Americká armáda zvažuje, že Ukrajině na obranu proti ruské invazi poskytne tisíce zabavených íránských pušek s více než milionem nábojů, tisíce rozbušek a malé množství protitankových střel. Dnes o tom informovala agentura Reuters a list The Wall Street Journal (WSJ).
Americké námořnictvo v posledních měsících zabavilo z rukou pašeráků několik dodávek vojenského materiálu v objemu desítek tun munice, raket i zbraní na cestě z Íránu do Jemenu. Tamní šíitští povstalci Húsíové tyto zbraně používají k útokům na provládní jemenské síly a Saúdskou Arábií vedenou koalici, která mezinárodně uznanou jemenskou vládu podporuje.
"Aktuální tempo spotřeby munice na Ukrajině je mnohonásobně vyšší než tempo naší produkce, což vytváří tlak na náš obranný průmysl," řekl v pondělí generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Spojené státy Ukrajině poskytly více než 100 milionů nábojů do ručních zbraní. Výzvou pro administrativu amerického prezidenta Joea Bidena je nyní podle WSJ najít právní ospravedlnění pro odebírání zbraní a munice z jednoho konfliktu a jejich přesun do konfliktu jiného.
Pašované zbraně v Ománském zálivu v nedávné době kromě Američanů zabavilo také francouzské námořnictvo, konkrétně 3000 útočných pušek, téměř 600.000 nábojů a 20 protitankových raket na palubě rybářské lodi.
Dětem dnes sice pokračují pětidenní podzimní prázdniny, ale počasí bude místy spíše zimní. Navzdory tomu, že je teprve konec října. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) může na horách napadnout až 20 centimetrů sněhu.
Bývalá americká viceprezidentka Kamala Harrisová připustila, že se měla už dříve pokusit přesvědčit Joea Bidena, aby nekandidoval na druhé funkční období v Bílém domě. Harrisová nakonec byla soupeřkou Donalda Trumpa v loňské prezidentské volbě, ale neuspěla.
Českou hudební scénu zasáhla v týdnu jedna smutná zpráva, když zemřel úspěšný bubeník Pavel Skala. V příštím týdnu se s ním kolegové budou moci rozloučit. Skala prošel několika formacemi a o popularizaci hudby pečoval i v médiích.
Slovensko se nehodlá podílet na financování unijní vojenské pomoci Ukrajině, naznačil premiér Robert Fico (Smer-SD). Bratislava nechápe, proč na sebe Evropská unie bere celou tíhu války. Fico to označil za "největší chybu".
Jen zbytek nedělního dne a celé pondělí mají lidé na to, aby si nakoupili. Úterní státní svátek totiž ovlivní provozní dobu obchodů v Česku. A nebude to letos zdaleka naposledy.
Andrea Bezděková řeší velkou nepříjemnost. Jak odhalila na sociální síti, někdo se jí vloupal do auta, přičemž ukradl i mimořádně osobně cennou věc, která jí připomínala zesnulého tatínka. Modelka se s žádostí o pomoc obrátila i na své fanoušky.
Česko v neděli podle očekávání trápí větrné počasí. Na začátku nového týdne se na některých místech přidá i sníh, vyplývá z nové výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na horách může napadnout až 20 centimetrů sněhu.
Páteřní českou dálnici D1 uzavřela v neděli dopoledne vážná dopravní nehoda. Podle strážců zákona se střetlo hned pět vozidel, nejméně jeden člověk utrpěl vážná zranění. Kolem poledne se dálnici podařilo opět zprůjezdnit.
Jakub Prachař si neotřelým způsobem zase jednou řekl o pozornost. Možná byste ho teď ani nepoznali, ale herec udělal zásadní věc. Na chystanou změnu image předem upozornil svou partnerku.
Americký prezident Donald Trump se neplánuje osobně setkat s ruským protějškem Vladimirem Putinem, dokud Moskva nebude připravena uzavřít mírovou dohodu týkající se války na Ukrajině.
Pavel Trávníček oslaví během posledního říjnového víkendu, konkrétně v neděli, půlkulaté 75. narozeniny. Letošní rok je zatím v jeho případě turbulentní. Potkaly ho totiž vážné zdravotní problémy.
Počasí během příštího víkendu příjemně překvapí. Přestože bude začínat listopad, nejvyšší teploty mají dosahovat poměrně vysokých hodnot. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).