Na květen se plánuje cesta ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS), ministra dopravy Martina Kupky (ODS) a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) do Kataru. Cílem cesty je navázat obchodní vztahy, řekl dnes Kupka v diskuzním pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News. Zda s tím souvisela i nedávná cesta hradního kancléře Vratislava Mynáře, Kupka neví. Mynářovu cestu Kupka označil za podivný krok Hradu.
Zástupci vlády by mohli v Kataru jednat mimo jiné i o dodávkách plynu, který by částečně mohl nahradit plyn z Ruska, zminil v diskuzi po Kupkově vyjádření bývalý ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (ANO).
Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář minulý týden navštívil Katar, aby pozval katarského emíra na návštěvu České republiky. Informaci Radiožurnálu na webu potvrdila Kancelář prezidenta republiky. Mynář podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka jednal s vedoucím kanceláře emíra. O Mynářově programu podle Radiožurnálu předem nevědělo ministerstvo zahraničí ani vláda, která je za zahraniční politiku země odpovědná.
"Účelem cesty bylo předání osobního pozvání prezidenta republiky pro emíra státu Katar, šajcha Tamima bin Hamada Sáního," uvedl Ovčáček.
Mynář odletěl do Dauhá letadlem katarských státních aerolinek ve středu 23. března odpoledne. Na dotazy Radiožurnálu nereagoval. Podle Ovčáčka byl kancléř na cestě i ve čtvrtek. Mluvčí vlády Václav Smolka i ministerstva zahraničí Lenka Do odmítli Mynářovu cestu komentovat.
Holly Ramsay, dcera slavného šéfkuchaře Gordona Ramsaye, oznámila na sociálních sítích, že se svým novým manželem, olympijským plavcem Adamem Peatym, čeká své první dítě. Šestadvacetiletá influencerka zveřejnila na Instagramu snímek s rostoucím bříškem a rovnou prozradila i pohlaví miminka, když uvedla, že se jim v prosinci narodí holčička. Pro Holly to bude první potomek, zatímco dvaatřicetiletý Peaty už má pětiletého syna George-Andersona z předchozího vztahu.
Zpěvačka Dua Lipa se na sociálních sítích podělila o snímky ze své velkolepé třídenní svatby s hercem Callumem Turnerem, která se uskutečnila začátkem tohoto měsíce na Sicílii. Třicetiletá popová hvězda a její o šest let starší novomanžel si luxusní veselku naplánovali v přepočtu za 1,5 milionu liber. V současné době si dvojice užívá líbánky na prosluněném amalfinském pobřeží.
Sophie, mladší sestra britské modelky a celebrity Katie Price, se ostře opřela do nového vzhledu svého švagra Leeho Andrewse. Ten byl před několika dny propuštěn z nechvalně proslulé dubajské věznice Al-Awir, kde se všem trestancům standardně holí hlavy kvůli prevenci proti šíření vší.
Russell Crowe se ohlédl za svou životní rolí a otevřeně popsal, proč podle něj pokus o zopakování úspěchu v podobě pokračování nevyšel. Během panelové diskuse na filmovém festivalu v Taormině dvaašedesátiletý herec uvedl, že snímek Gladiátor II neuspěl, protože postrádal morální jádro původního filmu z roku 2000.
Herečky a herci ze slavného seriálu Přátelé vzdávají hlubokou poctu svému dlouholetému spolupracovníkovi, legendárnímu televiznímu režisérovi Jamesi Burrowsovi. Rodina tohoto plodného tvůrce potvrdila, že Burrows zemřel v pátek 19. června ve věku 85 let. Během své bohaté kariéry stál za vznikem mnoha ikonických děl televizní zábavy, mezi které patří například The Mary Tyler Moore Show, Will a Grace, Taxi, Frasier nebo Takoví normální mimozemšťané.
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová se podle tvrzení americké novinářky chce vrátit do Velké Británie především proto, aby podpořila své skomírající podnikání.
Americká zpěvačka Madonna uvažuje o tom, že své třináctileté adoptované dcery, dvojčata Stellu a Estere, pošle studovat do Velké Británie. Královna popu má v plánu zajistit jim tradiční britské vzdělání a údajně již osobně navštívila prestižní dívčí školu Cheltenham Ladies’ College, kde roční školné vychází na 67 tisíc liber. Její dcery, které adoptovala v roce 2017 v Malawi, by v případě přijetí na této internátní škole od letošního září pravděpodobně bydlely.
Sharon Osbourneová musela vynechat odhalení sochy svého zesnulého manžela, rockera Ozzyho Osbourna, poté, co byla nečekaně převezena do nemocnice.
Britský král Karel III. je podle královských expertů připraven setkat se během plánované červencové návštěvy se svým synem princem Harrym, jeho manželkou Meghan Markleovou i jejich dětmi. Harry se chystá příští měsíc poprvé po čtyřech letech přivést celou svou rodinu ze Spojených států zpět do vlasti.
Když princ Harry a jeho manželka Meghan v roce 2020 oznámili, že opouštějí své role v královské rodině, britská veřejnost s nimi měla upřímný soucit. Lidé chápali tlak, pod kterým žili. Problém, proč Meghan v Británii už nikdy plně neotevřou náruč, však podle webu Express netkví v porušení protokolu ani v rodinných neshodách. Důvod je mnohem prostší: veřejnost dodnes netuší, co vlastně chce.
Britský král Karel III. nabídl svému synovi princi Harrymu a jeho manželce Meghan možnost ubytování v jedné z královských rezidencí během jejich plánované červencové návštěvy Velké Británie. Součástí této nabídky, která je vnímána jako podaná olivová ratolest, je také zajištění bezpečnostních opatření pro celou rodinu.
Syn slavného fotbalisty Brooklyn Beckham opět rozvířil vody veřejného rodinného konfliktu, když natočil novou reklamu, která přímo konkuruje dřívějším marketingovým aktivitám jeho otce Davida.