Tuzemské silnice jsou po ránu sjízdné, přes den může sněžit

Silnice v České republice byly dnes ráno sjízdné, v některých horských oblastech museli řidiči dodržovat zvýšenou opatrnost. Motoristé musejí být ostražití například v Krkonoších nebo v Orlických horách, kvůli ledovce je pro vozy nad 12 tun zavřených 20 kilometrů silnice I/56 mezi Horní Bečvou na Vsetínsku a Ostravicí na Frýdecko-Místecku.

Ilustrační fotografie.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude dnes převážně zataženo, v Čechách bude od západu na většině území občas sněžit. Nejvyšší teploty se mají pohybovat mezi minus dvěma a plus dvěma stupni Celsia.

V Jihočeském kraji museli silničáři kvůli nočnímu sněžení udržovat komunikace především na Českobudějovicku, Táborsku, Jindřichohradecku a Českokrumlovsku. ČTK to řekla Andrea Sáčková z dispečinku jihočeské správy a údržby silnic. "Na Písecku, Strakonicku a Prachaticku je situace klidná. Ale ve zbytku kraje jsme museli v noci odklízet sníh," uvedla. V noci na dnešek v regionu začalo lehce sněžit. Teploty se v kraji po ránu pohybovaly lehce pod bodem mrazu.

Sníh leží na některých silnicích nižších tříd na východě Čech. Místy může být zledovatělý. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné, uvádějí silničáři. Opatrní by motoristé měli být v Krkonoších a v Orlických horách, ale i v okolí Hradce Králové. V oblasti Lanškrouna jsou ve vyšších polohách zbytky uježděného sněhu, lokálně se mohou tvořit námrazy. Na silnici I/14 v úseku mezi Dlouhou Třebovou a Ústím nad Orlicí vyvěrá na asi 50 metrech voda na vozovku a namrzá, v místě je snížena rychlost a je označeno nebezpečím smyku. V Železných horách je místy v lesních úsecích náledí.

Místy jsou zledovatělé a sjízdné se zvýšenou opatrností také silnice nižších tříd v horských oblastech Vsetínska. Silničáři je průběžně ošetřují posypem. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje jsou většinou holé, suché a vymrzlé, v některých úsecích na Vsetínsku a Zlínsku je však při jízdě po nich také namístě zvýšená opatrnost. Vyplývá to z ranních údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Pro těžká nákladní vozidla nad 12 tun je od čtvrtka kvůli ledovce na vozovce uzavřeno 20 kilometrů silnice I/56 mezi Horní Bečvou na Vsetínsku a Ostravicí na Frýdecko-Místecku.

Také silnice druhé a třetí třídy ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka pokrývá místy slabá uježděná a zledovatělá vrstva sněhu ošetřená posypem, případně zbytky zmrzlého sněhu. Platí to pro vozovky udržované kamennou drtí. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Ostatní silnice v Olomouckém kraji jsou většinou holé, suché, vymrzlé a sjízdné bez omezení, uvedlo dnes ŘSD.

Témata: doprava | počasí

Sněmovna pravděpodobně opět vydá expremiéra Andreje Babiše k trestnímu…

18.01.2022 22:09 Aktualizováno Sněmovna pravděpodobně opět vydá bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v…

Vláda ve středu rozhodne o vyhlášce o povinném očkování

18.01.2022 18:28 Vláda se chystá ve středu rozhodnout o vyhlášce, která nařizuje povinné očkování proti koronaviru…

Zeman příští týden ve středu jmenuje na Pražském hradě nové rektory

18.01.2022 16:55 Prezident Miloš Zeman příští týden ve středu jmenuje na Pražském hradě nové rektory. Předá také šek…

Na doučování získají školy na každého žáka s problémy přes 650 korun

18.01.2022 16:30 Podpora doučování po výuce na dálku by se ve zbytku školního roku měla zaměřit zejména na školy ze…

STAN vrátí všechny dary od firem od voleb, porušení zákona odmítá

18.01.2022 16:16 Aktualizováno Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vrátí všechny dary od právnických osob, které dostalo od…

Ředitelé škol by mohli vyhlašovat delší volno, nebo distanční studium,…

18.01.2022 16:10 Ředitelé škol by měli mít možnost v případě velkého počtu nakažených učitelů vyhlásit delší…

Farského bude STAN řešit s lídry pětikoalice i Piráty

18.01.2022 15:39 O odjezdu poslance Jana Farského (STAN) na dlouhodobou studijní stáž do Spojených států budou v…

Česká armáda se zapojí do největšího cvičení protivzdušné obrany NATO

18.01.2022 15:05 Vojáci protiletadlového oddílu ze Strakonic se zapojí do největšího cvičení pozemní protivzdušné…

Hasiči opět rozvezou miliony testů do škol

18.01.2022 14:43 Hasiči v následujících dvou dnech rozvezou více než 3,5 milionu antigenních testů na koronavirus do…

Za pondělí zaměstnavatelé nahlásili 4509 pozitivních samotestů

18.01.2022 13:54 Aktualizováno Za pondělí zaměstnavatelé nahlásili 4509 pozitivních samotestů na covid-19 svých pracovníků. Na…

Související:

Nejnovější

reklama