V pondělí zvolený radní města Ústí nad Labem Pavel Tošovský na výzvu oblastního sdružení ODS ukončil členství ve straně. Mandátu po boku SPD se nevzdal. Město vede koalice ANO a SPD. V sms zprávě o tom dnes ráno Tošovský informoval ČTK. Vyjádření předsedy oblastního sdružení ČTK zjišťuje.
Na ustavujícím zastupitelstvu byl v pondělí zvolen primátorem Petr Nedvědický (ANO) a náměstci z ANO, koalice SPD s Trikolorou a Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů (UFO). Nové vedení města má v 37členném zastupitelstvu 20 hlasů. Nechybová i Tošovský mají nárok na plný plat, byli zvoleni jako uvolnění. Spolustraníci Nechybové i Tošovského zůstali v opozici. O vyloučení Nechybové UFO jedná.
"Ukončil jsem členství v ODS, abych předešel trapným jednáním a svolávání místního sněmu na Střekově. ODS v Ústí chce být mermomocí v opozici, což by znemožňovalo dotáhnout v pořádku všechny připravované akce," uvedl Tošovský. Míní, že jeho odchodem od občanských demokratů je věc ukončená z jeho strany i ze strany ODS. Ještě v pondělí po svém zvolení prohlásil, že nemíní z ODS odcházet. Upozornil na to, že není v koalici, protože nepodepsal žádnou koaliční smlouvu.
Předseda ODS a premiér Petr Fiala k Tošovskému a jeho účasti ve vedení Ústí nad Labem pro server HlídacíPes.org uvedl, že takový postup považuje za nepřijatelný. K jednání Tošovského se v pondělí vyjádřil i krajský předseda ODS v Ústeckém kraji, poslanec Karel Krejza. Řekl, že Tošovský v ODS skončil. Jednání Tošovského považuje za zradu a za absolutně nepřijatelné. "To, že zastupitel zvolený za ODS, byl zvolen do rady města hlasy SPD a navíc podpořil do vedení města členy SPD, je pro nás absolutně nepřijatelné," reagoval na jednání Tošovského předseda oblastního sdružení ODS a poslanec Libor Turek.
V uplynulém volebním období vládla krajskému městu menšinová vláda ve složení ANO, ODS a Pro Zdraví a Sport. Tošovský byl náměstkem primátora. Původně bylo součástí koalice ještě UFO. V roce 2021 nahradilo UFO v koalici hnutí PRO! Ústí. Po řadě neshod z koalice po tři čtvrtě roce odešlo.
Dva roky letos uplynuly od smrti legendárního Vaša Patejdla, jenž byl nedílnou součástí úspěchu slavné slovenské skupiny Elán. Zůstala po něm vdova, ale i potomci, přičemž vztahy mezi některými členy rodiny nejsou vůbec ideální. Dokonce se zpochybňuje poslední vůle zesnulého muzikanta.
Česko bylo již na začátku probíhajícího týdne na prahu chřipkové epidemie. Je tak velice pravděpodobné, že epidemie vypukne ještě před Vánocemi. Odborníci v té souvislosti apelují na lidi, aby ještě zvážili podstoupení očkování.
Baby boom v českém šoubyznyse má pokračovat i v následujících dnech, respektive týdnech. Druhého společného potomka totiž čekají David Gránský a jeho manželka Nikola. Oblíbený herec prozradil, proč je tentokrát nervózní.
První dny jako čtyřicátník má za sebou Roman Červenka, který opět všem dokázal, že věk je jenom číslo. Hned v prvním zápase po středečních 40. narozeninách dal totiž gól. Sám se tak obdaroval tím nejlepším možným způsobem. Mysleli na něj ale i spoluhráči z reprezentace.
Evropa 2 se s Patrikem Hezuckým loučila v pátečním vysílání od brzkých ranních hodin. Její zaměstnanci ale demonstrovali jednotu v těžkých chvílích i během krátké cesty z pracoviště do strašnického krematoria, kde se od 14:30 konalo poslední rozloučení.
Třetím dnem pokračuje ve Zlínském kraji pátrání po pohřešovaném dvanáctiletém chlapci, který se ve čtvrtek ztratil cestou do školy. Policie žádá o pomoc veřejnost.
Už přes týden trvá situace, kdy se otřásá země na západě Čech. Podle odborníků došlo k více než deseti otřesům o síle přes dva stupně. Zatím nejsilnější zemětřesení proběhlo během minulého víkendu.
Zdá se, že vztahy mezi králem Karlem III. a jeho mladším synem, princem Harrym, se pomalu lepší. Po nedávném jednání ohledně Harryho ochrany pro případný návrat do Spojeného království je usmíření čím dál pravděpodobnější.
Clare Waight Keller, designérka, která stojí za svatebními šaty Meghan Markleové, vyjádřila svůj názor na vývoj šatníku vévodkyně ze Sussexu. V novém rozhovoru pro The Telegraph uvedla, že se Meghanin vzhled „velmi vyvinul“ k tomu, co je k vidění dnes.
Zima se pomalu hlásí o slovo a na scénu přichází vysoké boty, které vykouzlí příjemný tepelný komfort i pro naše kotníky. Dokud jsou venkovní teploty ještě v těch mírnějších mezích, stojí za to provětrat kotníkové botasky, které jsou takovým mezičlánkem mezi podzimní a zimní obuví. Letošní sezóna je navíc ve znamení neotřelých módních kombinací, a tak jsme si pro vás připravili přehled toho nejžhavějšího, co váš vkus zahřeje i v chladnějších teplotách.
Zpěvačka Taylor Swift se v novém rozhovoru pro americkou The Late Show with Stephen Colbert ohlédla za uplynulým rokem, který označila za „dobrý“. Konkrétně vyzdvihla dva zásadní milníky svého života: zasnoubení se svým snoubencem Travisem Kelcem a navrácení všech práv k jejímu hudebnímu katalogu.
Hudební magnát Simon Cowell (66), který má za sebou neuvěřitelných 200 milionů prodaných nahrávek a miliony dolarů na kontě, se i po šedesátce drží ve vysokém tempu. U příležitosti spuštění jeho nové Netflix show The Next Act, ve které hledá největší boyband planety, poskytl Cowell velmi otevřený rozhovor. Odhalil v něm své největší podivnosti, přiznal plastiky i odhalil detaily ze svého přísného životního stylu.