Trump přijal nabídku na předvolební duel s Harrisovou

Kamala Harrisová
Kamala Harrisová, foto: US Government
Libor Novák 3. srpna 2024 09:50
Sdílej:

Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA, přijal nabídku konzervativní stanice Fox News na uspořádání předvolební debaty s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Debata by se měla uskutečnit 4. září, oznámila televize.

Trump předem uvedl, že do debaty s Harrisovou vstoupí pouze tehdy, pokud bude Demokratická strana oficiálně nominovat Harrisovou jako svou kandidátku do listopadových prezidentských voleb.

V pátek Harrisová získala dostatečný počet hlasů od demokratických delegátů, aby se stala oficiální kandidátkou. Oficiální potvrzení nominace se očekává do 7. srpna.

Trump uvedl, že zářijová debata bude mít podobná pravidla jako jeho předchozí televizní duel se současným prezidentem Joem Bidenem z konce června. Biden tehdy čelil velkému tlaku, aby se vzdal snahy o znovuzvolení, což nakonec udělal a podpořil Harrisovou v boji o Bílý dům.

"Pokud Kamala z nějakého důvodu nebude chtít nebo nebude moci 4. září debatovat, dohodl jsem se s Fox News, že ten večer uspořádáme velké shromáždění na radnici," napsal Trump v příspěvku, který však podle agentury Reuters později smazal. Debata by se měla konat v Pensylvánii, ale konkrétní místo ještě nebylo stanoveno.

Harrisová již v červenci vyjádřila zájem o televizní souboj s Trumpem, reagovala tak na návrh Fox News, která původně chtěla uspořádat debatu 17. září.

Trump ještě v pátek prohlásil, že s Harrisovou nepotřebuje debatovat, protože vede v průzkumech veřejného mínění a voliči již znají jejich postoje. Nicméně minulý týden řekl, že by chtěl debatovat alespoň jednou.

Demokratická strana v pátek zahájila reklamní kampaň, která má zesměšnit Trumpa za to, že se k debatě s Harrisovou nezavázal. Demokratický národní výbor zakoupil velké reklamy na digitálních stránkách lokálních novin ve státech, kde Trump plánuje vést předvolební kampaň. Reklamy uvádějí, že "odsouzený zločinec se bojí diskutovat" a zpochybňují jeho postoj k interupcím.

Stalo se
Světové celebrity
David Beckham

David a Victoria Beckhamovi světu demonstrovali svou sílu

Manželé David a Victoria Beckhamovi opět demonstrovali rodinnou jednotu, když se v pátek 6. března objevili na pařížském týdnu módy. Zatímco Victoria představovala svou novou kolekci pro podzim a zimu, v hledišti ji s hrdostí sledoval manžel David a tři z jejich čtyř dětí – synové Romeo a Cruz a dcera Harper. Tato veřejná podpora přišla jen několik dní poté, co jejich nejstarší syn Brooklyn okázale ignoroval narozeninová přání od své rodiny. 

Světové celebrity
Katie Price

Katie Price je kvůli manželovi ponížená. Povolala do boje právníky

Britská celebrita Katie Price prožívá po své čtvrté svatbě krušné chvíle. Podle exkluzivních informací deníku Mirror se cítí „ponížená“ neutichajícími kontroverzemi, které obklopují jejího nového manžela, dubajského podnikatele Leeho Andrewse. Situace zašla tak daleko, že se sedmačtyřicetiletá hvězda rozhodla povolat právníky, aby umlčela Leeho bývalou snoubenku Alanu Percivalovou, která o svém ex-partnerovi vynáší jedno šokující svědectví za druhým.

Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Netflix už o ně nemá zájem. Meghan a Harry jsou obrovská ztráta

Princ Harry a Meghan Markleová čelí dalším profesním potížím. Podle informací serveru Page Six se jejich filmové projekty pro Netflix ocitly na mrtvém bodě, což vyvolává vážné pochybnosti o budoucnosti jejich lukrativní smlouvy se streamovacím gigantem. Pár, který v září 2020 podepsal exkluzivní kontrakt v hodnotě několika milionů dolarů, má nyní problém doručit nový obsah, který by navázal na úspěch jejich úvodního dokumentu.

Domácí
Aleš Juchelka a Andrej Babiš

Budeme brečet. Babiš poprvé reagoval na Moravcův konec

Zejména opoziční politici v neděli reagovali na rozhodnutí moderátora Václava Moravce, který po 21 letech odchází z České televize. Nakonec se však ozval i premiér Andrej Babiš (ANO). V nadsázce prohlásil, že jeho vláda má průšvih.