Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku dnes dopoledne jely proti sobě na jedné koleji souprava Pendolina a osobní vlak, zastavily několik desítek metrů od sebe. Doprava je kvůli vyšetřování na koridoru zastavena, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.
Doprava byla kvůli vyšetřování na koridoru zastavena, od 10:00 je provoz obnoven po jedné traťové koleji, uvedly České dráhy. Vlaky nabírají zpoždění.
Vlaky se proti sobě ocitly na jedné koleji na hlavním železničním koridoru mezi Olomoucí a Prahou v úseku mezi Krasíkovem a Hoštejnem. "Dnes v 08:46 došlo k nezajištěné jízdě vlaku Pendolino jedoucího z Bohumína do Františkových Lázní a osobního vlaku, který jel z České Třebové do Zábřehu na Moravě. Podle informací, které máme, vlaky zastavily několik desítek metrů od sebe," uvedl mluvčí Drážní inspekce Drápal.
Kdo chybu způsobil, není podle něj zatím zřejmé. "Zatím se to nedá říci, kolegové míří na místo mimořádné události a budou provádět vlastní šetření. V tuto chvíli se ještě nedá říci, kde je příčina," doplnil Drápal.
Provoz na trati byl přerušen, na stránkách Českých drah je jako důvod uvedena dopravní závada. V 10:00 byl provoz v omezeném rozsahu obnoven. "Provoz mezi stanicemi Zábřeh na Moravě a Rudoltice je zajištěn po jedné ze dvou traťových kolejí, za místem omezení lze očekávat navýšení zpoždění o pět až 25 minut," uvedly dráhy. Některé vlaky dosahují již hodinového zpoždění.
Světová hudba přišla o další výraznou osobnost, která bude chybět i českým fanouškům. Ve věku 56 let tragicky zemřel irský hudebník a písničkář Glen Hansard, držitel Oscara za nejlepší filmovou píseň. Podle deníku The Irish Sun zahynul při dopravní nehodě na motorce.
V Česku právě dnes začíná tropická epizoda, která bude v některých oblastech pokračovat i o víkendu. Potvrzuje to nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), jejímž prostřednictvím varují meteorologové před vysokými teplotami a nebezpečím požárů. Experti zároveň avizují další výstrahu před vedry v příštím týdnu.
Červenec se neúprosně blíží ke konci, takže největší koncert v kariéře Marka Ztraceného už pomalu klepe na dveře. Než to vypukne, je ale nutné všechno pečlivě připravit. Jak se známý zpěvák cítí několik dní před velkou show?
Veronika Žilková a Agáta Hanychová ve společném rozhovoru otevřely téma svých svateb. Známá herečka přiznala, že ani jeden z manželů před ní nepoklekl. Influencerka to měla jinak, ale jen tak trochu. Čím nejen svou slavnou matku šokovala?
Český prezident Petr Pavel si opět vysloužil pozornost poměrně netradičním způsobem. V roli fotografa se o víkendu objevil na závodech Formule 1 v Maďarsku. Stal se tak i hvězdou na účtu na sociálních sítí, který sledují miliony lidí po celém světě.
Americká popová hvězda Ariana Grande podala u soudu v Los Angeles žalobu na dva dosud neidentifikované hackery, kteří se neoprávněně nabourali do počítačů a mobilních zařízení jejích spolupracovníků.
Americký hudební magnát Sean „Diddy“ Combs skončil na samotce poté, co se ve vězení dostal do ostrého konfliktu s jiným chovancem. K potyčce došlo ve federální věznici Fort Dix v New Jersey, kde si šestapadesátiletý producent odpykává svůj trest. Celou roznětkou měly být slovní urážky na adresu známého rappera, který se rozhodl nenechat si situaci líbit a vzal spravedlnost do vlastních rukou.
Čištění uší vatovými tyčinkami se pro jedenadvacetiletou Skye van Rensburgovou z Winsfordu změnilo v šestiletou noční můru. Mladá matka zůstala po nešťastné manipulaci s tyčinkou prakticky hluchá na jedno ucho a trpěla nesnesitelnými bolestmi. Svým příběhem nyní varuje ostatní před běžnou hygienickou pomůckou, která může způsobit trvalé následky.
Jaroslav Dušek dnes patří mezi neodmyslitelné tváře kultovní komedie Pelíšky. Jako učitel Saša Mašlaň ve filmu exceluje, málokdo však ví, že herec na tuto roli kývl z jednoho velmi specifického důvodu. Lákala ho totiž závěrečná scéna, která měla být vrcholem celého snímku i jeho postavy. K jeho velkému zklamání ji však diváci nikdy nespatřili.
Horor na dovolené s dětmi zažila Ornella Koktová. Jednoho z potomků začaly trápit zdravotní potíže, které se na první pohled nejevily moc závažně. Lékaři ale přistoupili k léčbě, která známou influencerku dost překvapila.
Simona Krainová už nám mnohokrát dokázala, že nemá problém komukoliv oponovat. Tentokrát se dostala do křížku s Anetou Vignerovou, která se rozhodla vystoupit proti nejrůznějším estetickým úpravám, jako je například botox.
V Česku již zítra nastoupí další vlna tropických veder. Podle meteorologů se lidé musí připravit na vysoké teploty s možným vlivem na zdraví člověka, zvýší se také riziko vzniku a šíření požárů. Vyplývá to z úterní výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).