Více než 80 lidí zahynulo a stovky dalších utrpěly zranění při tlačenici, která ve čtvrtek vypukla na charitativní akci ve válkou zmítaném Jemenu. Podle představitelů šíitského vzbouřeneckého hnutí jde o jednu z největších tragédií svého druhu za uplynulé desetiletí, uvedla agentura AP.
K neštěstí došlo několik dní před muslimským svátkem íd al-fitr, kterým končí islámský posvátný měsíc ramadán. Tlačenice nastala v hlavním městě Saná v budově školy, kde se shromáždily stovky lidí.
"Nejméně 85 lidí přišlo o život a přes 322 dalších se zranilo. Mezi mrtvými jsou i ženy a děti," uvedl bezpečnostní představitel. Zraněné převezli do blízkých nemocnic a osoby odpovědné za tragédii vzaly úřady do vazby. Zároveň byl vytvořen výbor pro vyšetřování této události.
Svědci tvrdí, že ozbrojení Húsíové začali střílet do vzduchu, aby dostali pod kontrolu dav. Zřejmě ale zasáhli elektrické vedení a nastal výbuch, který mezi lidmi vyvolal paniku.
Více než osm let trvající občanská válka v Jemenu způsobila situaci, kterou OSN označuje za jednu z nejhorších humanitárních krizí na světě. Konflikt začal v roce 2014, kdy se Íránem podporovaní povstalečtí Húsíové zmocnili metropole Saná, což podnítilo koalici pod vedením Saúdské Arábie, aby následující rok vojensky zasáhla a podpořila mezinárodně uznanou vládu.
Jemen je nejchudší zemí Arabského poloostrova. Podle OSN žijí více než dvě třetiny obyvatelstva pod hranicí chudoby, a to včetně vládních zaměstnanců.
ANO premiéra Andreje Babiše je nadále jasným hegemonem české politiky. Podle nejnovějšího průzkumu agentury NMS pro web novinky.cz by ho volila téměř třetina voličů. Do Poslanecké sněmovny by se dostalo šest samostatně kandidujících subjektů.
Felix Slováček toho v životě zažil opravdu hodně. Snad ani není nutné připomínat, že například loni přišel o milovanou dceru Aničku. Není tak každopádně překvapením, že se hudebník stal předmětem zájmu filmařů, kteří o něm chtějí natočit film.
Byla to svého času televize Jaromíra Soukupa. Teď to vypadá, že její konec je opravdu neodvratný. Společnost, která provozovala TV Barrandov, je v procesu zániku. Diváci přesto kanály nadále naladí.
Vztahy Tomáše Macháče se v posledních dnech opět hodně řeší. Jeden podle všeho skončil, ale hned na něj navázala nová láska. Podle dostupných informací se tenista zakoukal do další dobře známé dívky.
Tropické počasí se do Česka navrátí v nadcházejícím týdnu, potvrdili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty by výjimečně mohly dosáhnout až 35 stupňů. Hrozit zřejmě budou i bouřky.
Britové při tradiční přehlídce Trooping the Colour v ulicích Londýna oslavily narozeniny panovníka, ačkoliv je současný král Karel III. má až na podzim, kdy mu letos bude 78 let. O průběhu slavnostní akce informovala britská stanice BBC.
Fanoušky Pavla Vítka v posledních dnech ochromily obavy o jejich favorita, jenž se zdravotními problémy skončil v nemocnici. Oblíbeného zpěváka potrápilo srdce. Podle jednoho z blízkých kolegů by se však měl poměrně brzy vrátit k mikrofonu a na pódia.
Svět má prvního dolarového bilionáře. Pokud dnešní vstup na burz ocení společnost SpaceX na 1,8 bilionu dolarů, jak se předpokládá, podíl jejího zakladatele Elona Muska získá hodnotu 866 miliard dolarů. Když se připočte jeho majetek v Tesle, jde o 1,1 bilionu dolarů, tedy zhruba 23 bilionů korun (roční HDP ČR je zhruba 9 bilionu). 23 bilionů, to je více, než kolik mají dohromady Larry Page, Sergey Brin, Jeff Bezos a Larry Ellison, kteří spolu s Muskem tvoří pětici světově těch úplně nejbohatších.
Policie od pátku vyšetřuje vraždu, ke které došlo na pražském Chodově. Případem se zabývají kriminalisté, zadržena byla jedna osoba. Jde o muže, jenž je podezřelý z vraždy.
Kdyby dnes stále žil Karel Gott, byl by nepochybně hrdým otcem i dědečkem. Radost by mu dělala nejen dcera Charlotte, která zahájila sólovou kariéru, ale také nejstarší vnouče. Co se povedlo šestnáctiletému Vojtovi?
Česko v tomto týdnu zasáhla jedna velmi smutná zpráva, když ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra kontroverzně vnímaných bratří Mašínů. Od pátku je známo, kdy a kde se uskuteční poslední rozloučení s vyznamenanou dámou.
Daniel Krejčík na první červnový týden letošního roku nezapomene. Veřejnosti totiž oznámil, že se rozvádí s manželem Jiřím, ačkoliv neuplynul ani rok od svatby. Nyní učinil další zajímavé přiznání. Mohlo by se zdát, že souvisí s tím, co se v jeho životě momentálně děje, ale není to tak.