Tchaj-wan se nevzdá své suverenity a nebude ani dělat kompromisy ohledně svobody a demokracie. Uvedl to úřad tchajwanské prezidentky, čímž reagoval na prohlášení čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Ten dnes na sjezdu komunistické strany v Pekingu řekl, že je pro mírové sjednocení s Tchaj-wanem, ale že Čína se nevzdá svého práva použít k tomu i sílu, bude-li vyprovokována.
Podle úřadu tchajwanské prezidentky je zodpovědností obou stran udržet mír a stabilitu v Tchajwanském průlivu. Úřad rovněž v prohlášení uvedl, že většina obyvatel Tchaj-wanu podle průzkum veřejného mínění nepodporuje princip "jedna země dva systémy", který Peking použil v případě Hongkongu a nabízí ho i Tchaj-wanu.
Čínský prezident v projevu k zahájení 20. sjezdu komunistické strany zopakoval, že Čína se nikdy nevzdá svého práva použít proti Tchaj-wanu v krajním případě sílu. "Budeme i nadále usilovat o mírové znovusjednocení, ale nikdy neslíbíme, že se vzdáme síly. Vyhrazujeme si právo použít k tomu všechny prostředky," řekl čínský prezident.
Čína považuje Tchaj-wan za svoji součást a hrozí mu vojenským zásahem v případě, že by vyhlásil nezávislost. Tchaj-wan přesto funguje od roku 1949 de facto nezávisle, má vlastní vládu a demokratické zřízení. Tchaj-wan ale jako samostatnou zemi uznává jen 13 států, většinou z Latinské Ameriky a Tichomoří.
Lidé to většinou chtějí absolvovat jen jednou, ale Veronika Žilková si to zažila hned třikrát. Řeč je o svatbě. Známá herečka musí v poslední době odrážet dotazy ohledně dalšího manželství. Svůj postoj musí zdůrazňovat i současnému partnerovi.
Z pokusu o vraždu je podezřelý muž, jehož policisté hledali po sobotním útoku v rámci rodiny v Otovicích na Karlovarsku. Podle dosavadních zjištění napadl pěstmi svou ženu, z místa činu následně utekl. Muži hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.
V létě chce být každý fit, což se však letos nedaří Felixi Slováčkovi. Otec zesnulé herečky a zpěvačky Anny Slováčkové přiznal, že se již nějaký čas potýká s nepříjemnými zdravotními problémy. Nejhorší je, že řešení se zdá být v nedohlednu.
Dara Rolins se momentálně naprosto soustředí na osobní a rodinný život, protože přestala koncertovat. Její pozornost tak má z velké části i jediná dcera Laura, která se chystá na odchod do zahraničí, kde bude studovat. Nakonec má být ale její budoucnost jiná, než se dosud myslelo.
Před padesáti lety dal Sylvester Stallone světu Rockyho. Než se ale stal hollywoodskou legendou, musel vybojovat ten nejtěžší zápas. Byl neznámý, bez peněz a jistoty, že mu vůbec někdo dá šanci. Měl ale příběh Rockyho Balboy a odmítal se ho vzdát. Skutečný a téměř neuvěřitelný příběh zrodu filmové legendy přináší nový americký snímek Já, Rocky.
Legendární rocker Petr Janda letos oslavil 84. narozeniny. Navzdory pokročilému věku ho s kapelou Olympic stále potkáte v pódiích. V uplynulých týdnech jste však na hudebníka mohli narazit i v nemocnici. Jandu totiž potrápilo zdraví.
Slovákům se příští rok naskytne podobný zážitek jako Čechům před několika lety. K našim sousedům totiž dorazí slavný australský herec Russell Crowe, ale nepředstaví se ve své nejznámější poloze. Lidé ho uvidí za mikrofonem na pódiu.
Útok na Jaromíra Soukupa, jímž se již přes dva týdny zabývají středočeští policisté, okomentovala po Agátě Hanychové, která má s podnikatelem dceru, i její maminka Veronika Žilková. Jak vnímá nastalou situaci?
Nikdo už to ani nečekal, ale blízcí a přátelé se v srpnu s dvouměsíčním odstupem rozloučili s Kateřinou Niklovou, dlouholetou asistentkou Leoše Mareše. Jeden z nejslavnějších českých moderátorů nemohl chybět.
Tropické počasí se v následujících dnech vrátí do Česka, ale až do posledního prázdninového víkendu nevydrží. Teploty ve volných dnech spadnou pod 30 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česko si dnes opět připomíná inspirativní osobnost Aničky Slováčkové, která loni prohrála boj se zákeřným onemocněním. Nadaná dcera hudebníka Felixe Slováčka a herečky Dády Patrasové by právě dnes měla 31. narozeniny.
Policie se od sobotního odpoledne zabývá násilným činem v rámci rodiny na Karlovarsku. Napadená žena byla s vážnými zraněními letecky přepravena do nemocnice, strážci zákona pátrali po podezřelém muži. Vpodvečer se ho podařilo zatknout.