Twitter odkládá poskytování ověřovacích modrých ikon předplatitelům

Americká internetová společnost Twitter odkládá poskytování ověřovacích modrých ikon předplatitelům nové služby na dobu po úterních volbách ve Spojených státech. Informoval o tom dnes list The New York Times (NYT), který se odvolává na interní dokument a na zdroje obeznámené s rozhodnutím podniku.

Ilustrační foto

Twitter oznámil spuštění nové služby s měsíčním předplatným 7,99 dolaru (téměř 200 Kč) v sobotu. Uživatelé služby mají mimo jiné získat u svého účtu modrou ikonu, která dosud sloužila k označování ověřených profilů. Zavedení služby již dříve avizoval nový majitel podniku Elon Musk.

Twitter v sobotu v aktualizaci své aplikace pro zařízení s operačním systémem Apple iOS uvedl, že lidé využívající novou službu budou moci mít vedle svého jména modrou ikonu "stejně jako celebrity, podniky a politici". Řada lidí nicméně vyjádřila obavy, že nový systém by mohl před volbami v USA vyvolat chaos, protože uživatelé by mohli snadno vytvářet účty s falešnou identitou, které by měly ověřovací modrou ikonu.

Nová služba podle agentury AP znamená konec současného systému ověřování profilů, který Twitter spustil v roce 2009, aby lidem zabránil vydávat se za známé osobnosti. Dosavadní systém sice nebyl dokonalý, pomáhal však uživatelům určit, zda účty, z nichž čerpají informace, jsou autentické, uvedla AP. Upozornila také, že firma v sobotní aktualizaci nehovoří o tom, že by ověřování profilů mělo být součástí nového systému používání modrých ikon.

Musk minulý týden dokončil převzetí společnosti Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Následně rozpustil devítičlennou správní radu a stal se jediným ředitelem podniku. V pátek firma zahájila rozsáhlé propouštění zaměstnanců s cílem snížit náklady. Podle Muska Twitter prodělává čtyři miliony dolarů denně a potýká se s masivním poklesem příjmů v důsledku tlaku aktivistů na inzerenty, aby na tuto platformu neumisťovali reklamu.

Právě reklama tvoří velkou část příjmů společnosti Twitter. Musk se minulý týden v otevřeném dopise obrátil na reklamní zákazníky podniku, ve kterém se snaží vysvětlit, proč se rozhodl firmu koupit, a vyvrací obavy o její budoucí vývoj pod jeho vedením. Twitter by se podle něj neměl stát "místem hrůzy", kde lze říci cokoliv bez následků. Kritici se však obávají, že změna vlastníka povede k méně moderovanému obsahu, což podpoří nenávistné projevy na síti.

Američané budou v úterý hlasovat o novém složení celé Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu, a také o guvernérech 36 států a tří teritorií.

Průzkumy naznačují, že politici zvolení za Demokratickou stranu mohou přijít o kontrolu nad oběma kongresovými komorami. To by mělo zásadní dopad na schopnost prezidenta Joea Bidena prosazovat zákony a zároveň by to mohlo přímo ovlivnit, zda se exprezident Donald Trump rozhodne za dva roky opět kandidovat na post šéfa Bílého domu. Otázkou podle komentátorů také je, jak by případná převaha republikánů v Kongresu ovlivnila americkou vojenskou pomoc Ukrajině.

Témata: Twitter

Češi dávají při sledování televize přednost lokálnímu obsahu

21.11.2022 13:48 Češi dávají při sledování televize přednost lokálnímu obsahu. Podíl českých a slovenských pořadů na…

Lidé by podle NASA mohli na Měsíci žít ještě v tomto desetiletí

20.11.2022 13:53 Lidé by mohli na Měsíci žít ještě v tomto desetiletí. Stanici BBC to řekl Howard Hu, šéf programu…

Musk: Twitter vymýtí falešné účty a bude šířit pravdu

09.11.2022 21:35 Americký miliardář Elon Musk dnes uvedl, že hodlá z internetové sítě twitter vymýtit falešné účty a…

Téměř čtvrtina žen viní z rozpadu vztahu hormonální antikoncepci

06.11.2022 08:37 Téměř čtvrtina žen, které užívaly hormonální antikoncepci, tvrdí, že způsobila ukončení jejich…

Modrá ikonka za 200 korun. Twitter spustil předplatné

05.11.2022 22:14 Americká internetová společnost Twitter dnes spustila nový systém předplatného, v jehož rámci…

Na internet unikla kvůli špatně nastavenému serveru data 65.000 institucí…

25.10.2022 20:56 Aktualizováno Na internet v nedávné době unikla data 65.000 firem a institucí včetně dat organizací z Česka. Za…

Operátor T-Mobile měl dnes ráno celorepublikový výpadek

24.10.2022 11:53 Aktualizováno Operátor T-Mobile měl dnes ráno celorepublikový výpadek svých mobilních služeb. Někteří zákazníci…

Dunivé zvuky z útrob vulkánů by mohly být v budoucnu využívány k…

23.10.2022 11:38 Dunivé zvuky z útrob vulkánů, které jsou lidským uchem neslyšitelné, by mohly být v budoucnu…

Související:

Nejnovější