Ani po dalším celonočním pátrání se policii a hasičům nepodařilo najít pohřešovanou osmiletou dívku, která se v neděli navečer ztratila v okolí nejvyššího vrchu Českého lesa, Čerchova na Domažlicku. Pátrání v lesnatém terénu pokračovalo celou noc, dnes ráno bude porada o dalším postupu. Hledání ztraceného dítěte bude pokračovat, řekla ČTK domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.
Pátrání po dívce, která se ztratila při rodinném výletě v okolí Čerchova a Malinové hory, začalo v neděli k večeru na české i bavorské straně hranice. Čerchov leží asi dva kilometry od hranic s Německem. Policie neuvádí počty lidí, kteří jsou do pátrání zapojeni, původně mluvili zhruba o 200 lidech na české i německé straně hranice. Pátrací týmy se několikrát vystřídaly. V pondělí odpoledne všichni hasiči, policisté a další lidé zapojení do akce vytvořili zhruba 800 metrů dlouhou hustou rojnici a důkladně procházeli znovu území. Matka dívky jim v terénu ukazovala, ve kterých místech se dítě ztratilo.
Děvčátko hledají záchranné týmy policistů z pořádkové, dopravní policie, ze zásahové i pořádkové jednotky, studenti z policejní školy, profesionální i dobrovolní hasiči. Na pomoc přijeli v pondělí i s technikou pracovníci ze šumavského národního parku a lesníci Městských lesů Domažlice, kteří mají zkušenosti s pohybem v zalesněné krajině. Do hledání se zapojily české i německé vrtulníky, na místě jsou čeští i němečtí kynologové se služebními psy. Policie v pondělí bez dalších podrobností uvedla, že kromě rozsáhlé pátrací akce policisté v Čechách i v Bavorsku prověřují další verze.
Po dívce policie pátrá v režimu Dítě v ohrožení. Měla by mít bundu modré barvy, rifle a na nohou červené boty. Měří 120 až 130 centimetrů a má plavé vlasy.
Trend ve vývoji počasí se po chladném minulém týdnu obrací. Meteorologové očekávají, že po většinu srpna bude panovat nadprůměrné teplo. Srážek bude spíše méně, než bývá zvykem. Vyplývá to z nového měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Marek Eben se poprvé proslavil jako herec, ale dnes je více vnímán jako moderátor. V životě jednoho ze slavných kolegů má ještě úplně jinou roli. Kdo považuje Ebena za svého strážného anděla?
Stát se bude podílet na pohřbu výtvarníka Milana Knížáka, bývalého šéfa Národní galerie či rektora Akademie výtvarných umění. Po pondělním jednání to vlády to oznámil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).
Tropy už se tento týden nevyhnou ani Česku. Maximální teploty budou atakovat čtyřicítku, potvrzuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Lidé se opět musí připravit na extrémní tepelnou zátěž.
Agáta Hanychová ví, že s Jakubem Prachařem bude spojována už navždy. Není proto divu, že Čechy v těchto červencových dnech zajímá, co říká na Prachařovu svatbu s hereckou kolegyní Sarou Sandevou. Co Hanychová popřála novomanželům?
Lucie Vondráčková si udělala jméno sama za sebe, ale příslušnosti ke slavné rodině se samozřejmě nezbaví. Snad všichni v Česku znají jejího tatínka Jiřího i tetu Helenu. Málo se ale mluví o tom, jaké kořeny má herečka a zpěvačka díky své mamince.
Česko v červenci oslavilo nedožité 87. narozeniny Karla Gotta, ale zároveň se objevily informace, které nás navracejí do ledna, kdy kulatiny oslavila zpěvákova manželka Ivana Gottová. Vdova si tehdy oblékla šaty, které mnoho lidí zaujaly. Kdo za nimi stál?
Anonym v pondělí pohrozil bombovými útoky v budovách po celém Česku. Policejní kontroly probíhají za běžného provozu, relevance výhrůžky byla vyhodnocena jako nízká. Hrozba se podle dostupných informací týká stovek míst.
ADONXS po nekonečném Rituálu opět přepíná do angličtiny a představuje novou skladbu Cherry On Your Cake. Energický letní singl je plný slunce, potu, spontánních dobrodružství a samozřejmě sladkého závanu třešní.
Manželství Karlose Vémoly a Lely Ceterové se rozpadlo už před nějakým časem, přesto se vztahy mezi bývalými partnery nezdály být nějak dramatické. Až nyní se zápasníkovi podařilo přilít olej do ohně. Dokonce už se mluví o soudu.
Začíná týden na přelomu července a srpna, od kterého se zejména očekává návrat tropického počasí. Dnešek tomu ale ještě nasvědčovat nebude. Místy se totiž má hodit i deštník, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Je to dnes přesně rok, co odešel legendární herec a komik Jiří Krampol. Mnozí fanoušci se zřejmě s jeho úmrtím dodnes nevyrovnali, ale sám bavič podle jednoho z přátel už v závěru života tušil, že mu čas neúprosně dochází.