Na španělském ostrově La Palma pokračuje druhý měsíc erupce vulkánu, která zpočátku odradila řadu turistů. Nyní ale mnozí návštěvníci na ostrov směřují právě proto, aby proudy žhavé lávy viděli na vlastní oči, a také proto, aby dali vydělat místním, které katastrofa zasáhla. Píše to agentura Reuters.
"Snažíme se pomoci pasivně, tím, že se přijedeme na sopku podívat, protože to je jedinečná věc. Zároveň ale přispíváme tak, že utratíme peníze v hotelu, restauraci nebo půjčovně aut," říká Olga Reinosová z blízkého ostrova Fuerteventura, která na La Palmu přijela strávit volný víkend před Dušičkami.
Místní úřady sice do bezprostřední blízkosti masivu Cumbre Vieja, kde sopka chrlí lávu, nikoho nepouštějí, pro turisty ale připravily několik míst s dobrým výhledem, kde mohou sopku z bezpečí pozorovat. Na tato místa je navíc zdarma doveze kyvadlová doprava.
Erupce sopky na jednom z Kanárských ostrovů začala 19. září a od té doby už proudy natavené horniny o teplotě 1300 stupňů pokryly skoro 950 hektarů území, na němž se nacházely i banánové plantáže. Zničeno bylo přes 2500 budov a na 7000 lidí se muselo evakuovat.
Konec vulkanické činnosti je podle odborníků v nedohlednu. Dnes ostrov zažil otřesy o síle pěti stupňů, které byly nejsilnější od chvíle, kdy vulkán vybuchl. Zemětřesení bylo cítit i na blízkých ostrovech Tenerife, La Gomera a El Hierro, uvedl španělský geografický ústav IGN. Ohnisko zemětřesení se nacházelo v hloubce 30 kilometrů, takže nepředstavovalo žádné větší riziko co se týče případných škod. Naznačilo ale, že sopka bude ještě nějakou dobu aktivní, podotýká agentura DPA.
Další velmi otevřená zpověď Lely Vémoly vypovídá o napjatých vztazích mezi trojnásobnou maminkou a zápasníkem Karlosem Vémolou. Lela zjistila, že nemá smysl mlčet. Fanouškům prozradila, že děti momentálně živí jen z vlastních prostředků. Přiznala také, že se zápasníkem mají podepsanou předmanželskou smlouvu.
Problémy se suchem se v Česku opakují už prakticky každý rok. Nedostatek vláhy panuje i nyní, přičemž právě začala další vlna tropických veder. Prognózy expertů z hydrometeorologického ústavu tak nejsou příznivé.
Až překvapivě rychlý bude comeback Honzy Dědka na televizní obrazovky. Spekulovat se o tom začalo již v předchozím průběhu měsíce, nyní je vše potvrzeno. Možná ale diváky překvapí, kde moderátora s jeho talk show najdou.
Dara Rolins již zahájila koncertní pauzu, která podle některých vyjádření může klidně trvat déle než rok. Slovenská zpěvačka ale nebude jen odpočívat. Nejspíš ji čeká svatba, zároveň dohlíží na stavbu dvou nemovitostí.
V očích některých fanoušků zraje jako víno, ale podle jiných už Kateřina Brožová patří do starého železa. Svědčí o tom slova Pavla Novotného, jenž si dovolil vyjádřit svůj nekonvenční názor ohledně budoucnosti známé herečky. Jak Brožová zareagovala?
Ikonická tvář televizní obrazovky, elegantní a nestárnoucí dáma. Televizní moderátorka a hlasatelka Saskia Burešová oslaví ve středu kulaté osmdesáté narozeniny. V Československé a poté České televizi moderovala mnoho pořadů, od roku 1993 připravuje a provází týdeníkem Kalendárium, kde připomíná zajímavá tuzemská či zahraniční výročí týdne.
Světová hudba přišla o další výraznou osobnost, která bude chybět i českým fanouškům. Ve věku 56 let tragicky zemřel irský hudebník a písničkář Glen Hansard, držitel Oscara za nejlepší filmovou píseň. Podle deníku The Irish Sun zahynul při dopravní nehodě na motorce.
V Česku právě dnes začíná tropická epizoda, která bude v některých oblastech pokračovat i o víkendu. Potvrzuje to nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), jejímž prostřednictvím varují meteorologové před vysokými teplotami a nebezpečím požárů. Experti zároveň avizují další výstrahu před vedry v příštím týdnu.
Červenec se neúprosně blíží ke konci, takže největší koncert v kariéře Marka Ztraceného už pomalu klepe na dveře. Než to vypukne, je ale nutné všechno pečlivě připravit. Jak se známý zpěvák cítí několik dní před velkou show?
Veronika Žilková a Agáta Hanychová ve společném rozhovoru otevřely téma svých svateb. Známá herečka přiznala, že ani jeden z manželů před ní nepoklekl. Influencerka to měla jinak, ale jen tak trochu. Čím nejen svou slavnou matku šokovala?
Český prezident Petr Pavel si opět vysloužil pozornost poměrně netradičním způsobem. V roli fotografa se o víkendu objevil na závodech Formule 1 v Maďarsku. Stal se tak i hvězdou na účtu na sociálních sítí, který sledují miliony lidí po celém světě.
Americká popová hvězda Ariana Grande podala u soudu v Los Angeles žalobu na dva dosud neidentifikované hackery, kteří se neoprávněně nabourali do počítačů a mobilních zařízení jejích spolupracovníků.