Americký miliardář Elon Musk se dohodl, že koupí internetovou společnost Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Oznámila to dnes firma. Musk tak získá kontrolu nad vlivnou sociální sítí používanou miliony lidí na celém světě. Po dokončení transakce budou akcie Twitteru staženy z burzy, na kterou vstoupily v roce 2013.
Musk již začátkem dubna oznámil, že koupil v Twitteru zhruba devítiprocentní podíl. V polovině dubna pak přišel s nabídkou na převzetí celého podniku. Firma dnes uvedla, že její správní rada transakci jednohlasně schválila. Nyní musejí dohodu ještě odsouhlasit akcionáři a regulátoři.
"Podle podmínek dohody obdrží akcionáři Twitteru za každou kmenovou akcii 54,20 dolaru v hotovosti," uvedla dnes firma. Akcie podniku dnes posílily o téměř 5,7 procenta a uzavřely obchodování na 51,70 dolaru.
Podle Muska je nutné, aby byl Twitter převeden do soukromého vlastnictví, aby se mohl rozvíjet a stal se skutečnou platformou pro svobodné vyjadřování.
"Svoboda projevu je základem fungující demokracie a twitter je digitální náměstí, na kterém se diskutuje o zásadních věcech pro budoucnost lidstva," uvedl Musk v dnešní tiskové zprávě společnosti Twitter. "Twitter má obrovský potenciál. Těším se, že budu s touto firmou a s uživatelskou komunitou pracovat na jeho využití," dodal.
Musk je šéfem automobilky Tesla a nejbohatším člověkem na světě. Časopis Time i ekonomický list Financial Times jej loni v prosinci vyhlásily osobností roku.
Bílý dům se dnes k dohodě o převzetí společnosti Twitter odmítl vyjádřit. Upozornil nicméně, že prezidenta Joea Bidena dlouhodobě znepokojuje síla sociálních médií a jejich schopnost šířit dezinformace.
Sociální síť Twitter byla pro veřejnost otevřena před téměř 16 lety, 15. července 2006. Umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli, známé jako tweety.
Veronika Žilková si nenechala ujít letošní ročník karlovarského filmového festivalu a dokonce se osobně setkala s některými z hlavních zahraničních hvězd. Pro českou herečku to byl zajímavý zážitek, protože si uvědomila důležitou věc.
Tragédie se v sobotu stala při motocyklových závodech na brněnském automotodromu. Po nehodě zemřeli dva závodníci ze zahraničí, další program víkendové akce byl zrušen. Okolnostmi případu se zabývá policie.
Dara Rolins a Pavel Nedvěd za sebou mají náročné období a manažer českého fotbalového národního týmu ho má nepochybně i před sebou. Slavní snoubenci si tak nepochybně zaslouží pořádnou dovolenou, ze které se zpěvačka ozvala fanouškům.
Jubilejní šedesátý ročník karlovarského filmového festivalu v sobotu večer vyvrcholil slavnostním zakončením, kde byly předány ceny. Křišťálový glóbus získal film Padlé ovoce, udělena byla také tři čestná ocenění.
Červenec je každoročně měsícem, kdy si nejen v Česku připomínáme našeho nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Krátce před nedožitými narozeninami mnohonásobného Slavíka se slovenští kolegové vydali k jeho hrobu. Co na místě viděli?
Čeští herci s oblibou vyrážejí na filmový festival do Karlových Varů. Výjimkou není ani Bolek Polívka, který si ve Varech nenechává ujít různé společenské události. Tentokrát se mu ale přihodilo něco, s čím opravdu nepočítal.
Příští víkend bude na našem území opravdu tropický, naznačuje aktuální výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší odpolední teploty opět překročí třicítku, v neděli se ale má ochladit.
Ženské finále slavného tenisového Wimbledonu nabídlo z českého pohledu naprosto snové složení. Poprvé v historii se v něm totiž střetly v sobotu dvě české tenistky – Karolína Muchová a Linda Nosková. Jednalo se tak už pouze o to, kdo z nich se stane v pořadí již pátou českou vítězkou travnatého turnaje a kdo tak naváže na Janu Novotnou (1998), Petru Kvitovou (dvojnásobnou vítězku z let 2011 a 2014), Markétu Vondroušovou (2023) a Barboru Krejčíkovou (2024).
Pražané se od začátku příštího týdne musí připravit na další zásadní omezení automobilové dopravy v samém centru hlavního města. Upozornila na to Správa železnic, protože důvodem bude oprava části hlavního nádraží.
Eva Burešová už možná ani nevěřila, že se to ještě stane. Teď se ale raduje, protože návrat do původního stavu, jak to sama nazvala, po pěti letech opravdu nastal. Co přesně je u populární herečky a zpěvačky nového?
Marta Kubišová už si po většinu času užívá zasloužený důchod, ale jsou lidé, kteří ji stále dokážou přesvědčit, aby se chvíli pověnovala tomu, co ji před desítkami let proslavilo. Komu se to povedlo v současnosti?
Počasí se v Česku nese ve znamení oteplování a minima srážek, což v některých oblastech přidělává starosti. Meteorologové rozšířili již několik dní platnou výstrahu před požáry na další regiony, zejména na Moravě.