Bývalý americký prezident Donald Trump od konce března, kdy velká porota newyorského soudu hlasovala pro jeho obvinění, získal na svoji kampaň za znovuzvolení do Bílého domu v roce 2024 přes 15 milionů dolarů (318,2 milionu korun). Čtvrtina těchto dárců ho podpořila poprvé, píše internetový portál týdeníku Der Spiegel.
Za první tři měsíce letošního roku získal Trump na svoji kandidaturu příspěvky ve výši 18,8 milionu dolarů, vyplývá z údajů jeho kampaně. Ovšem za pouhé dva týdny následující po jeho obvinění si Trump, usilující o nominaci Republikánské strany, přišel na dalších 15,4 milionu dolarů.
Šestasedmdesátiletý Trump je prvním exprezidentem Spojených států, který čelí obvinění z trestných činů. Prokurátor Alvin Bragg ho obvinil z toho, že před prezidentskými volbami v roce 2016 nařídil platby třem osobám výměnou za to, že budou mlčet o jeho nemanželských poměrech. Podle Bragga se pokusil podvodnými finančními záznamy zakrýt svou roli v transakcích a účastnil se spiknutí s cílem podkopat integritu prezidentských voleb.
Kauzu Karlose Vémoly řeší i u našich sousedů na Slovensku, kde má zápasník také spoustu fanoušků. Ozval se dokonce i známý rapper, který dal najevo, že sportovec má stále jeho podporu. I v okamžiku, kdy je ve vazbě.
V Česku už nejspíš mnozí vyhlížejí změnu počasí, protože zemi svírají kruté mrazy. V noci totiž klesají teploty hluboko pod nulu. Před nadcházejícím víkendem se podle meteorologů oteplí, ale dorazí sněhová nadílka. Napadnout může kolem 20 centimetrů sněhu.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i na samém začátku nového kalendářního roku. Olga Lounová v úterý odhalila, že je od uplynulého víkendu dvojnásobnou maminkou. Na sociální síti se pochlubila prvními fotografiemi druhorozené dcery.
Gwyneth Paltrow v novém rozhovoru pro podcast Amy Poehler otevřeně promluvila o temnějším období své kariéry, které následovalo po jejím rozchodu s frontmanem kapely Coldplay Chrisem Martinem. Herečka přiznala, že poté, co v roce 2014 použila pro jejich rozvod dnes již legendární termín „vědomé odloučení“ (conscious uncoupling), stala se pro filmová studia doslova nežádoucí osobou.
Gordon Ramsay poprvé otevřeně promluvil o emocích, které ho provázely během svatby jeho dcery Holly s olympijským plavcem Adamem Peatym. Slavný šéfkuchař v televizním pořadu This Morning přiznal, že role otce nevěsty pro něj byla nesmírně náročným úkolem, u kterého se neubránil slzám. Přestože sám sebe popsal jako „uzlíček nervů“, na svůj proslov, který vyvolal v sále vlnu emocí, je náležitě hrdý.
Hollywoodský herec a režisér Mel Gibson a jeho dlouholetá partnerka, scénáristka Rosalind Ross, se rozhodli ukončit svůj vztah. Pár, který spolu strávil devět let, potvrdil rozchod ve společném prohlášení těsně před koncem roku 2025. Podle blízkých zdrojů se dvojice v tichosti rozešla již před rokem, ale zprávu se rozhodli zveřejnit až nyní s tím, že jejich hlavní prioritou zůstává společná výchova jejich osmiletého syna.
Královna popu Madonna vplula do roku 2026 ve velkém stylu. Silvestrovskou noc oslavila v exotickém Marrákeši, a to v doprovodu svého devětadvacetiletého přítele, jamajského fotbalisty Akeema Morrise, a čtyř ze svých šesti dětí. Sedmašedesátiletá ikona, která se v Maroku cítí jako doma, sdílela na sociálních sítích sérii momentek z divokého večírku, který zahrnoval luxusní hostinu, tradiční koňskou show v poušti i procházky noční medinou.
Bude to zítra již týden, co na Silvestra došlo k úmrtí známého českého herce. Pavlu Nečasovi bylo 59 let, jeho nečekaný odchod naprosto šokoval mnoho hereckých kolegů. Ti by se s ním samozřejmě chtěli rozloučit. Co odhalilo parte o pohřbu?
Na den přesně za měsíc začnou zimní olympijské hry v Itálii, kam se po dvanácti letech vrátí hokejisté ze zámořské NHL. Do českého týmu se ale probojovali i hráči působící v Evropě. Trenér Radim Rulík představil svou nominaci, ve které hodně sází na předloňské mistry světa z Prahy, v úterý před polednem.
Mrazivé počasí bude pokračovat i v nejbližších dnech. Nejchladnější má být noc na čtvrtek, vyplývá z nové výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty budou klesat hluboko pod nulu.
Zajímá vás, jak to vypadá u Lucie Vondráčkové doma? Oblíbená herečka a zpěvačka si jindy soukromí střeží, ale tentokrát udělala výjimku a ukázala část nového domu, kam se podle dostupných informací přestěhovala.
Policie objasnila první letošní vraždu v Ústeckém kraji. V případu nálezu dvou mrtvých osob v rodinném domě na Lounsku se potvrdilo, že došlo k vraždě a následné sebevraždě. Možný podíl třetí osoby kriminalisté vyloučili.