Jednasedmdesátiletý muž zabil v noci na dnešek v kostele v Alabamě tři lidi. Jeden muž podlehl svým zraněním ještě na místě, dvě ženy zemřely následně v nemocnici. Policie střelce zadržela a umístila ho do vazby, uvedl agentura AP.
Muž střílel v episkopálním kostele svatého Štěpána na birminghamském předměstí Vestavia Hills. Strážníci obdrželi hlášení o střelbě ve čtvrtek v 18:22 místního času (dnes 01:22 SELČ).
Policejní kapitán Shane Ware řekl, že střelec občas docházel na bohoslužby. Prokuratura připravuje rozhodnutí, v němž bude muž obviněn z vraždy. Jméno podezřelého policie do obvinění nezveřejní. Motiv útoku policie vyšetřuje.
Ware také řekl, že muž začal střílet při společenské akci spojené s občerstvením. Jeho oběti jsou čtyřiaosmdesátiletý muž a ženy ve věku 75 a 84 let. Jednomu z přítomných se podařilo střelce dostat pod kontrolu a držet ho do příchodu policie. "Osoba, která přemohla podezřelého, je podle mého názoru hrdina," uvedl Ware, podle kterého byl čin zásadní pro záchranu dalších životů.
Reverendka alabamské diecéze Kelley Hudlowová řekla, že střelba místními otřásla. "Je to šokující. Komunita svatého Štěpána je založena na lásce, modlitbách a slušnosti. S nadějí na zhojení se budou modlit společně věřící všech náboženství," řekla.
Do Alabamy podle ní přicházejí slova podpory z celých Spojených států. "Jsme členy episkopální církve, věříme v Ježíše a v to, že modlitba pomáhá. Potřebujeme vás všechny. Modlete se za tuto komunitu, myslete na ni, protože to potřebují," sdělila reverendka.
Střelba v Alabamě je poslední z řady hromadných střeleb, které otřásly Spojenými státy. V sobotu v zemi vyšly tisíce lidí do ulic, aby po nedávných útocích v Buffalu ve státě New York a v Uvalde v Texasu znovu vyzvaly ke zpřísnění zákonů o držení zbraní.
Alabamská guvernérka Kay Iveyová vydala prohlášení, v němž vyjádřila lítost nad tím, co označila za šokující a tragické ztráty na životech v kostele. Uvedla, že je ráda, že podezřelý byl zadržen, ovšem dodala: "Tohle by se nikdy nemělo stát - v kostele, v obchodě, ve městě ani kdekoli jinde."
Jana Boušková se poprvé po vleklých zdravotních problémech ukázala na veřejnosti. Fanoušci jsou samozřejmě rádi, ale teď budou vyhlížet její návrat do televize či do divadla. Známá herečka ještě zásadní rozhodnutí neudělala.
Tragédie se stala v lyžařském středisku Bad Gastein v rakouských Alpách. Třináctiletý chlapec z České republiky tam mimo sjezdovku strhl lavinu, přičemž ho sníh zavalil a usmrtil. Záchranáři se hocha snažili oživit, ale nepodařilo se jim to. O smutné události informoval deník Kronen Zeitung.
Česko v loňském roce přišlo o spoustu jedinečných osobností. Ve věku 29 let zemřela Anna Slováčková, které v jejím statečném boji s rakovinou držel palce celý národ. Rodina se nyní stará o to, aby se na nadanou herečku a zpěvačku nezapomnělo.
Není moc českých celebrit, jimž se poštěstilo, že jsou slavné v zahraničí i jinde než na Slovensku. Jednou takovou osobností ze šoubyznysu je Pavel Trávníček. Není divu, že si o legendárního prince z Popelky v těchto dnech dělají obavy i u sousedů v Německu.
Jaromír Soukup se v poslední době tak nějak ztratil z očí, když přišel o někdejší mediální impérium. Podle nejnovějších informací ale pracuje na velkolepém comebacku. Už brzy by se mohl připomenout televizním divákům.
Nebezpečí ledovky se přesouvá Českem. Meteorologové nově varují před výskytem nebezpečného jevu v severních a východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Tentokrát by mělo jít o slabou ledovku s tloušťkou do dvou milimetrů.
Lucie Vondráčková je od prosince zase k mání a sama si musí uvědomovat, že se teď o to víc budou řešit její kontakty s muži. Přesto jde spekulacím o nové lásce naproti. S kým se ve společnosti ukázala tentokrát?
Nebezpečná ledovka pokryla Česko, kde v posledních dnech vládly silné mrazy. Možná i z toho důvodu vyrážejí někteří lidé na dovolené do teplejších krajin. Letům z Prahy ale počasí v úterý ráno nepřálo. Ruzyňské letiště dokonce upozornilo cestující na možná zpoždění během celého dnešního dne.
Až třetí manželství Libora Boučka se ukázalo jako to šťastné. Jeden z našich nejznámějších moderátorů dnes se svou ženou Gabrielou vychovává dvě děti, staršího syna Alberta a mladší dceru Beatu. Nyní prozradil, jak přistupuje k výchově potomků.
Nela Slováková, která má značné zkušenosti s televizními reality show, přijala velkou výzvu a zúčastnila se nejnovější Výměny manželek. A možná tušila, že se stane terčem pro Agátu Hanychovou a Ornellou Koktovou, protože jejich vzájemné vztahy jsou dlouhodobě vyhrocené.
Princ Harry se opět postaral o rozruch v britské královské rodině. Právě ve chvíli, kdy se zdálo, že vztahy s jeho otcem, králem Karlem III., se začínají stabilizovat, přišel vévoda ze Sussexu s gestem, které je sice navenek smířlivé, ale v jádru velmi problematické. Harry totiž otce veřejně pozval, aby s ním v roce 2027 v Birminghamu slavnostně zahájil hry Invictus Games.
Fanoušci legendární country zpěvačky Dolly Parton vyjadřují rostoucí obavy o její zdravotní stav. Zpěvačka, která 19. ledna oslaví své 80. narozeniny, totiž oznámila, že se osobně nezúčastní velké oslavy naplánované v prestižním nashvillském sále Grand Ole Opry. Přestože v zaslaném video vzkazu vypadala optimisticky a fanouškům poděkovala za přízeň, její absence na takto významné události vyvolala vlnu spekulací.