Bývalý prezident Spojených států Donald Trump by neměl jít do vězení, ale měl by být pohnán k odpovědnosti za své činy. Uvedla to pornoherečka Stormy Daniels, která je přímo zapletená do obžaloby proti Trumpovi, jež se týká plateb pro jeho údajné milenky před prezidentskými volbami v roce 2016.
"Nemyslím si, že jeho zločiny proti mně jsou hodné uvěznění. Mám pocit, že ostatní věci, které udělal, pokud bude shledán vinným, rozhodně jsou," řekla hvězda filmů pro dospělé britskému moderátorovi Piersi Morganovi v 1,5 hodiny dlouhém interview.
Když se Morgan čtyřiačtyřicetileté pornoherečky zeptal, jaké to bylo, když se Trump objevil u soudu, řekla, že byla šokovaná.
"Myslela jsem, že mu to projde, že se nebude zodpovídat. Král byl sesazen z trůnu, už není nedotknutelný," uvedla pornoherečka, jejíž pravé jméno je Stephanie Cliffordová. "Nikdo by neměl být nedotknutelný, nezáleží na tom, co máte v popisu práce, i když jste prezident, měl byste být odpovědný za své činy," dodala.
Pornoherečka, která minulý týden odložila rozhovor s odkazem na "bezpečnostní obavy", uvedla, že jí pravidelně lidé vyhrožují. Morganovi řekla, že jedna z deseti zpráv, které dostane, je výhrůžka smrtí a že jsou stále násilnější.
"Je to jako sebevražedný atentátník. V hloubi duše mají pocit, že dělají správnou věc," uvedla pornoherečka. Pokud bude předvolána k výpovědi, bude se na to přesto těšit, řekla. "Myslím si, že když mě předvolají a postaví před soud, legitimizuje to můj příběh a to, kdo jsem. A pokud to neudělají, skoro to vypadá, jako by mě skrývali," řekla.
Manhattanská prokuratura tvrdí, že exprezident před volbami z roku 2016 nařídil platby třem lidem ve snaze umlčet jejich tvrzení o jeho nemanželských poměrech. Pornoherečka Stormy Daniels a modelka Karen McDougalová dostaly od Trumpových spojenců těsně před prezidentskými volbami celkem 280.000 dolarů (zhruba šest milionů Kč). Třetí platba ve výši 30.000 dolarů (640.000 Kč) byla pro vrátného z Trump Tower, který tvrdil, že Trump má nemanželské dítě. Republikánský exprezident přitom čelí podezření, že platby sám financoval, načež transakce zamaskoval jako "právní výdaje".
Trumpovo obvinění je prvním případem, kdy byl současný nebo bývalý prezident USA obviněn z trestné činnosti. Trump, který je hlavním favoritem v boji o republikánskou nominaci do prezidentských voleb v roce 2024, vinu odmítá, a své stíhání označuje za "hon na čarodějnice".
Případ je na začátku projednávání, další slyšení je naplánováno až na 4. prosince. Soud by mohl začít v lednu příštího roku, tedy už v době, kdy by Trump mohl oficiálně zahájit prezidentskou kampaň.
Česko hned na Nový rok rozesmutnila zpráva o úmrtí známého herce. Ve věku 59 let náhle zemřel Pavel Nečas. V šoku je i zpěvačka a kamarádka zesnulého Monika Absolonová. Vždyť s Nečasem ještě před několika dny mluvila.
Prezident Petr Pavel i premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek přednesli své novoroční projevy a příští týden se opět setkají tváří v tvář. Pražský hrad již prozradil, kdy se wulkustční tradiční novoroční oběd hlavy státu a předsedy vlády.
Americký prezident Donald Trump ocenil informaci, že slavný herec George Clooney přijal francouzské občanství. Trump kritizuje Clooneyho, jenž v poslední prezidentské volbě podporoval jeho soupeře, opakovaně.
Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala.
Vánočního dárku, o jaký nestáli, se dočkalo několik členů činoherního souboru Slovenského národního divadla (SND) v čele s půvabnou Táňou Pauhofovou. Divadlo propustí pět herců, kteří se nebojí kritizovat kontroverzní ministryni kultury Martinu Šimkovičovou.
Nový rok se nese také ve znamení politických projevů. Ještě před prezidentem Petrem Pavlem zveřejnil svou řeč k národu nově jmenovaný premiér Andrej Babiš (ANO). Zmínil, že chce, aby vláda řešila problémy obyčejných lidí, které zároveň vyzval k tomu, aby byli na Česko hrdí.
Novoroční oslavy se v Evropě neobešly bez tragédie. Desítky lidí přišly o život při nočním požáru v baru ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana. Přesný počet obětí není znám ani po policejní tiskové konferenci. Dalších nejméně sto osob utrpělo zranění.
Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas.
Karlos Vémola nebude na závěr letošního roku vzpomínat v dobrém. Těsně před Vánoci ho sebrali policisté, když se chystal na operační zákrok. Tomu se konečně podrobil až v úterý. Nyní už je zpátky v areálu věznice, ale má to háček. Po operaci je pod dohledem lékařů.
Česko má za sebou úvodní hodiny ledna 2026, který má přinést počasí obvyklé pro tento kalendářní měsíc. Vyplývá to z aktuálního měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Prokletí rodiny Kennedyových zřejmě trvá i v současnosti. Ve věku pouhých 35 let zemřela Tatiana Schlossbergová, vnučka někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho. Informovala o tom britská stanice BBC.
Česko se v právě končícím roce dočkalo nového premiéra. Stal se jím Andrej Babiš (ANO), který však musel nejprve veřejnosti vysvětlit, jak vyřeší svůj střet zájmů. Předseda vlády nyní ozřejmil, co bude s jeho firmami. Do nově vytvořeného fondu totiž nemíří všechny.