Teroristický útok v Turecku nepřežili oba útočníci

Turecko
Turecko, foto: Pixabay
Marek Novotný 1. října 2023 21:41
Sdílej:

Exploze během nedělního dopoledne otřásla Ankarou v blízkosti vládní budovy. Podle ministerstva vnitra šlo o teroristický útok. Dva útočníci byli zneškodněni, zároveň utrpěli zranění dva příslušníci bezpečnostních složek.

Útočníci dorazili na místo kolem půl desáté místního času a provedli útok, přičemž zranili dva příslušníky bezpečnostních složek. Jeden z pachatelů se vyhodil do vzduchu, druhý byl neutralizován, napsala BBC.

V tuto chvíle není jasné, kdo útočil. K útoku se totiž nikdo nepřihlásil. Údajní teroristé podle dostupných informací ukradli vozidlo, kterým přijeli, ve městě Kayseri, přičemž řidiče zabili. Jednoho ze zraněných policistů zasáhly šrapnely.

Prvotní informace mluvily také o střelbě na místě incidentu, přičemž policie okamžitě zablokovala oblast v okolí útoku. Ankarské úřady později uvedly, že dochází ke kontrolované likvidaci podezřelých balíčků.

K výbuchu došlo jen hodiny předtím, než se znovu sejde parlament. Na zasedání má vystoupit i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Poslanci mají v následujících týdnech rozhodnout o případné ratifikaci vstupu Švédska do NATO.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Natalie Portmanová

Natalie Portman oznámila radostnou novinu: Je těhotná!

Herečka Natalie Portman oznámila radostnou novinu, že očekává své třetí dítě. Pro čtyřiačtyřicetiletou hvězdu filmu Thor: Láska jako hrom půjde o první společný přírůstek s jejím partnerem, kterým je Tanguy Destable. Informaci potvrdila exkluzivně pro magazín Harper's Bazaar s tím, že jsou oba z této zprávy nadšení a vděční.

Světové celebrity
Katie Price

Katie Price dostala zákaz řízení. Posedmé!

Britská celebrita Katie Price poprvé promluvila o svém v pořadí již sedmém zákazu řízení, který dostala poté, co radar zachytil vůz registrovaný na její jméno při překročení rychlosti. Sedmačtyřicetiletá modelka ve svém podcastu vyjádřila značné rozhořčení nad celou situací a tvrdí, že o rozhodnutí soudu se dozvěděla až z médií. Podle jejích slov za problémem stojí administrativní pochybení asistentky, která měla na starosti její poštu a změnu doručovací adresy po přestěhování do nového domu. 

České celebrity
Zdeněk Troška

Milionový kluk, popsal Troška zesnulého Potměšila. Dal mu roli v pohádce

Jednu z nezapomenutelných pohádkových rolí dal Janu Potměšilovi, který nás minulý týden opustil, legendární režisér Zdeněk Troška. Není proto divu, že i filmaře zasáhla smutná zpráva z pátečního dne. 

Počasí
Bouřkové mraky, ilustrační fotografie.

První letošní tornádo. Meteorologové prozradili, kde se vyskytlo

V Česku bylo zdokumentováno první letošní tornádo, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí. Vyskytlo se na Jičínsku, bylo slabé a nezpůsobilo žádné větší škody.