Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.
Trump se v sobotu objevil na předvolebním mítinku ve Filadelfii. Předtím navštívil steakovou restauraci, kde odpověděl na několik dotazů novinářů.
Když se ho reportér zeptal, jestli už má vybraného kandidáta na viceprezidenta, Trump odpověděl: "Ano, v mé hlavě." Na další otázku, zda to někomu řekl, odpověděl: "Ne, nikdo o tom neví."
Současným soupeřem 78letého Trumpa v prezidentských volbách bude o tři roky starší demokratický prezident Joe Biden, který má opět za kandidátku na viceprezidenta Kamalu Harrisovou, jež není mezi Američany příliš oblíbená.
Úřadujícího amerického prezidenta Bidena by aktuálně volilo 41 procent Američanů, přičemž podpora jeho vyzyvatele Donalda Trumpa nyní činí o dvě procenta méně. Vyplývá to z výsledků průzkumu Reuters/Ipsos.
Desetina republikánských voličů v anketě deklarovala, že by Trumpa nepodpořila s ohledem na čtvrteční verdikt poroty, která jej shledala vinným ve více než třech desítkách bodů obžaloby z falšování záznamů v souvislosti s platbou pornoherečce před prezidentskými volbami v roce 2016. Trump v nich následně zvítězil nad Hillary Clintonovou.
Průzkum zároveň ukázal, že pro více než polovinu registrovaných republikánských voličů, konkrétně 56 procent, nebude mít soudní kauza jakýkoliv vliv na jejich rozhodování. 35 procent lidí se přiklání k tomu, že naopak Trumpa v souvislosti se soudem podpoří.
Čtvrtina všech registrovaných voličů uvedla, že exprezidenta spíše nepodpoří, protože byl shledán vinným. 53 procent voličů se zároveň přiklonilo k názoru, že republikánský vyzyvatel současného prezidenta by neměl nastoupit do výkonu trestu.
Americké prezidentské volby se budou konat na začátku listopadu. Úřadující prezident Biden je kandidátem Demokratické strany, Trumpa nominují do boje o Bílý dům republikáni.
Policejní manévry zažili lidé ve středu v jihočeských Strakonicích. Strážci zákona tam rozběhli pátrání po ženě, která měla na souseda vytáhnou zbraň. Podezřelou osobu se podařilo zadržet, nebezpečí už nikomu nehrozí.
Strach měli lidé v uplynulých týdnech o Pavla Vítka, jenž skončil v péči lékařů kvůli vážným problémům se srdcem. Nyní už je ale zřejmé, že všechno dobře dopadlo, protože zpěvák se opět objevuje na veřejnosti.
Česká sportovní obec se může radovat. Jedna z našich nejúspěšnějších disciplín totiž zůstane v programu zimních olympijských her. Paralelní obří slalom na snowboardu, v němž opakovaně kralovala Ester Ledecká a naposledy na její úspěchy navázala Zuzana Maděrová, nebude chybět ani za čtyři roky ve Francii.
Festival Letní filmová škola Uherské Hradiště, jehož 52. ročník se koná od 24. do 30. července, prozradil první hosty a odtajnil programové sekce. Výroční ceny letos získají Anna Geislerová, Jiří Lábus a francouzský režisér animovaných filmů Michel Ocelot. Festival slavnostně zahájí česká premiéra filmu Wirbel režiséra Tomáše Hubáčka.
Exprezident Miloš Zeman se domnívá, že prezident Petr Pavel může na summitu NATO vyjadřovat odlišné názory, než má vláda premiéra Andreje Babiše (ANO), která si nepřála účast hlavy státu na aliančním jednání. Zeman také vyčetl Pavlovi, že se dostal do konfliktu s kabinetem.
Vztahy Jitky Boho nejsou neznámou. Zejména ten poslední s hercem Lukášem Langmajerem se v médiích řešil hodně, takže lidé dobře vědí, že modelka je znovu k mání. Jak sama prozradila, o nápadníky nemá nouzi.
Příští týden bude teplejší než ten probíhající, poté se opět nepatrně ochladí. Taková jsou očekávání meteorologů, kteří připravili aktuální dlouhodobý výhled. Nejvíce srážek má pak spadnout na přelomu července a srpna.
Překvapily vás včera či dnes otevřené obchody? I po letech si Češi nejsou jistí tím, kdy je během svátků otevřeno a kdy naopak zavřeno. Kdy se provozovatelé budou opět podřizovat platnému zákonu? Dvakrát je to čeká na podzim.
Bývalý britský princ Andrew, dnes známý jako Andrew Mountbatten-Windsor, se poprvé po několika měsících objevil na veřejnosti. Informovala o tom britská média. Podle novinářů ale nechtěl být mladší sourozenec krále Karla III. spatřen. To se nicméně nepovedlo.
Českou státní správou v úterý otřásla smutná zpráva. Ve věku 51 let zemřel náměstek ministryně pro místní rozvoj Filip Endal, jenž ve vedení úřadu zastupoval Motoristy. Podle ministerstva se jednalo o náhlé úmrtí.
Jaromír Soukup v poslední době přitahuje problémy. Své o tom vědí i v Praze, která se z podnikatele snaží dostat peníze za jeho pobyt v městském areálu. Jak se to daří? A co k tomu říká sám Soukup?
Českou odbornou obec zasáhla smutná zpráva. Ve věku 80 let zemřel uznávaný psycholog a manželský poradce Petr Šmolka, jenž byl známý i z televizních obrazovek. Šmolka v neděli podlehl těžké nemoci.