Tušl a další dva muži byli obžalováni za vyhrožování prezidentovi ČLK Kubkovi

Státní zástupce podal obžalobu na Patrika Tušla a další dva muže kvůli nebezpečnému vyhrožování prezidentovi České lékařské komory Milanu Kubkovi. Uvedla to dnes Česká televize. Muži podle předchozích vyjádření policie šéfa komory hrubě uráželi v souvislosti s jeho podporou přísných opatření proti šíření koronaviru nebo povinného očkování některých skupin lidí proti covidu-19.

Milan Kubek

"Podezřelí ve spolupachatelství hrubě uráželi a dehonestovali dalšího poškozeného v místě jeho bydliště. Toto jednání si dokumentovali a následně šířili po sociální síti," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk začátkem roku, když informoval o zahájeném trestním stíhání.

Tušl, kterého některá média označují za známou postavu tuzemské dezinformační scény, podle kriminalistů Kubka pronásledoval a omezoval v běžném způsobu života. Jedním z motivů jeho jednání bylo získávání finančních darů od podporovatelů. Tušl odmítl obvinění, že lékaře pronásledoval. Tvrdil, že mu jen chtěl klást otázky například o povinném očkování proti covidu.

Tušl natáčel videa, ve kterých nadává zdravotníkům v očkovacích centrech nebo pronásledoval u jejich bytů Kubka nebo imunologa Václava Hořejšího. Videa pak zveřejňoval na internetu a od svých fanoušků a sledujících vybíral dary.

Začátkem srpna Obvodní soud pro Prahu 1 poslal do vazby Tušla a Tomáše Čermáka. Policie dvojici obvinila z hanobení národa, rasy, etnické skupiny a jiné skupiny a z podněcování nenávisti vůči skupině osob. Důvodem je video, ve kterém Tušl a Čermák vyzvali k protidemonstraci ke shromáždění Ukrajinců v Praze na Václavském náměstí 24. srpna.

Neštěstí ve Žďáru nad Sázavou: Ženu usmrtil vlak

02.10.2022 15:10 Na nádraží ve Žďáru nad Sázavou srazil a usmrtil dnes kolem 13:00 vlak ženu.

Muž, který v Ústí nad Labem ohrožoval nožem rodinu a policisty, zemřel

29.09.2022 16:58 Muž, kterého ve středu večer v Ústí nad Labem při zásahu postřelil policista, protože ohrožoval…

Státní zástupkyně obžalovala žáka, který zavraždil učitele mačetou

26.09.2022 16:03 Aktualizováno Státní zástupkyně podala obžalobu v případu vraždy učitele středního odborného učiliště v pražské…

Soud pustil na svobodu lékaře Jaroslava Bartáka

23.09.2022 14:51 Z jablonecké věznice Rýnovice byl dnes propuštěn na svobodu lékař Jaroslav Barták. ČTK to potvrdila…

Policie včera zadržela zahraničního převaděče, hrozí mu pět let vězení

17.09.2022 16:44 Třicetiletému cizinci, kterého v pátek zadrželi hodonínští policisté, hrozí za organizování a…

Rusko vydalo do Česka Moldavana hledaného v souvislosti s vraždou v Praze

16.09.2022 22:06 Rusko vydalo do České republiky moldavského občana Vjačeslava Pavlovského, po němž české úřady…

Škoda při výbuchu domu v Olšanech u Prostějova přesáhla 12 milionů korun

05.09.2022 15:59 Aktualizováno Tragický výbuch rodinného domu v červenci v Olšanech u Prostějova byl způsoben úmyslně, potvrdil…

Související:

Nejnovější