Tržby majitele TikToku loni stouply o více než 30 procent

Čínské společnosti ByteDance, která je majitelem aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, stouply v loňském roce tržby o více než 30 procent na 80 miliard USD. Uvedl to server The Information s odvoláním na dva informované zdroje.

TikTok

Výsledek za loňský rok je významný, protože většina technologických společností s vysokými tržbami zaznamenala loni výrazné zpomalení růstu. Znamená to také, že tržby ByteDance jsou na stejné úrovni jako tržby ikonické čínské sociální mediální společnosti Tencent, která vlastní WeChat. Podstatná většina růstu tržeb firmy ByteDance pocházela z reklamních aktivit v pevninské Číně. Zde firma provozuje aplikaci Douyin podobnou TikToku, která má stovky milionů aktivních uživatelů denně.

ByteDance se v západních zemích dostává pod stále větší tlak kvůli obavám, že by údaje uživatelů TikToku mohly skončit v rukou čínské vlády, což by ohrozilo bezpečnostní zájmy západních zemí. Bílý dům koncem února vydal nařízení vládním orgánům i agenturám, aby zajistily, že TikTok nemají na žádném ze svých zařízení. Podobné kroky oznámily také Evropská komise či Evropský parlament, dále Kanada, Belgie, Dánsko nebo i česká ministerstva vnitra a zahraničí. TikTok v Česku používají dva miliony lidí a na celém světě už více než miliarda.

Témata: TikTok

Související:

Nejnovější