TikTok se stal nejnavštěvovanější stránkou světa. Překonal hranici miliardy uživatelů měsíčně

TikTok
TikTok, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 22. prosince 2021 21:07
Sdílej:

Čínská platforma pro sdílení krátkých videí TikTok překonala hranici miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Stala se tak nejnavštěvovanější internetovou stránkou na světě a předběhla Google, vyplývá z údajů americké společnosti Cloudflare. Trendem celého letošního roku byl vzestup návštěvnosti sociálních sítí. Na změnu v čele žebříčku upozornil list Le Figaro.

TikTok generuje na svých stránkách větší návštěvnost než všechny služby Googlu dohromady, tedy internetový vyhledávač, mapy, překlady, zprávy, letenky a fotografie. Je to poprvé, co se společnost ByteDance, majitel TikToku, dostala na první místo žebříčku. Platforma pro sdílení videí si proti loňskému roku polepšila o šest příček. Na třetím místě za Googlem je Facebook, následuje Microsoft, Apple, Amazon, Netflix, YouTube, Twitter a WhatsApp.

Popularita TikToku se stupňovala postupně, poprvé měl nejvyšší denní návštěvnost 17. února. Několikrát porazil Google i v dalších měsících. Symbolicky vyhrál podle společnosti Cloudflare v závěru listopadu, kdy TikTok vyhledalo nejvíce uživatelů na Díkůvzdání a hned o den později na velký výprodejový den známý jako Černý pátek (Black Friday).

Během jediného dne v roce, 2. února, byl nejnavštěvovanější stránkou YouTube. Důvodem bylo video barmské cvičitelky aerobiku, která na pozadí svého videa nevědomky zachytila vojenský převrat v zemi. Video se začalo velmi rychle šířit a stalo se základem pro memes a zajistilo tak YouTube na jediný den prvenství, píše Cloudflare.

Stalo se
České celebrity
Honza Dědek

Honza Dědek ještě není otcem, ale už má jasno. Tohle dělat nebude

Na miminko a dalšího diváka své populární televizní talk show se už nějaký čas těší moderátor Honza Dědek. O tom, jakým bude rodičem, může zatím jen přemýšlet. V jedné zásadní věci, která se týká sociálních sítí, však má již jasno. 

Světové celebrity
Jeremy Clarkson

"Žijeme ve světě, kde..." Jeremy Clarkson pojmenoval, co se mu nelíbí

Jeremy Clarkson, známý britský moderátor, se ostře vyjádřil proti současné kultuře "cancel culture", která podle něj nespravedlivě postihuje celebrity za jejich výroky či chování. V reakci na nedávné obvinění vůči Gino D'Acampovi, Wynne Evansovi a Greggu Wallaceovi zdůraznil, že tito jednotlivci nejsou obviněni z ničeho nelegálního, ale přesto čelí veřejnému odsouzení a profesnímu úpadku.

Zahraničí
Medvěd

Další útok medvěda na Slovensku. Šelma si vyhlédla celou rodinu

Slovensko řeší další útok medvěda, který mohl mít hrůzné následky hned pro několik lidí. Do styku se šelmou se totiž dostala rodina se dvěma malými dětmi. Napadena byla především matka, ale naštěstí neutrpěla jakákoliv vážnější zranění. 

České celebrity
Monika Absolonová

Připravena na nejhorší. Monika Absolonová zaskočila své fanoušky

Monice Absolonové se teprve blíží padesátka, kterou oslaví příští rok. Proto muselo její fanoušky zaskočit, když přiznala, že má sepsanou poslední vůli. Zvlášť když je přesvědčená o tom, že tu bude ještě hodně dlouho.