ nejrozsáhlejšího požáru v historii České republiky, který loni…

Policie navrhla obžalovat muže, který ničil ukrajinská auta

22.05.2023 21:21 Policie navrhla obžalovat muže, který loni vrtákem poškodil pneumatiky dvou desítek ukrajinských…

Policie vyšetřuje vraždu na Břeclavsku, podezřelým je senior

22.05.2023 10:40 Jihomoravští policisté v pondělí uvedli, že podezřelým v případu nedělní vraždy mezi rodinnými…

Pražská policie vyšetřuje podezřelé úmrtí na prvního máje

02.05.2023 15:05 Pražská policie vyšetřuje jeden prvomájový případ. Jde o nález mrtvé ženy v Krči. V souvislosti s…

Policie hledala dvanáctiletou dívku, je v pořádku

30.04.2023 18:18 Aktualizováno Policisté ze Zlínského kraje vpodvečer oznámili, že našli dvanáctiletou dívku ze Zádveřic, kterou…

Související:

Nejnovější