Tropické počasí se příští víkend vrátí

Letní příroda
Letní příroda, foto: Roman Veselý / INCORP images
Libor Novák 3. července 2023 06:30
Sdílej:

Příští víkend by v Česku měl být tropický. Podle meteorologů teploty vyrostou až na 33 stupňů.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Teploty v týdnu by se měly pohybovat těsně pod hranicí tropických třicítek. Ve středu nejvyšší denní teploty vystoupají na 26 až 30 °, meteorologové ale očekávají déšť a místy i bouřky. Ve čtvrtek a v pátek se ale o dva stupně ochladí.

OD soboty by pak mělo být opět tepleji. Čeká nás jasno až polojasno, které překazí v pondělí zejména na západě území ojediněle přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty pak budou stoupat až na 29 až 33 °C.

Témata:
Stalo se
Zahraničí
Král Charles III. (Karel III.)

Britové si připomínají tragický den v Londýně. Uplynulo už 20 let

Je to 20 let, co se datum 7. července smutně a nesmazatelně zapsalo do britských dějin. Král Karel III. u příležitosti výročí teroristických útoků v Londýně odsoudil tyto nesmyslné akty zla a vyzval lidi, aby se společně postavili těm, kteří se je snaží rozdělovat. Informovala o tom BBC. V hlavním městě království se dnes uskuteční řada vzpomínkových akcí. 

Společnost
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Rychlému spadl kámen ze srdce. Ztracený synovec se našel

Šťastný konec má pátrání po šestnáctiletém synovci herce Petra Rychlého, který se o víkendu rovněž snažil pomoci s nalezením dospívajícího chlapce. Středočeská policie v pondělí oznámila, že se hoch sám přihlásil strážcům zákona. 

Zahraničí
Donald Trump

Trump se opět vymezil proti Muskovi. Vadí mu vznik třetí strany

Americký prezident Donald Trump se ostře vymezil vůči zakladateli Tesly Elonu Muskovi, který v uplynulých dnech oznámil záměr založit novou politickou stranu. Jejich někdejší spojenectví se tak již definitivně rozpadá. 

Zahraničí
Ilustrační foto

Chaos v letadle Ryanair. Lidé skákali z křídla, aby unikli před plameny

Mallorca patří k oblíbeným evropským dovolenkovým destinacím. Lidé, kteří se zúčastnili víkendového letu společnosti Ryanair, na španělský ostrov jen tak nezapomenou. Na zpáteční cestě domů šlo totiž doslova o život. Vypukl totiž menší požár a šest lidí skončilo v nemocnici.